Zakupy

Co warto wiedzieć przed zakupem soczewek progresywnych?

Do niedawna osoby ze złożonymi wadami wzroku były skazane na noszenie okularów. Dziś, dzięki soczewkom progresywnym mogą cieszyć się komfortem i swobodą. Czym dokładnie są soczewki progresywne, ile kosztują i jak dobrać odpowiedni rodzaj soczewek?

Dla kogo soczewki kontaktowe progresywne?

Soczewki progresywne powstały z myślą o osobach zmagających się z tzw. starczowzrocznością, znaną również pod nazwą prezbiopia. Jest to wada charakterystyczna dla osób po 40. roku życia, która wiąże się z osłabieniem elastyczności gałek ocznych. Wraz z postępującym wiekiem, nasze oko straci zdolność do prawidłowej akomodacji. Proces ten jest nieunikniony i w pewnym stopniu dotyczy każdego z nas. 

Ze względu na złożoność wady, wiele osób potrzebuje na co dzień dwóch par okularów – jednych do czytania oraz drugich do patrzenia w dal. Soczewki na starczowzroczność znacznie poprawiają komfort życia, pozwalając cieszyć się prawidłowym widzeniem bez konieczności ciągłego dostosowywania sposobu korekcji.

Jakie soczewki progresywne kupić?

Konkretne parametry soczewek progresywnych dobiera się na podstawie wizyty u optometrysty. To on przeprowadza niezbędne, szczegółowe badania, na podstawie których określa moc soczewek oraz addycję. Warto jednak zwrócić uwagę również na kilka innych elementów. Jakie soczewki na starczowzroczność będą najlepsze?

Podobnie jak w przypadku innych typów soczewek, tak również przy soczewkach progresywnych mamy do czynienia z różnymi modelami, które różnią się od siebie materiałem oraz czasem i trybem noszenia. Możemy sięgnąć po ekonomiczne soczewki miesięcznedwutygodniowe czy tygodniowe, lub wybrać wygodne soczewki jednodniowe. Wśród najnowszych rozwiązań dostępne są także soczewki progresywne, których nie trzeba zdejmować na noc.

Dla osób szczególnie wrażliwych najlepszym rozwiązaniem będą delikatne i dobrze uwodnione soczewki hydrożelowe. Są one jednak bardziej miękkie, przez co mogą być trudniejsze w aplikacji. Osoby, które dobrze radzą sobie z soczewkami mogą sięgnąć po znacznie popularniejsze i wygodniejsze do założenia soczewki silikonowo – hydrożelowe

Ile kosztują soczewki progresywne?

Cena soczewek progresywnych zależy w dużej mierze od wybranego wariantu. Opakowanie 30 sztuk soczewek jednodniowych to koszt około 100-150 złotych. W podobnej cenie można kupić jednak opakowanie soczewek miesięcznych, zawierające trzy sztuki, starczające na trzy miesiące użytkowania.

Gdzie kupić soczewki progresywne?

Jeśli mamy odpowiednie parametry określone przez optometrystę, możemy udać się na poszukiwanie odpowiednich soczewek. Najprostszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie złożenie zamówienia w sprawdzonym sklepie internetowym. Dzięki temu będziemy mieli znacznie większy wybór niż w sklepach stacjonarnych oraz bardziej atrakcyjne ceny. Co więcej, zawsze będziemy mieć pewność odnośnie dostępności konkretnego modelu soczewek.