Technologia

Formularz kontaktowy w wordpress – jaka wtyczka

Każda witryna wymaga danych wejściowych użytkownika do działania. Od rejestracji, przez zakup produktu, po przesłanie posta na blogu; użytkownicy muszą podać informacje o witrynach WordPress, aby witryna działała. Jeśli chcesz, aby odwiedzający Twoją witrynę pozostali na niej i nie opuszczali jej z frustracji, musisz zainwestować w przyjazne dla użytkownika wtyczki formularzy WordPress. Te wtyczki do formularzy pomogą Ci tworzyć atrakcyjne i dostępne formularze w Twojej witrynie. Poprawią również jakość Twojej witryny, redukując spam lub nieistotne zgłoszenia od użytkowników. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych przydatnych wtyczkach i o tym, jak mogą ulepszyć Twoją witrynę WordPress.

Dlaczego wtyczki formularzy WordPress są ważne?

Formularze są istotną częścią każdej witryny internetowej, służą do zbierania informacji od użytkowników i pomagają lepiej zrozumieć odbiorców. Podczas korzystania z formularzy należy jednak zdawać sobie sprawę z potencjalnych wad. Jeśli nie zaimplementujesz ich poprawnie, mogą denerwować użytkowników i sprawić, że opuszczą Twoją witrynę. Jeśli jednak masz odpowiednią wtyczkę do formularzy, możesz zamienić formularze w zaletę. W tym artykule omówiono różne sposoby korzystania z formularzy w celu ulepszenia witryny. Dowiesz się, czym jest dobry formularz, jak wybrać odpowiednią wtyczkę i jak ją wdrożyć. Dowiesz się wtedy, jak formularze wpływają na SEO i jak je śledzić.

Jak znaleźć najlepsze wtyczki formularzy WordPress

Jeśli szukasz najlepszych wtyczek formularzy WordPress, musisz być świadomy swoich konkretnych potrzeb. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby wybrać odpowiednią wtyczkę. 

– Typ formularza 

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zdecydować, jaki typ formularza chcesz utworzyć. Czy chcesz formularz subskrypcji e-mail, formularz kontaktowy, formularz generowania potencjalnych klientów lub wtyczkę quizu WordPress ? A może chcesz stworzyć formularz wieloetapowy. Świadomość tego pomoże ci zawęzić opcje. 

– Doświadczenie użytkownika 

 Musisz także zastanowić się, jak Twoi użytkownicy będą postrzegać Twój formularz. Czy będą w stanie ukończyć go szybko i łatwo, czy też będą mieli trudności z przedostaniem się? Chcesz, aby Twój formularz był jak najbardziej prosty.

 – Integracje 

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są integracje. Czy Twoja wtyczka formularza integruje się z innymi aplikacjami w Twojej firmie? Pomoże Ci to zmaksymalizować funkcjonalność formularzy.

2 najlepsze wtyczki formularzy WordPress

Teraz już wiesz, czego szukać we wtyczkach formularzy, przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych dostępnych wtyczek formularzy WordPress. Wtyczki te są wysoce zalecane i zostały przetestowane przez tysiące użytkowników.

WPForms

Jest to wszechstronna wtyczka, która umożliwia tworzenie szerokiej gamy formularzy. Oferuje mnóstwo opcji, w tym logikę warunkową, generowanie potencjalnych klientów i funkcjonalność eCommerce. Jest również przyjazny dla użytkownika i integruje się z kilkoma aplikacjami.

Ninja Forms

Jest to łatwa w użyciu wtyczka, która umożliwia tworzenie różnych formularzy, w tym formularzy generowania leadów, rejestracji i formularzy kontaktowych. Jest również wysoce konfigurowalny i ma mnóstwo funkcji. Jest łatwy w konfiguracji i nawigacji, co czyni go świetną opcją dla początkujących.

Wniosek

Formularze są ważną częścią każdej witryny internetowej, niezależnie od tego, czy jest to sklep eCommerce, blog, czy inny rodzaj witryny. Pozwalają zbierać informacje od użytkowników i zapewniają im sposób interakcji z Twoją witryną. Jeśli chcesz, aby Twoje formularze lub quizy były jak najbardziej efektywne, musisz zainwestować w odpowiednią wtyczkę formularzy WordPress. Musisz także upewnić się, że wybierasz najlepsze wtyczki dla swoich konkretnych potrzeb.