Kursy

Dlaczego warto wybrać specjalistyczne centrum medyczno-szkoleniowe?

Zdrowie jest najważniejsze. Dlaczego? Ponieważ warunkuje różne sfery życia, na przykład rodzinną, zawodową, emocjonalną. W przypadku wystąpienia problemów ze zdrowiem, warto jak najszybciej udać się do lekarza. Pacjenci, którzy poszukują wykwalifikowanych specjalistów z zakresu ortopedii, fizjoterapii czy dietetyki, mogą zdecydować się na leczenie w specjalistycznym centrum medyczno-szkoleniowym w Tychach CTM Kokosz&Sodel. Dlaczego warto wybrać tę placówkę?

Specjalistyczne centrum medyczno-szkoleniowe w Tychach – dlaczego warto wybrać?

Osoby, które zdecydują się skorzystać z pomocy lekarzy z CTM Kokosz&Sodel, mogą liczyć na ich profesjonalizm, wiedzę i indywidualne podejście. Misją centrum jest postawienie odpowiedniej diagnozy oraz wdrożenie właściwej terapii, dzięki której pacjent jak najszybciej będzie mógł powrócić do zdrowia. Wybierając specjalistyczną placówkę w Tychach, nie trzeba długo czekać na wizytę. Ma to ogromne znaczenie w przypadku schorzeń, których wczesne wykrycie zwiększa szanse całkowitego wyleczenia i odzyskania sprawności ruchowej.

CTM Kokosz&Sodel – specjalizacje

centrum medycznym CTM Kokosz&Sodel pacjenci mogą skorzystać z pomocy wielu specjalistów, na przykład fizjoterapuetów, ortopedów, dietetyków czy neurologów.

1. Fizjoterapia – to forma dziedziny medycznej w ramach której wykonuje się zabiegi poprawiające funkcjonowanie narządu ruchu oraz utrzymujące i przywracające maksymalną sprawność po chorobie, urazie, operacji itd. Będzie to między innymi:

 • terapia manualna – to masaż wspomagający kręgosłup i stawy, zmniejszający ból, redukujący stany zapalne, zwiększający zakres ruchu,
 • terapia powięziowa FM – wspomaga leczenie rwy kulszowej, zwichnięć, urazów, dolegliwości bólowych w obrębie stawów i kręgosłupa,
 • suche igłowanie – to terapia mięśniowo-powięziowa punktów spustowych, wykonywana przy pomocy igieł akupunkturowych,
 • terapia powięziowa z zastosowaniem haczyków – wskazaniem do zabiegu są zespoły przeciążeniowe, bóle kręgosłupa, zapalenie ścięgien, ograniczenie ruchomości itd.

2. Ortopedia – to specjalność lekarska zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń, zmian pourazowych w obrębie narządu ruchu, wad wrodzonych i nabytych, stanów zapalnych, zmian zwyrodnieniowych. Zabiegi wykonywane w CTM Kokosz&Sodel to:

 • endoprotezoplastyka pierwotna i rewizyjna stawów biodrowych i kolanowych,
 • leczenie operacyjne złamań,
 • chirurgia ręki,
 • operacyjne leczenie zespołów uciskowych nerwów obwodowych,
 • leczenie uszkodzeń stawu kolanowego,
 • plastyka wtórnych deformacji stopy,
 • rekonstrukcja uszkodzeń tkanek miękkich.

3. Dietetyka – to dziedzina nauki o zasadach żywienia człowieka zdrowego i chorego oraz wpływie odżywiania na zdrowie pacjenta. Dietetyk zajmuje się planowaniem i wdrażaniem odpowiedniej diety, rozpoznawaniem i zapobieganiem otyłości i niedożywienia, diagnostyką i leczeniem dietetycznym różnego rodzaju chorób, a także upowszechnianiem wiedzy na temat prawidłowego żywienia.

4. Neurologia – to dziedzina medycyny skoncentrowana na diagnostyce, leczeniu i zapobieganiu schorzeń obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurolog bada między innymi głowę, kończyny górne i dolne, tułów, mowę, chód. W ramach badań neurologicznych specjalista wykonuje także tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny.

W ośrodku prowadzone są również specjalistyczne szkolenia dla fizjoterapeutów (stacjonarne i online) oraz pacjentów, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie oraz zredukować lub zapobiec różnym dolegliwościom zdrowotnym.