Kursy

Czy mogę szybko nauczyć się języka obcego?

Jeśli praca Twoich marzeń jest za granicą, ale nie masz umiejętności językowych niezbędnych do jej zdobycia – nie obawiaj się! Według ekspertów, podstawowej komunikacji można nauczyć się w ciągu kilku tygodni, a języków obcych w ciągu kilku miesięcy. Podczas gdy pełna płynność może nie przyjść tak szybko to zwroty i język techniczny dostosowany do twoich potrzeb można szybko udoskonalić, niezależnie od tego, gdzie pracujesz. Wykorzystaj tę szansę i opanuj język obcy już teraz!

Pierwsze kroki w nauce języka obcego

Czasami podróżowanie po świecie w celach służbowych zmusi Cię do wymyślenia sposobów na opanowanie konwersacji w wielu językach. 

Rozmówki i samouczki online mogą okazać się przydatne na tym wczesnym etapie, ponieważ mogą zapewnić słownictwo i pewność siebie potrzebne do prowadzenia podstawowych rozmów, co jest kluczowym, pierwszym krokiem w nauce języka.

Największą barierą na początku nauki jest brak pewności siebie, dlatego jak twierdzą eksperci językowi, aby robić postępy w nauce języka obcego, trzeba mieć odwagę i po prostu mówić. Oznacza to, że nie należy się bać, podejmować ryzyka ani popełniać błędów. 

Zanurz się w języku obcym

Kluczem do szybkiego opanowania języka obcego jest tzw „zanurzenie się w języku” Im bardziej zanurzysz się w języku obcym — poprzez czytanie, słuchanie radia lub rozmawianie z ludźmi — tym szybsze będą Twoje postępy.

Dobrym rozwiązaniem mogą być kursy językowe. W dużych miastach często odbywają się regularnie — kilka razy w tygodniu. Takim przykładem mogą być kursy językowe Avalon w Lublinie.

Dzięki profesjonalnej kadrze i dostosowaniu odpowiedniej, nowoczesnej metody Szkoły Językowe gwarantują maksymalny postęp językowy. Ważne jest też to, że nauczyciel na bieżąco koryguje i sprawdza Twoje postępy. Pozwoli to na osiągnięcie podstawowej biegłości konwersacyjnej w znacznie krótszym czasie, szczególnie jeśli potrafisz uczyć się regularnie. 

„Praktyka czyni mistrza” – jednak praktyka bez informacji zwrotnej nie będzie skuteczna. Warto więc swoją naukę języka konsultować z nauczycielami, Native speakerami.

Podczas nauki pamiętaj o korzystaniu z mediów w języku obcym. Jeśli dopiero zaczynasz, czytaj ilustrowane książki dla dzieci lub oglądaj znajome filmy w języku obcym, radzą eksperci.

Z odpowiednim zaangażowaniem i wskazówkami, osiągnięcie podstawowej komunikacji w języku obcym jest w zasięgu ręki! Nawet jeśli osiągnięcie pełnej biegłości nie jest możliwe ze względu na ograniczenia, możesz opanować odpowiednie zwroty, które pomogą Ci opanować konwersacje w danym języku.

Profesjonaliści z różnych dziedzin – od branż motoryzacji po menadżerów międzynarodowych firm – są w stanie zdobyć przynajmniej średni poziom znajomości wybranego języka w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, korzystając z porad wyspecjalizowanych ekspertów.

Nie zwlekaj więc – wykonanie skoku na międzynarodowe wody, może być bliższe, niż Ci się wydaje!