Technologia

Szybki Internet domowy do studiów online. Jaką ofertę wybrać?

System edukacji ciągle się zmienia. Wpływ na to mają głównie wydarzenia na świecie. Studenci pobierają naukę w sposób dwojaki: stacjonarnie, czyli fizycznie uczęszczając na uczelnię, oraz zdalnie, czyli łącząc się przez Internet z domu. W takim przypadku niezbędne jest bardzo dobre łącze internetowe. Jakie wybrać? Przekonajmy się!

Szybki Internet dla studenta, czyli jaki?

Szybkość Internetu dla studenta to pojęcie dosyć względne. Prędkość, która dla jednej osoby może być ultraszybka, dla innej może okazać się niewystarczająca. Skąd więc wiadomo, jaką prędkość wybrać? Otóż najlepiej zdać się na ogólną klasyfikację, która pomoże podjąć najlepszą decyzję.

Jeśli chodzi o standardowych użytkowników, którzy Internetu domowego potrzebują jedynie do przeglądania sieci, oglądania filmów w zwykłej jakości oraz od czasu do czasu wykonują wideorozmowy, 300 Mb/s może spokojnie wystarczać. Z kolei 600 Mb/s to Internet dla studentów nieco bardziej wymagających, którzy oczekują od łącza możliwości przeprowadzania bardzo dobrej jakości wideorozmów, a także przesyłają duże pliki bądź pobierają je w dużych ilościach z chmury.

Nie samą nauką student żyje – oferta dla wymagających użytkowników sieci

Jak wiadomo, studenci nie poświęcają całego swojego czasu nauce. Wielu z nich uwielbia oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości lub grać w wymagające gry online. Ponadto coraz więcej osób zajmuje się streamowaniem, co również wymaga niemal doskonałego połączenia internetowego. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będzie superszybki Internet 1 Gb/s.

Co więcej, taką opcję warto również wziąć pod uwagę, jeśli w danym mieszkaniu znajduje się kilku współlokatorów, a każdy z nich dość mocno eksploatuje łącze. Ważna jest jednak nie tylko prędkość Internetu domowego, duże znaczenie ma również jego rodzaj. Choć obecnie możemy wybrać Internet satelitarny, radiowy czy mobilny, najlepszą dostępną opcją jest światłowód. Gdzie znaleźć atrakcyjną ofertę Internetu światłowodowego?

Oferty Internetu światłowodowego

Światłowód pojawia się w ofertach coraz większej liczby operatorów. Możemy znaleźć go m.in. w Orange, Vectra, T-Mobile, Netia czy UPC. Poszukując najkorzystniejszej opcji, warto przyjrzeć się nie tylko ogólnopolskim firmom. Często najlepsze okazje można upolować u lokalnych dostawców. Doskonałym przykładem jest tutaj INEA, która działa na terenie większości województw w Polsce.

INEA oferuje Internet światłowodowy symetryczny, który charakteryzuje się taką samą prędkością wysyłania i pobierania danych. Łącze to oferowane jest w trzech wersjach: 300 Mb/s, 600 Mb/s oraz 1 Gb/s, co umożliwia każdemu użytkownikowi dobranie najlepszej oferty dla siebie i swoich wymagań. Ponadto, INEA proponuje również usługi dodatkowe, np. telewizję światłowodową, telefonię komórkową i stacjonarną.