Podróże

Ubezpieczenie car assistance w podróży na urlop samochodem – dlaczego warto?

Sezon zimowy jest tuż za rogiem, a wiesz, co to oznacza – czas na wyjazdy na narty! Wielu z nas ruszy własnymi samochodami do popularnych kurortów narciarskich za granicą. Takie podróże są bardzo ekscytujące, ale zimą mogą również wiązać się z wieloma niespodziewanymi zdarzeniami na drodze. Dlatego przed wyruszeniem na urlop warto zaopatrzyć się w dobre ubezpieczenie car assistance w podróży. Jak działa taka polisa? Co obejmuje? Kto może ją wykupić? Odpowiadamy na najpopularniejsze pytania.

Czym jest ubezpieczenie car assistance w podróży?

Standardowe polisy OC zapewniają finansową rekompensatę szkód materialnych oraz osobowych, do których dojdzie w wyniku spowodowanego z Twojej winy wypadku. Są obowiązkowe, ale ich zakres ochrony jest bardzo ograniczony. Natomiast ubezpieczenie car assistance to rozwiązanie dodatkowe, które możesz wykupić przed wyruszeniem na zagraniczny wyjazd swoim samochodem – oferty znajdziesz u najlepszych ubezpieczycieli podróży.

Najważniejszą zaletą car assistance jest fakt, że polisa ta koncentruje się przede wszystkim na Twoim komforcie podczas podróżowania własnym autem. Zapewnia niezbędną pomoc w sytuacji, w której pojazd zostanie unieruchomiony z powodu wielu trudnych do przewidzenia zdarzeń, a także w przypadku kolizji lub uszkodzenia samochodu. Takie ubezpieczenie może wykupić każdy kierowca, planujący zagraniczny wyjazd własnym autem, zarejestrowanym na terenie Polski, przewożącym maksymalnie do 9 osób.

Kiedy i w jaki sposób działa car assistance w podróży?

Warto krótko opisać rodzaje zdarzeń wymienionych wcześniej, których dotyczy ochrona ubezpieczeniowa. Poprzez unieruchomienie samochodu, objęte car assistance, rozumiane są takie sytuacje, jak np. rozładowanie akumulatora – o to podczas zimowych wyjazdów wcale nie tak trudno. W ramach tego ubezpieczenia rozwiązywane są również problemy z pęknięciem lub stłuczeniem przedniej szyby, zablokowanym alarmem, uszkodzeniem stacyjki, brakiem paliwa czy przebiciem opony.

Niezbędna pomoc zostanie także udzielona w sytuacji, w której dojdzie do zakopania się samochodu w śniegu – w górzystych terenach, gdzie najczęściej wybieramy się na zimowy urlop, to bardzo popularny problem. Dzięki ubezpieczeniu car assistance w podróży nie musisz martwić się nawet największymi zaspami. W razie jakichkolwiek problemów z unieruchomieniem samochodu otrzymasz pomoc bezpośrednio w miejscu zdarzenia – ubezpieczyciel wyśle do Ciebie zespół mechaników, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt.

Trzeba również krótko wspomnieć o ochronie związanej z wypadkami. Ubezpieczenie car assistance zadziała nie tylko wtedy, gdy dojdzie do kolizji z innym pojazdem, ale także w przypadku wypadnięcia z drogi np. z powodu oblodzonej jezdni, zderzenia ze zwierzęciem lub potrącenia człowieka. W ramach polisy możesz zyskać m.in.: naprawę w miejscu zdarzenia, holowanie, samochód zastępczy, zakwaterowanie na czas usunięcia usterki oraz pokrycie kosztów dojazdu do miejsca zamieszkania lub kontynuowania podróży. Ponadto skorzystasz z infolinii, na której zostanie Ci udzielona niezbędna pomoc merytoryczna – np. otrzymasz dane kontaktowe najbliższych warsztatów samochodowych.