Zakupy

Jak dobrze wybrać torbę sportową? Praktyczne wskazówki

Prawie każdy sport wymaga odpowiedniego stroju. Oprócz niego na trening warto wziąć ręcznik, parę kosmetyków czy dużą butelkę wody. Wszystkie te rzeczy trzeba schować do odpowiedniej torby sportowej. Jak ją prawidłowo wybrać? Jakie cechy powinna mieć dobra torba sportowa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z tym tematem znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź je już teraz!

Najważniejsze cechy każdej dobrej torby sportowej

Torba na siłownię albo na innego rodzaju trening powinna być wykonana z solidnych, trwałych i wytrzymałych materiałów. Tę cechę tego akcesorium powinieneś potraktować priorytetowo. Podczas zakupu torby sportowej trzeba także wziąć pod uwagę jej przeznaczenie. To do niego należy dopasować rozmiar tego akcesorium. 

Klasyczna torba na siłownię różni się od tej, którą zabiera się na tenisa czy na trening bokserski. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć akcesoria i inne przedmioty, która ma ona zmieścić. Mniejsze rzeczy, takie jak okulary do pływania, czepek czy kosmetyczka, pomieści torba sportowa o znacznie niższej pojemności. Natomiast kask, ochraniacze, rękawice bokserskie czy rozbudowany strój sportowy wymagają większej ilości miejsca w tym akcesorium odzieżowym. 

Pojemność toreb sportowych zazwyczaj określa się w litrach. Obecnie na rynku znajdziesz różne ich modele. Najpopularniejsze są torby sportowe o pojemnościach 25 l, 30 l i 50 l. Małe akcesoria do przechowywania i przetransportowywania różnych przedmiotów mieszczą się w przedziale 35 l – 45 l. Są to doskonałe torby na siłownię i inne zajęcia sportowe typu squash, pilates czy taniec. 

Takie akcesoria umożliwią ci zabranie zarówno stroju, w którym będziesz ćwiczyć, jak i kosmetyków i ręcznika. Natomiast większe torby cechuje pojemność około 60 l. Pozwoli ci to na spakowanie różnych sprzętów, jak i bardziej rozbudowanego stroju sportowego, takiego, jak na przykład kimona dedykowanego sztukom walki.

Jaka torba sportowa będzie najlepsza?

Oprócz materiału, z którego wykonano torbę, warto również zwrócić uwagę na jej pasek. Powinien być on wystarczająco szeroki, wzmocniony i wygodny. Nie może obcierać i uszkadzać ubrania, a przy tym powodować dyskomfortu. Jeżeli torba sportowa będzie ci się zsuwać z ramienia, nie będziesz nosił jej z chęcią i przyjemnością. 

Warto również zainwestować w torbę sportową z różnymi udogodnieniami. To niewątpliwie jedna z ważnych cech jej funkcjonalności i praktyczności. Na rynku są dostępne torby ze specjalnymi przegrodami na buty czy takie, które posiadają gumowe nóżki, umożliwiające jej brak bezpośredniego kontaktu z niekiedy zanieczyszczonym podłożem. O dobrej trwałości tego akcesorium świadczy także podwójne dno, wzmocnione przed szybkim zniszczeniem. Niektórym przydadzą się specjalne worki na obuwie albo liczne kieszonki wewnętrzne. Dzięki nim każdy element przedmiotów do treningów będzie miał swoje stałe miejsce. 

Postaw na uniwersalną torbę sportową w ciemnym kolorze

Torby sportowe mają bardzo różne kolory, wzory czy nadruki. Inne pasują dzieciom, inne zaś osobom dorosłym. Najpopularniejsze wśród nich są torby uniwersalne, które mogą z powodzeniem nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zachęcamy cię do wyboru tego akcesorium w ciemnym kolorze, ponieważ znacznie łatwiej będzie ci utrzymać je w czystości. 

Torbę sportową przede wszystkim dopasuj do swoich potrzeb i preferencji. Przy jej wyborze nigdy nie kieruj się walorami estetycznymi, marką czy modą. Liczy się funkcjonalność i wygoda w użytkowaniu każdej torby sportowej. Mamy nadzieję, że szybko znajdziesz taką, która najbardziej przypadnie ci do gustu. Powodzenia na zakupach!