Dom

Czym jest automatyka do bram i z czego się składa?

Jednym z elementów, który skutecznie ochroni Twój dom czy też firmę przed włamaniem, jest automatyka do bram. Jeśli chcesz jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo własne oraz swojej rodziny czy pracowników, postaw na trwałą i mocną automatykę do bram. Dowiedz się, czym charakteryzuje się automatyka do bram. Zapraszamy do lektury!

Zyskaj komfort i poczucie bezpieczeństwa dzięki automatyce do bram

Automatyka do bram to fantastyczne rozwiązanie, które ułatwia życie i podnosi poziom bezpieczeństwa wielu ludziom, którzy posiadają swoje domy oraz budynki firmowe. Jest ona również bardzo łatwa w obsłudze, a także niezwykle funkcjonalna. Nic dziwnego, że na automatykę do bram decyduje się coraz więcej osób. Dzięki takiemu rozwiązaniu raz na zawsze zapomnisz o ręcznym siłowaniem się z bramą, a także o wychodzeniu z samochodu, by otworzyć ją lub też zamknąć. Cały proces odbywa się bowiem automatycznie. Wystarczy Ci tylko pilot, dzięki któremu obsłużysz bramę. To naprawdę wygodne rozwiązanie, o którym jeszcze kilkanaście lat temu można było tylko pomarzyć.

Ogromnym plusem automatyki do bram jest fakt, że z roku na rok staje się coraz tańsza. Jest to więc rozwiązanie znacznie przystępniejsze niż jeszcze kilka lat temu, stąd też decyduje się na nie coraz więcej rodzin mieszkających w domach jednorodzinnych oraz właścicieli budynków firmowych. Także osoby, które posiadają standardowe bramy, decydują się na ich automatyzację.

Automatyka do bram – z czego się składa?

Automatyka do bram składa się z trzech kluczowych elementów, czyli z silnika, przekładni ślimakowej oraz modułu sterującego. Jeśli chodzi o silniki, są to najczęściej silniki elektryczne, które zasilane są na napięcie 230V prądem zmiennym. Sporadycznie spotkać można także silniki działające na prąd stały. Z kolei przekładnie ślimakowe wyposażone są w mechanizm uniemożliwiający ręczne przesuwanie bramy. Dzięki temu nieproszona osoba nie będzie w stanie dostać się na posesję bez Twojej wiedzy. Natomiast moduł sterujący składa się z nadajnika w formie pilota i odbiornika radiowego. Jego zadaniem jest zdalne otwieranie oraz zamykanie bramy.

Moduł sterujący może mieć także zaprogramowane rozmaite funkcje, które są bardzo przydatne przy codziennym użytkowaniu bram. Będą się one nieco różniły dla każdego systemu, dlatego też koniecznie zapoznaj się z funkcjami modułu sterującego przed jego zakupem.

Elementy automatyki do bram można kupić w sklepie Montersi.pl – https://www.montersi.pl/automatyka-bram

Montera automatyki do bram znajdziesz w serwisie Montuj.to