Zdrowie

Odtrucie alkoholowe Piaseczno

Detoks alkoholowy ma na celu przerwanie ciągu alkoholowego oraz przygotowanie organizmu na normalne życie, wsparte dalszymi formami leczenia uzależnień.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Poprzez detoksykację organizm człowieka uzupełnia wszelkie niedobory powstałe poprzez nadmierne spożywanie alkoholowe. Takiej osobie podawane są elektrolity, witaminy, minerały oraz w razie potrzeby leki w formie kroplówki, która ma na celu nawodnienie i odżywienie organizmu. W skład kroplówki wchodzi m.in. glukoza, witaminy z grupy B oraz leki uspokajające. Jej dokładny skład i dawka ustalana jest przez lekarza indywidualnie, dopasowując ją do potrzeb Pacjenta w celu jak najszybszego osiągnięcia homeostazy organizmu – w ten sposób niwelowane są skutki uboczne występującego syndromu odstawienia alkoholowego. Do typowych objawów zalicza się:

  • Stany lękowe i poczucie niepokoju,
  • Problemy ze snem,
  • Drżenia.

Skutecznym lekiem pomagającym Pacjentom jest np. relanium oraz inne, podobne leki uspokajające i przeciwlękowe.

Detoks alkoholowy w Piasecznie

Już po samym zabiegu Pacjenci deklarują odczuwanie ulgi i zadowolenia. Wszelkie negatywne objawy odstawienia alkoholu zanikają, wywołując poczucie odprężenia oraz potrzebę snu. Z tego powodu zalecamy, aby Pacjent miał dostęp do miejsca, w którym można spokojnie się zrelaksować, np. poprzez odbycie odtruwania alkoholowego w domu pacjenta.

Bezpieczne odtrucie alkoholowe

Wybierając nasz gabinet masz gwarancję opieki doświadczonego lekarza, stale monitorującego Twój stan zdrowia, m.in. kontroli podlega:

  • Poziom cukru we krwi,
  • Ciśnienie tętnicze,
  • Saturacja,
  • Częstotliwość tętna,
  • Oznaczenie poziomu elektrolitów.

Zrób pierwszy krok w kierunku trzeźwości

Odtruwanie alkoholowe Piaseczno umożliwia szybki powrót do normalnego życia w pracy, rodzinie i społeczeństwie, przez co przerwany ciąg alkoholowy pozwala na normalne aktywności. Należy pamiętać, że mimo wszystko, odtrucie alkoholowe nie leczy choroby alkoholowej, ale jest jednym z pierwszych kroków do życia w trzeźwości.

Przed zabiegiem, lekarz odbywa szczegółowy wywiad z Pacjentem w celu dopasowania odpowiedniej drogi terapeutycznej. W naszych gabinetach nigdy nie pozostawiamy Pacjentów samych ze swoimi problemami, dążymy do wskazania możliwości leczenia oraz towarzyszymy swoim klientom w tym oferując pomoc i wsparcie. Kolejnym krokiem jaki zalecamy jest odbycie psychoterapii indywidualnej lub grupowej. Jednym z najskuteczniejszych rodzajów jest psychoterapia behawioralno-poznawcza, która skutecznie umożliwia zachowanie trzeźwości na lata.

Odtruwanie alkoholowe – dlaczego warto się zdecydować?

Odtruwanie alkoholowe niesie za sobą liczne korzyści. To jeden z pierwszych kroków na drodze wyjścia z alkoholizmu. Ciąg alkoholowy zostaje przerwany w bezpieczny oraz skuteczny sposób. Pacjent może powrócić do trzeźwości. Uzupełnianie są braki różnych składników odżywczych, kondycja fizyczna ulega poprawie, wracają siły witalne. 

Każdy, kto chciałby podjąć się leczenia uzależnienia, lecz sam nie jest w stanie przerwać ciągu alkoholowego, powinien zdecydować się na odtruwanie w specjalistycznym gabinecie.

Niestety domowe sposoby na detoksykacje nie są skuteczne. Nie pomoże spożywanie dużej ilości wody, elektrolitów, soków warzywnych, czy też zielonej herbaty. Nadużywanie alkoholu to nie zwykły kac. 

Bezpiecznym sposobem jest kompletne odtrucie alkoholowe. Dzięki niemu możliwa staje się walka z alkoholem.

Zaufaj nam – jesteśmy dyskretni

Lekarzy prowadzących detoksykację obowiązuje etyka zawodowa, w tym tajemnica lekarska, z której mogą zostać zwolnieni sądownie jedynie w uzasadnionych przypadkach. Dokumentacja medyczna pacjenta jest tajna – z tego względu nasz personel jest zobowiązany do nieudostępniania żadnych informacji z procesu odtruwania osobom trzecim.

Zaufaj nam – działamy po to, aby Ci pomóc w tej trudnej i nierównej walce, jaką jest pokonanie uzależnienia.