Kursy

Jak się wyróżnić przez pisanie

Pisanie treści to jeden z najlepszych sposobów na zaspokojenie niektórych potrzeb SEO dla Twojej firmy i bycie wysłuchanym na różne sposoby. Obejmuje takie rzeczy, jak pisanie blogów, strony internetowe i wiele innych. Treść powinna stanowić oświadczenie, ale także być zgodna z głosem Twojej firmy. 

Ale jak możesz to wyróżnić? Co Cię wyróżni w świecie, w którym każda firma ma pisanie? 

Sprawdź te wskazówki, aby pomóc! 

Czym Jest Pisanie Treści? 

Zacznijmy od omówienia podstaw. Co obejmuje pisanie treści ? Istnieje wiele elementów treści, które mogą należeć do tej kategorii. Oto kilka przykładów. 

  • Posty na blogu
  • Biuletyny
  • Strony docelowe
  • Komunikaty prasowe
  • Wpisy do recenzji produktów
  • Zawartość strony internetowej

W większości przypadków ta terminologia odnosi się do zawartości stron internetowych. Jednak nie zawsze tak jest. Pismo ma na celu dotarcie do Twojego rynku przy użyciu słów kluczowych i praktyk SEO. 

Istnieją różne style, a styl pisania, którego używasz, powinien być zgodny z Twoją działalnością. 

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci wyróżnić się z pisania. 

Ustaw Ton

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby wyróżnić treść, jest spójność z tonem. Jeśli chcesz czegoś poważnego, trzymaj się tej pojemności. Jeśli chcesz być wyluzowany, trzymaj się tego. Jeśli chcesz humoru i śmiechu, użyj tego w swoim tonie! 

Kiedy zatrudniasz scenarzystę, dobrze jest podzielić się z nim swoimi pomysłami na ton. Oczywiście zawsze możesz napisać też sam. Celem tutaj jest jednak przede wszystkim zachowanie spójności. Wybierz swój ton na podstawie bazy klientów, którą próbujesz uchwycić. 

Na przykład, jeśli Twoja firma jest firmą prawniczą, być może będziesz musiał przyjąć profesjonalny ton. Chociaż można też dodać odrobinę humoru lub wyluzowanej osobowości. Chcesz, aby Twój ton pasował do branży, ale chcesz też, aby ludzie czuli się mile widziani w przestrzeni. 

Znajdź szczęśliwy środek. Wspaniałą wiadomością jest to, że możesz ustawić swój własny ton. Po prostu chcesz to zrobić z myślą o swojej bazie klientów. 

Słowa Kluczowe I SEO

Użycie słów kluczowych i podejście SEO to bardzo ważna część układanki treści. A te rzeczy ciągle się zmieniają. Twoje słowa kluczowe mogą na razie być jedno, ale mogą się zmienić. 

Nie ustawiaj słów kluczowych, a potem nigdy więcej na nie nie patrz. Jeśli masz dane, do których możesz się odnieść, powinieneś. Dowiedz się, jakie słowa kluczowe są wiodące w Twojej branży i pisz treści, które kręcą się wokół nich. 

Istnieje wiele narzędzi, których można użyć do przeglądania analiz. Domyślamy się, że wiesz trochę o wyszukiwaniu słów kluczowych, a nawet o używaniu słów kluczowych. Pamiętaj tylko, że słowo kluczowe, które może być dla Ciebie najlepsze w tej chwili, może nie być najlepsze za 6 miesięcy lub za rok. 

Powinieneś także mieć różne słowa kluczowe do pracy. Na przykład firma zajmująca się renowacją może używać słów takich jak szkody spowodowane przez wodę lub naprawa szkód spowodowanych przez wodę. Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej. Znajdź słowa kluczowe pasujące do Twojej firmy i Twoich usług. 

Przyciągnij Ich Wzrok

Czasami nie chodzi tylko o treść. Chcesz, aby ludzie zauważyli Twoje treści i zwrócili na nie uwagę. Ale jak ich do tego przyciągnąć? Musisz przykuć ich uwagę! 

Możesz to zrobić na kilka różnych sposobów. Najlepszym sposobem jest posiadanie naprawdę chwytliwego nagłówka. Coś, co sprawia, że ​​ludzie chcą czytać więcej. Naprawdę świetny nagłówek będzie zawierał słowo kluczowe i zachęci czytelnika do przeczytania większej ilości tego, co masz do powiedzenia. 

Innym sposobem, w jaki możesz przyciągnąć ich uwagę, jest użycie naprawdę świetnej grafiki. Możliwe, że czytelnik nie zobaczy Twojej grafiki, dopóki nie otworzy treści, chyba że udostępnisz ją w mediach społecznościowych lub połączysz w swojej witrynie. 

Powinieneś użyć obu tych strategii, aby naprawdę spróbować przyciągnąć czytelnika. Użyj ich razem, a możesz uzyskać naprawdę świetne wyniki. 

Celem jest po prostu zwrócenie uwagi czytelników, a następnie sprawienie, by zostali, aby zobaczyć, co masz do powiedzenia. 

Nie Komplikuj

Chociaż chcesz, aby Twoi czytelnicy sprawdzili, co mówisz, nie chcesz też marnować ich czasu. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest utrzymanie prostej, ale wciągającej treści. Spraw, by chcieli wiedzieć więcej, ale pamiętaj, że ich czas jest cenny. 

Zmuszenie osoby do przeczytania 3000 słów w celu znalezienia odpowiedzi, którą prawdopodobnie mogłeś podzielić się w 1500 słowach, nie jest dobrym podejściem. Bądź bezpośredni i utrzymuj rzeczy proste. Dobra praktyczna zasada sprawiłaby, że treść byłaby czymś, co można zeskanować i nadal zrozumieć. 

Są chwile, w których możesz potrzebować głębszego zasięgu, ale do większości tematów można podejść w ten sposób. Proste podejście jest często bardziej wartościowe i szanuje również czas Twoich czytelników. Prawdopodobnie mają coś do zrobienia i potrzebują szybkiej odpowiedzi lub rozwiązania. 

Upraszczając, zalecamy również, aby zawsze kończyć treść jakimś wezwaniem do działania. Możesz powiedzieć coś w stylu „kliknij tutaj, aby otrzymać produkt”. Lub w artykule na blogu lub w poście w mediach społecznościowych możesz powiedzieć „skomentuj poniżej swoje techniki relaksacyjne”. To tylko przykłady. Celem jest skłonienie ich do wyciągnięcia wtyczki lub przynajmniej do włączenia się. 

Przenieś Pisanie Treści Na Wyższy Poziom

Treść jest bardzo ważna. W ten sposób wyciągasz rękę do klientów i potencjalnych klientów. Może to po prostu przynieść ci więcej biznesu. Dowiedz się, jak naprawdę się wyróżnić i wyróżnić na tle konkurencji. 

Najlepiej po prostu być wyjątkowym. Uatrakcyjnij swoje podejście, ale nie trać z oczu tego, co reprezentuje Twoja firma w tym procesie.