Zdrowie

Jak kogoś pocieszyć

Kiedy twój najlepszy przyjaciel jest na dnie, wszystko, co chcesz zrobić, to podnieść go na duchu. Mamy mnóstwo pomysłów, jak pocieszyć kogoś, niezależnie od sytuacji, dzięki wskazówkom od lekarzy, terapeutów, psychologów, psychiatrów, trenerów życia i nie tylko! Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Jeśli twój kumpel jest zestresowany jeśli chodzi o finały, możesz przyjąć jedno podejście, podczas gdy Ty pójdziesz zupełnie inną drogą, jeśli są zdenerwowani z powodu rozstania. Oczywiście istnieje kilka wypróbowanych i prawdziwych metod (lody to dość uniwersalny dodatek), ale ponieważ być może będziesz musiał zagłębić się w swoje pomysły, aby ponownie uszczęśliwić swojego przyjaciela, jesteśmy tutaj, aby pomóc. Tak, niektóre z tych pomysłów mogą być tandetne lub wydawać się głupie, ale czy nie powiedziałeś, że zrobisz wszystko, aby podnieść swojego kumpla? Na tej liście z pewnością znajdzie się coś, co może wywrócić każde niezadowolenie do góry nogami.

Zobacz też: kryzys egzytencjalny.

1. Jak kogoś pocieszyć – zapytaj, czy chce pomocy

Po pierwsze, dowiedz się, czy osoba, którą próbujesz pocieszyć, rzeczywiście potrzebuje Twojej pomocy! Ważne jest, aby uzyskać czyjąś zgodę na ich pocieszenie. W przeciwnym razie może im się wydawać, że czujesz się niekomfortowo z tym, jak się czują i po prostu chcesz, aby to odeszło. To raczej nie rozweseli ich.

2. Jak kogoś pocieszyć – po prostu bądź

Aby przezwyciężyć rozstania, śmierć w rodzinie lub inne poważne incydenty, ludzie potrzebują czasu. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pomóc im się wyleczyć, to być tam. Połącz się z nimi, daj swój czas i energię, nie oczekując niczego w zamian. Cierpliwość jest cnotą, jeśli chodzi o smutek.

3. Jak kogoś pocieszyć – podejmijcie razem kreatywny projekt

Niezależnie od tego, czy planujesz jakiś skomplikowany projekt na Pintereście, czy chwycisz trochę farby, aby zawiesić kawałek tektury w stylu Pollocka, zrobienie czegoś artystycznego (kolaże, malowanie, rysowanie, tworzenie muzyki itp.) może sprawić, że twój przyjaciel znów się uśmiechnie.

4. Jak kogoś pocieszyć – zostaw znajomemu odręczną notatkę

Notatki są zawsze świetnym sposobem, aby ten przyjaciel, który może czuć się trochę niekomfortowo, jeśli chodzi o emocjonalne rzeczy, wiedział, że nadal Ci zależy. To sprawia, że ​​ludzie czują się przemyślani, a Ty możesz udzielić słów afirmacji. Alternatywnie możesz dać im słowa lub mantry, aby ich pocieszyć i zastąpić ich automatyczne negatywne myśli. Napisz coś słodkiego, złóż i wsuń w miejsce nie tak oczywiste, aby później mogli je znaleźć.

5. Jak kogoś pocieszyć – zatańcz bluesa

Nawet jeśli nie masz szczęścia, by żyć przy tej przerażającej/śmiesznej huśtawce na końcu świata, prawdopodobnie nadal masz w pobliżu całkiem niesamowity plac zabaw. Swingowanie to świetna forma ćwiczeń. Istnieje wiele dodatkowych korzyści z rutynowej aktywności fizycznej i ćwiczeń, takich jak zwiększony poziom energii i lepszy nastrój. Endorfiny uwalniane podczas ćwiczeń mogą pomóc zwalczyć uczucie depresji.

6. Jak kogoś pocieszyć – kup lody

Lody zawsze mogą rozjaśnić komuś dzień. Poważnie, może wystarczy im podwójna miarka kamienistej drogi. Lub chip miętowy. Albo czekoladowe ciastko. Lub masło orzechowe. (Teraz chcemy lody!)

7. Jak kogoś pocieszyć – rób, co chcą robić

Poświęcanie co najmniej godziny lub dwóch na aktywność, którą lubisz, może pomóc Ci się zrelaksować i odstresować. Mechanizmy radzenia sobie ze stresorami życiowymi są kluczowe, ponieważ przewlekły stres może sprawić, że ktoś będzie podatny na depresję. Pomóż swojemu przyjacielowi poczuć się lepiej, poświęcając czas na zrobienie czegoś, co lubi robić, nawet jeśli gra w gry wideo.

8. Jak kogoś pocieszyć – wolontariusze razem

Badania wskazują, że wolontariat dla innych może budować poczucie własnej wartości. Jeśli twój przyjaciel potrzebuje pocieszenia, wolontariat dla innych może być zarówno satysfakcjonujący, jak i pozytywnie odwraca uwagę od ich emocjonalnego niepokoju. Twoja szkoła prawdopodobnie ma kilka możliwości dla uczniów, którzy chcą zostać wolontariuszami – wystarczy skontaktować się z biurem poradnictwa.

9. Jak kogoś pocieszyć – daj dużo pozytywnego wzmocnienia

Nauka wykazała, że ​​na każdą negatywną myśl potrzebujemy trzech pozytywnych, aby przeciwdziałać negatywnej. Oznacza to, że negatywność wpływa na nas bardziej niż pozytywność, odsuwa nas na bok i czyni nas nieszczęśliwymi. Być może to nie ty włożyłeś te negatywne myśli do głowy przyjaciela, ale możesz całkowicie pomóc je zanegować — trzy pozytywne stwierdzenia na raz!