Dom

Ozonowanie ubrań

ozonowanie ubrań

Co zrobić, jeśli na etykiecie odzieży jest napisane: Nie prać i nie czyścić chemicznie…, zawsze możesz ozonować ubrania.

Słowo ozon wydaje się dość naukowe. prawda? Ale czy wiesz, że ozon działa odkażająco i zabija patogeny, takie jak bakterie i wirusy?

Ozonowanie to najlepszy sposób na odkażenie naszych ubrań, których nie da się wyprać żadną inną techniką.

Ozon jest gazem i nie „czyści” (co oznacza, że ​​ten zabieg nie usunie żadnych śladów).

Co to jest pranie odzieży ozonem?

Pranie ozonem to termin powszechnie używany do opisania filozofii pielęgnacji tekstyliów, która wykorzystuje elektryczność i tlen w wyjątkowy sposób.

Jak działa ozon?

Ozon przenosi ładunek elektryczny i chemiczny, gaz ten jest wtryskiwany do wody podczas cyklu prania, a ekspozycja na gaz ozonowy neutralizuje bakterie.
Po praniu pozostały zapach ozonu jest minimalny i neutralizuje się do tlenu, do tego czasu tkanina jest w większości sucha.
Ten proces wyeliminuje większość bakterii organicznych, takich jak pleśń; jednak NIE usuwa plam z pleśni.

Ozonowanie ubrań

Zwykle związki organiczne z zewnątrz łączą się i tworzą zapach. Ten nieprzyjemny zapach zostaje na naszych ubraniach i wpływa na nasze samopoczucie.

Ozon jest w stanie pokonać te związki organiczne, a gdy wchodzi w kontakt z zapachem, rozkłada te związki organiczne na substancje bezzapachowe.

Tlen i energia elektryczna są wykorzystywane do wytwarzania ozonu. Ozonowanie jest bezpieczne dla środowiska iw żaden sposób nie szkodzi środowisku.

Eliminuje zapachy pleśni, dymu, ścieków, pleśni itp. i pomaga zapobiegać infekcjom.

Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa na chemikalia zawarte w produktach czyszczących, ta metoda jest dla Ciebie najlepsza. Ta metoda nie zawiera żadnych chemikaliów, więc znacznie eliminuje ryzyko alergii dla wrażliwej skóry.

Należy pamiętać, że wadą ozonowania odzieży jest to, że nie usunie on żadnych śladów i plam.