Zdrowie

Sapioseksualizm – co to

IQ stało się sexy, więc do długiej listy słów używanych do opisu najróżniejszych orientacji seksualnych dołączył nowy termin – „sapioseksualizm”, który specjaliści definiują jako „orientację charakteryzującą się silnym pociągiem do inteligencji u drugiej osoby”. Sapioseksualista, wymiana błyskotliwych bodźców kulturowych, które prowadzą do nowych refleksji i intryg. Więcej o sapioseksualizmie poniżej. W tym artykule omówiono, czym jest sapioseksualna osoba, jak ustalić, czy nią jesteś, oraz sugerujemy sposoby na poznanie innych sapioseksualnych osób. Zapraszamy do czytania.

Sapioseksualizm – co to znaczy definicja

Z definicji sapioseksualista to ktoś, kto uważa inteligencję za atrakcyjną seksualnie lub podniecającą.

Słowo sapioseksualne pochodzi od łacińskiego słowa „sapien”, co oznacza mądry i „sexualis”, co oznacza seksualny. Sapioseksualne jest wciąż dość nowym słowem, ponieważ po raz pierwszy termin sapioseksualizm został użyty w 2004 roku.

Sapioseksualiści na partnerów wybierają osoby intrygujące.
Nie jego wygląd jest ważny. Oceniają partnerów na podstawie posiadanej wiedzy, posiadanie wszechstronnych umiejętności, oraz posiadanie umiejętności szybkiego łączenia faktów

Zrozumienie sapioseksualności

Dla sapioseksualistów wszystko zaczyna się i kończy w mózgu. U osób sapioseksualnych intelekt stymuluje pociąg seksualny. Przyjrzyjmy się, co to znaczy być sapioseksualnym.

Wszystko zaczyna się od mózgu

Ponieważ sapioseksualne pociąga intelekt, nie można być sapioseksualnym bez pobudzenia mózgu. Nie ma pożądania, lubienia, pragnienia lub satysfakcji seksualnej, chyba że mózg zostanie najpierw pobudzony na poziomie intelektualnym.

Seksualność staje się mniej istotą

Kiedy sapioseksualne osoby szukają partnera, bardziej skupiają się na inteligencji potencjalnego partnera, a nie na wyglądzie. Oznacza to, że powierzchowne cechy fizycznej atrakcyjności takie jak wygląd, postura, nie mają istotnego znaczenia. W myśl zasady u drugiej osoby uroda przemija, a intelekt pozostaje. Ważniejsze jest umiejętność stosownego zachowania, zdolność słuchania drugiej strony, umiejętność prowadzenia ciekawych rozmów, posiadanie ponadprzeciętnej inteligencji, czy inteligentne poczucie humoru. Fizyczne pożądanie pojawia się dopiero po nawiązaniu intelektualnej więzi.

kobiety - posiadanie nietuzinkowych pasji, chęć nieustannego szkolenia swoich umiejętności oraz wysokie pochodzenie społeczne

Sapioseksualizm w związku

Osoby sapioseksualne, często szukają w drugiej osoby, która również ma cechy sapioseksualne. Pary te często cieszą się aktywnością intelektualną jako integralną częścią więzi emocjonalnej, a nawet fizycznej gry wstępnej.
Sapioseksualizm może powodować, problem ze znalezieniem drugiej połówki z uwagi na to, iż osoby sapioseksualne mają wobec partnerów wysokie oczekiwania np. posiadanie zakresu wiedzy specjalistycznej, posiadanie wyższego wykształcenia czy też wysokiej pozycji społecznej no i oczywiście cenią inteligentne poczucie humoru czy też wysoki iloraz inteligencji.

Jeśli osoba sapioseksualna pozostaje w związku z partnerem, który nie podziela tych zainteresowań, ważne jest zrozumienie drugiej osoby, aby obie osoby pracowały razem, aby upewnić się, że potrzeby wszystkich są zaspokojone.

Sapioseksualizm test – jak się dowiedzieć, czy jesteś sapioseksualny?

Przyjrzyjmy się niektórym typowym cechom sapioseksualizmu Jeśli zgadzasz się z większością poniższych stwierdzeń, istnieje duża szansa, że ​​jesteś osobą sapioseksualną.

Głębokie rozmowy nabierają większego znaczenia

Jeśli nie ma dla ciebie nic lepszego niż angażowanie się w intelektualną rozmowę, to zdecydowanie jesteś sapioseksualną osobą. Sapioseksualne osoby czują pociąg do innych ludzi, którzy potrafią skutecznie wyrażać się w sposób elokwentny i słuchać, jak robisz to samo.

Ponadprzeciętna inteligencja jest seksowniejsza niż wygląd zewnętrzny

Sapioseksualiści cenią inteligentny umysł ponad seksowne ciało. Umysł jest podstawą tworzenia związków. Tak więc, jeśli bardziej interesuje cię to, jakie są przekonania danej osoby, co ona reprezentuje, i jesteś podekscytowany poznaniem ich moralności, wartości, zainteresowań, to zdecydowanie jesteś sapioseksualnym.

serce w miejscu mózgu to cecha osób takich jak sapioseksualiści. Osoby te cechują się tym, że mają posiadanie zainteresowań w różnych dziedzinach i konsekwencji wynikających z ich wiedzy. Szy sapioseksualiść jest orientacją seksualną ? Tak to pociąg kobiety mężczyzny z którą posiada się intelektualną więź, mających wysokie stanowisko np. w szczególności medycznych kierunków.

Poprawność gramatyczna jest ważna

Nie tylko umiejętność zachowania się w każdej sytuacji, inteligencja emocjonalna czy też poprawność stylistyczna wypowiedzi jest ważna.

Dobra gramatyka jest koniecznością dla osoby sapioseksualnej.

Randki

Jeśli wolisz spokojne randki bez rozpraszania uwagi i przerw, dzięki czemu możesz prowadzić intelektualną rozmowę z potencjalnym partnerem – prawdopodobnie jesteś sapioseksualną osobą. Podobnie sapioseksualne osoby najprawdopodobniej wolą mniejsze intymne miejsce na pierwszą randkę niż dyskoteka czy pub.

Sapioseksualizm – częste pytania

Jaka jest różnica między sapioseksualnością a po prostu umawianiem się na randki z mądrymi ludźmi?

Podczas gdy wiele osób chce inteligentnych partnerów, sapioseksualność w znacznie większym stopniu skupia się na inteligencji. Tutaj miłość od pierwszego wejrzenia polega na np. zachwycie ponadprzeciętną inteligencją, czy też porozumieniu intelektualnym.

Czy większość ludzi nie uważa inteligencji za atrakcyjną?

Eksperci twierdzą, że tak, ale do pewnego stopnia.

Zespół badaczy opracował Kwestionariusz Sapioseksualny (SapioQ) w celu sprawdzenia, czy ludzie odczuwają pociąg seksualny do inteligencji (którą zdefiniowali za pomocą wyniku IQ) i czy chcą inteligentnej osoby jako partnera. Odkryli, że uczestnicy wydawali się być seksualnie i romantycznie pociągani do osób o ponadprzeciętnej inteligencji, do IQ około 120.

Powyżej IQ 120 spadło zainteresowanie zarówno seksualne, jak i partnerskie. Bardzo wysokie IQ nie były postrzegane jako szczególnie atrakcyjne seksualnie lub jako najbardziej pożądana cecha u partnera.

Czy sapioseksualne osoby dbają o wygląd?

To, czy osoby sapioseksualne przywiązują wagę do swojego wyglądu, czy nie, i jak duże znaczenie mają ci, którzy to robią, może się różnić w zależności od osoby. Oczywiście nie byłoby słuszne uogólnianie, że „sapioseksualni nie patrzą na pozory”. większość ludzi romantycznych nie ocenia żadnej cechy przy wyborze związku lub partnera seksualnego.

Na osoby, które określają się jako sapioseksualne, może również wpływać ich wygląd, opieka osobista, status społeczno-ekonomiczny i relacje rodzinne. Bycie sapioseksualnym to nie tylko bycie pod wpływem inteligencji. Osoby, które uważają, że ich inteligencja, intelektualność, wiedza i umiejętności komunikacyjne mają na nich większy wpływ niż inne cechy, mogą określać siebie jako sapioseksualne. Jednocześnie osoby sapioseksualne, które twierdzą, że inteligencja jest dla nich najważniejszym kryterium, mogą mieć również różne kryteria fizyczne w swoich związkach romantycznych lub seksualnych. Z tego powodu nie jest właściwe dokonywanie ostatecznego osądu przez uogólnianie na sapioseksualne.

Jak doszło do sapioseksualności?

Konieczne jest zbadanie historii ludzkości od początku, aby zobaczyć, jak kształtowały się impulsy seksualne człowieka i jak zmieniały się na przestrzeni czasu. W społeczeństwie łowiecko-zbierackim idealnym męskim prototypem dla kobiet byli silni fizycznie, ukształtowani i twardzi mężczyźni, którzy mogli chronić swoją rodzinę przed dzikimi zwierzętami, wrogimi plemionami, surowymi warunkami naturalnymi i wykarmić rodzinę poprzez polowanie.

Dla mężczyzn idealna kobieta powinna mieć zdrowe ciało zdolne do rodzenia i rodzenia swoich dzieci, pielęgnowania ich i wychowywania. Od tego czasu ludzkość doświadczyła wielkich zmian i rozwoju. Większość ludzi określa wiek, w którym żyjemy, epoką informacji. Teraz o wiele łatwiej jest uzyskać dostęp do informacji, uczyć się i doskonalić siebie. Siłę, status i prestiż mierzy się inteligencją, wiedzą i umiejętnościami społecznymi, a nie wysokimi, szerokimi ramionami i muskularnymi ciałami, jak w przeszłości.

Ludzie mogą stać się bogaci i zyskać status dzięki swojej inteligencji, strategiom i samorozwojowi. Podczas gdy znaczenie poziomu inteligencji na polu społecznym i społecznym tak bardzo wzrosło, było oczywiście nieuniknione, że przekształci się to w interesujące i imponujące zjawisko. W erze informacji i komunikacji, w której żyjemy, cechy, które naturalnie przyciągają ludzi jako element pociągu seksualnego, to nie tylko cechy fizyczne, ale także cechy związane z inteligencją, takie jak umiejętności komunikacyjne, wiedza, działania kulturalne i artystyczne oraz humor .

Sapioseksualizm a korzystanie z portali randkowych – jak na portalach randkowych szukać osób sapioseksualinych?

OK Cupid – jeden z zagranicznych portali randkowych wprowadził możliwość wyboru sapioseksualizm jako rodzaj preferencji seksualnej.

Napiszcie w komentarzach czy szukacie partnerów o wysokiej inteligencji Czy sapioseksualizm może także was dotyczyć? Czy macie specyficzny wybór partnerów seksualnych, który polega na preferencji seksualnej polegającej na wzajemnym zrozumieniu i spotkaniu się na poziomie umysłów.