Zakupy

iPhone 12 – co z jego wydajnością?

iPhone’y są jednymi z najpopularniejszych smartfonów na świecie. Każdego roku ma premierę ich nowa generacja, jednak ta starsza cały czas jest w sprzedaży. iPhone 12 miał swoją premierę w 2020 roku. Czy obecnie, dwa lata po jego premierze, wydajność urządzenia stoi cały czas na zadowalającym poziomie?

iPhone, czyli magia spójności hardware’u oraz software’u

Smartfony giganta z Cupertino, jak każde urządzenie marki, jest od początku do końca projektowane, składane i programowane przez lub pod ścisłym nadzorem Apple. Ostatecznie ma to bardzo duże znaczenie, również dla wydajności samego urządzenia. Sercem każdego iPhone’a jest autorski czip amerykańskiej korporacji, który prawie zawsze pozostawiał konkurencję daleko w tyle. Do tego dochodzi znakomita optymalizacja systemu i aplikacji, dzięki czemu, nawet pomimo dużo mniej ilości pamięci RAM niż smartfony z Androidem, iPhone’y są praktycznie zawsze urządzeniami znacznie wydajniejszymi. Taka sytuacja trwa do teraz, a każdy nowy jabłkofon, w dniu swojej premiery i wiele miesięcy pod niej, jest najszybszym smartfonem na rynku.

iPhone 12 w czasie premiery

iPhone 12 w czasie swojej premiery był małą rewolucją w portfolio Apple. Wynika to z faktu, że była to generacja urządzeń, która po raz pierwszy od bardzo dawna miała przeprojektowany swój wygląd. iPhone 12 pod względem designu był połączeniem nowego (notch, Face ID, wyspa aparatów) ze starym (bardziej kwadratowa rama telefonu). Na szczęście gigant technologiczny zdecydował się na rewolucję głównie w tym zakresie. iPhone 12 debiutował z autorskim czipem A14 Bionic, który był dużym skokiem wydajnościowym w porównaniu z poprzednią generacją, telefonu od Apple. Ilość pamięci RAM wynosiła 4 GB w podstawowych modelach, a w wersjach Pro 6 GB. Takie połączenie pozwoliło stworzyć, w dniu jego premiery, najszybszy telefon dostępny na rynku.

iPhone 12 w dalszym ciągu można bez większych problemów zakupić, a z ofertą smartfona od Apple można zapoznać się na: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/popularne-serie_apple-iphone-12.

iPhone 12 obecnie

iPhone 12 jest już na rynku ponad dwa lata, co w dobie technologii wydaje się czasem dość długim, który powinien negatywnie wpłynąć na wydajność urządzenia. Apple ma w swoim zwyczaju bardzo długo wspierać swoje urządzenia pod względem aktualizacji systemowych, co sprawia, że wydajność telefonu nie spada, aż tak szybko. Nawet teraz, iPhone 12 jest jednym z najbardziej wydajnych telefonów na rynku i z całą pewnością jeszcze przez kilka lat będzie w czołówce rankingów. Wszystkie aplikacje działają płynnie i otwierają się bez żadnych opóźnień. Nie da się też zauważyć jakiegokolwiek spowolnienia podczas jego standardowego użytkowania. Warto również pamiętać, że obecnie, iPhone 12 kosztuje sporo mniej, niż w dniu swojej premiery, co sprawia, że sam telefon stał się jeszcze bardziej opłacalny. W cenie nowego iPhone’a 12 nie da się kupić wydajniejszego telefonu z Androidem na pokładzie.

Apple słynie z długowieczności swoich urządzeń oraz z tego, że w dniu swojej premiery są one absolutnym liderem pod względem wydajności. Nie inaczej jest z iPhone’m 12, który nawet teraz, jest w ścisłej czołówce pod rankingów wydajności. Również pod względem wsparcia systemowego, możemy być pewni, że Apple, zadba o dwunastego jabłkofona jeszcze przez ładnych kilka lat. Obecnie iPhone 12 jest jednym z najbardziej opłacalnych telefonów na rynku oraz jednym z najbardziej wydajnych.