Finanse

Jak poprawić zdolność kredytową firmy

Prawie 22% firm rozpoczynających działalność upada  w ciągu pierwszych lat. Jednym z powodów jest to, że nie mogą uzyskać finansowania biznesowego, które odrywają od ziemi. Z tego powodu wielu nie jest w stanie wykorzystać możliwości rozwoju swojej działalności.

Jednym ze sposobów zapobiegania stawaniu się statystyką jest wzmocnienie zdolności kredytowej firmy. Dobra ocena kredytowa może pomóc w szybszym i bardziej efektywnym uzyskaniu finansowania. Może to dać Ci impuls, którego potrzebujesz, aby prowadzić udany biznes.

Jak możesz to robić? Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które pomogą Ci wykorzystać zdolność kredytową Twojej firmy.  

1. Zrozum, co składa się na Twój wynik

Twoja ocena kredytowa firmy to ocena liczbowa, która wskazuje siłę historii kredytowej Twojej firmy. Wynik jest oparty na informacjach zawartych w raporcie kredytowym firmy, który jest opracowywany przez agencje sprawozdawczości kredytowej przedsiębiorstw. 

Jeśli chcesz poprawić swoją ocenę kredytową firmy, powinieneś zacząć od zrozumienia, co składa się na Twój wynik. Twoja historia płatności jest najważniejszym czynnikiem.

2. Płać rachunki na czas

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę zdolności kredytowej firmy jest terminowe regulowanie rachunków. To pokazuje wierzycielom, że jesteś wiarygodny i zdolny do spłaty swoich zobowiązań dłużnych. Oceniając Twoją zdolność kredytową, wierzyciele wezmą pod uwagę Twoją historię płatności jako kluczowy czynnik.

Płacąc rachunki na czas, możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu biznesowego w przyszłości. Utrzymanie dobrej historii płatności może również pomóc w uzyskaniu lepszych warunków, takich jak niższe oprocentowanie. 

3. Utrzymuj niskie salda kredytowe 

Oznacza to, że powinieneś wykorzystać tylko niewielki procent kredytu, który jest dla Ciebie dostępny. Na przykład, jeśli masz kartę kredytową z limitem 10 000 zł powinieneś utrzymać wydatki biznesowe na poziomie 1000 zł. To pokaże pożyczkodawcom, że jesteś odpowiedzialnym pożyczkobiorcą i pomoże poprawić Twoją zdolność kredytową.