Zdrowie

Kiedy jest potrzebny chirurg stomatolog?

Chirurg stomatolog to specjalista, który zajmuje się chirurgicznym leczeniem schorzeń jamy ustnej i okolic. Wizyta u chirurga stomatologa może być konieczna w wielu przypadkach. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Usunięcie zęba

Jednym z najczęstszych powodów wizyty u chirurga stomatologa jest konieczność usunięcia zęba. Może to być konieczne z różnych powodów, takich jak choroba zęba, uraz lub brak miejsca w łuku zębowym. W takich sytuacjach chirurg stomatolog przeprowadza zabieg w znieczuleniu miejscowym, aby zapewnić pacjentowi maksymalny komfort podczas zabiegu.

Leczenie chorób przyzębia

Choroby przyzębia, takie jak paradontoza, mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak utrata zębów. W leczeniu chorób przyzębia, chirurg stomatolog może przeprowadzić zabiegi takie jak odsłanianie korzeni, regeneracja kości lub przeszczepienie dziąseł.

Implanty zębowe

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są implanty zębowe. Mowa o sztucznych korzeniach zębowych, które są wprowadzane w miejsce utraconego zęba. Chirurg stomatolog przeprowadza zabieg implantacji, który może wymagać dodatkowych zabiegów, takich jak podniesienie dna zatoki szczękowej lub regeneracja kości.

Leczenie nowotworów jamy ustnej

Chirurg zajmujący się stomatologią może przeprowadzać również zabiegi chirurgiczne związane z leczeniem nowotworów jamy ustnej. W zależności od rodzaju nowotworu, zabieg może obejmować usunięcie guza lub wycięcie części jamy ustnej.

Kiedy jeszcze może pomóc chirurg stomatolog?

Ponadto może także pomóc w leczeniu innych schorzeń jamy ustnej, takich jak zaburzenia zgryzu czy zniekształcenia twarzy. Wizyta u chirurga stomatologa jest zalecana w przypadku wszelkich schorzeń jamy ustnej, które wymagają specjalistycznego leczenia.

Pomoc stomatologa specjalizującego się w chirurgii jest potrzebna w wielu przypadkach związanych z leczeniem schorzeń jamy ustnej i okolic, takich jak usunięcie zęba, leczenie chorób przyzębia, wstawianie implantów zębowych czy leczenie nowotworów jamy ustnej. Wizyta u chirurga stomatologa powinna być przeprowadzona w przypadku wszelkich schorzeń jamy ustnej wymagających specjalistycznego leczenia.

Zapraszamy! Mój Stomatolog – chirurg stomatolog Poznań