Zdrowie

Jak poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu po ciąży?

Nie da się ukryć, że ciąża jest jednym z piękniejszych okresów w życiu każdej kobiety. Rozwija się w niej bowiem nowe życie, na które z pewnością długo czekała. Jednocześnie panie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w tym momencie ich ciało, a także cały organizm przechodzi przez dość burzliwe i drastyczne zmiany. Nie tylko sam okres ciąży i przygotowania do porodu jest więc wyjątkowo wymagający, ale także okres połogu, podczas którego młode mamy mogą odczuwać jeszcze szereg innych dolegliwości. Jednym z częstszych problemów, którego doświadczają kobiety po porodzie jest nietrzymanie moczu. Sprawia to, że czują się one niekomfortowo i starają się znaleźć najlepsze, możliwe rozwiązanie. Wobec tego, jak poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu po urodzeniu dziecka?

Wizyta u ginekologa będzie konieczna!

Z pewnością ginekolog warszawa i jego gabinety były częstym obiektem wizyt przez cały okres ciąży. Jeśli więc panie doświadczają problemu nietrzymania moczu po porodzie, wówczas ponownie najważniejsze będzie to, by udały się one na wizytę u ginekologa. Konieczne może być wykonanie podstawowych badań, a także zdiagnozowanie źródła problemu. Z pewnością także przyda się sama rozmowa z ginekologiem, który może udzielić nam pewnych porad i wskazówek odnośnie np. tego, w jaki sposób najskuteczniej ćwiczyć mięśnie dna miednicy i przywrócić je do odpowiedniej formy. Być może nawet ginekolog zaleci nam ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne lub skieruje nas do innego specjalisty np. na fizjoterapię. Finalne rozwiązanie będzie jednak zależało od samego stopnia nasilenia się problemu i okoliczności jakie są z nim związane.

Fizjoterapia uroginekologiczna rozwiązaniem problemu nietrzymania moczu po porodzie

Nie da się ukryć, że na problem nietrzymania moczu po porodzie nie ma jednego, skutecznego lekarstwa. Nie wynaleziono jeszcze leków w formie tabletek, które mogłyby – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – zminimalizować takie dolegliwości. Właśnie dlatego rozwiązaniem może okazać się fizjoterapia uroginekologiczna warszawa. Jest to nic innego jak praca z doświadczonym terapeutą, który doskonale wie jak wielkie zmiany zachodzą w kobiecym organizmie po okresie porodu. Taka terapia polega na ćwiczeniu mięśni Kegla, a także obejmuje ćwiczenia z zakresu technik oddechowych, które pomagają odzyskać wewnętrzną równowagę i minimalizować stres. Fizjoterapia uroginekologiczna pomogła już wielu pacjentkom, a młode mamy dzięki niej skutecznie zapomną o problematycznej dolegliwości.