Kursy

Psycholog online – czy warto?

Dobre samopoczucie psychiczne jest bardzo ważnym elementem, wpływającym na jakość i komfort życia. Niestety, wiele sytuacji stresowych, na przykład tych, których doświadczamy w pracy, wpływa negatywnie na zdrowie psychiczne, doprowadzając często do stanów lękowych czy odczuwania permanentnego stresu. W takim wypadku warto zdecydować się na rozmowę ze specjalistą. Niestety, z wielu przyczyn wizyta w poradni zdrowia psychicznego nie zawsze jest możliwa. Co zrobić w takiej sytuacji? Zachęcamy do lektury.

Psycholog online – kiedy warto skorzystać?

Dużo osób nadal utożsamia wizytę w gabinecie psychologa z głęboką depresją. Tak naprawdę jednak nie trzeba mieć depresji, aby skorzystać z porady psychologa. Do wizyty tej mogą skłonić różne sytuacje życiowe, stres, a także codzienne trudności, związane z pracą. Niestety, nadmiar obowiązków, niskie zarobki, a także zła atmosfera w pracy, mogą przyczynić się do pogorszenia samopoczucia, co w efekcie może przełożyć się na trudności w codziennym funkcjonowaniu.

W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy psychologa. Osoby, które nie mogą lub nie chcą z jakichś względów udać się na sesję bezpośrednio do gabinetu, mogą poprosić o rozmowę ze specjalistą w formie online.

Rozmowa z psychologiem w formie online jest rozwiązaniem, z którego w obecnych czasach może skorzystać praktycznie każdy, zarówno osoby młodsze, jak i starsze. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne, gdy okazuje się, że natychmiastowa porada jest niezbędna.


Czy rozmowa z psychologiem w formie online jest skuteczna?

Rozmowa z psychologiem w formie online jest tak samo skuteczna, jak podczas wizyty stacjonarnej. W wielu przypadkach pozwala również otworzyć się nieco bardziej osobom potrzebującym konkretnej porady lub też wsparcia. Przebywając w komfortowych warunkach, na przykład u siebie w domu, dużo łatwiej jest nawiązać kontakt z psychologiem lub coachem.


Psycholog online – jak przygotować się do wizyty?

Przede wszystkim warto zadbać o komfortowe warunki, na przykład umówić się na sesję o takiej porze, gdy nikogo nie ma w domu lub też wtedy, gdy masz możliwość porozmawiania z psychologiem na osobności. Ponadto, przed rozmową online należy wyciszyć telefon, zamknąć okna oraz drzwi tak, aby nic nie rozpraszało. Trzeba koniecznie zadbać również o dobre łącze internetu.


Psycholog online – z kim warto porozmawiać?

Jeśli szukasz sprawdzonego specjalisty, który pomoże uporać Ci się z trudnościami, z jakimi spotykasz się między innymi w pracy, możesz zdecydować się na wsparcie psychologiczne specjalistów HearMe. Zespół tworzą doświadczeni psycholodzy, terapeuci, trenerzy biznesu, a także coache, którzy mają bardzo bogate doświadczenie w pracy z biznesem, dlatego z pewnością pomogą Ci uporać się z nadmiernym stresem czy problemami w pracy.


Podsumowując, warto zdecydować się na skorzystanie z usług psychologa online, zwłaszcza jeżeli zmagasz się z trudnościami w pracy, doskwiera Ci panująca tam, zła atmosfera, a także nie radzisz sobie ze zbyt dużą liczbą obowiązków. Wizyty w formie online stają się obecnie bardzo popularne. Są również tak samo skuteczne, jak sesje bezpośrednie. Jeśli szukasz sprawdzonych specjalistów, szczególnie Polecamy Ci usługi firmy HearMe.