Zdrowie

Karboksyterapia – urządzenia, zabieg, zalety i wady

W dzisiejszych czasach wiele osób zwraca uwagę na swój wygląd i stan skóry. Dlatego też coraz częściej stosowane są różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej, które mogą pomóc poprawić kondycję skóry oraz wygląd ciała. Jednym z takich zabiegów jest karboksyterapia, którą przeprowadza się za pomocą specjalnych urządzeń kosmetycznych. W poniższym artykule opiszemy, czym jest, jak wygląda jej przebieg oraz jakie są najważniejsze cechy urządzenia do karboksyterapii.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla przy pomocy specjalnego urządzenia do karboksyterapii. CO2 jest gazem, który znajduje się naturalnie w organizmie człowieka i ma wiele właściwości. Jego aplikacja może pozwolić na zwiększenie przepływu krwi oraz dostarczenie skórze większej ilości tlenu. Dzięki temu, skóra może stać się bardziej elastyczna, a komórki odżywione. Zabieg może być stosowany przede wszystkim w celu poprawienia wyglądu skóry, ale także w próbie redukcji cellulitu oraz blizn.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii CO2?

W trakcie zabiegu, zastosowane jest urządzenie do karboksyterapii, które wprowadza pod skórę pacjenta CO2. Sprzęt posiada specjalną końcówkę, przez którą dwutlenek węgla zostaje podany pod skórę. Zabieg może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od indywidualnych potrzeb i problemów skóry. Po zabiegu, skóra może być zaczerwieniona i spuchnięta, ale te objawy zwykle powinny ustąpić po kilku godzinach.

Na jakie części ciała stosuje się karboksyterapię?

Zabieg staje się coraz popularniejszy pośród miłośników pielęgnacji ciała. Na jakie części ciała można go stosować? Jak można wykorzystać urządzenia do karboksyterapii?

  • Twarz i szyja – miejsca szczególnie narażone. Zabieg karboksyterapii można stosować na różnych częściach ciała, ale szczególnie popularny jest w obszarze twarzy i szyi. Dzięki niemu można pomóc redukować zmarszczki, poprawiać nawilżenie oraz zwiększać jędrność cery. Jest proponowanym rozwiązaniem szczególnie dla osób pragnących zachować młodość i promienną cerę.
  • Walka z cellulitem i rozstępami. To także broń przeciwko cellulitowi i rozstępom na udach, pośladkach czy brzuchu. Może pobudzić produkcję kolagenu i pomóc likwidować przykre efekty starzenia skóry. W ten sposób skóra może stać się gładka, jędrna i pozbawiona niewielkich i głębokich zmarszczek.
  • Odmładzanie dłoni i ramion. Nie oszukujmy się, skóra na dłoniach i ramionach także zdradza nasze prawdziwe lata. Dlaczego więc nie spróbować karboksyterapii także w tych rejonach naszego ciała?
  • Zmarszczki, linie mimiczne. Niemal każdy chciałby choć na chwilę cofnąć zegar biologiczny i pozbyć się niechcianych zmarszczek. Urządzenia kosmetyczne wprowadzają CO2 pod skórę, wspomagając walkę ze zmarszczkami i liniami mimicznymi.

karboksyterapia-czesci-ciala.jpg

Opis urządzenia do karboksyterapii

Urządzenia do karboksyterapii to specjalne sprzęty, które umożliwiają przeprowadzenie zabiegu z wykorzystaniem CO2. Są to urządzenia przystosowane do użytku zarówno w salonach kosmetycznych, jak i placówkach medycyny estetycznej. Aktualnie na rynku dostępne są różne rodzaje urządzeń do karboksyterapii, różniące się między innymi mocą, częstotliwością pracy czy wykorzystywaną technologią. Przykładowy sprzęt do karboksyterapii można znaleźć w Internecie, np. tu: https://medikapoland.pl/pl/16-karboksyterapia-urzadzenia

Przeciwwskazania i skutki uboczne zabiegu z wykorzystaniem dwutlenku węgla

Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii to miedzy innymi choroby skóry, choroby układu krwionośnego, nowotwór skóry, ciąża oraz reakcje alergiczne na dwutlenek węgla. Przed przeprowadzeniem zabiegu warto skonsultować się ze specjalistą, który przedstawi więcej szczegółów.

Skutki uboczne karboksyterapii pojawiają się stosunkowo rzadko. Na skórze może pojawić się niewielkie zaczerwienienie lub obrzęk, które powinny ustąpić z czasem.

Wady i zalety karboksyterapii

Do głównych zalet karboksyterapii zaliczyć można możliwość osiągnięcia efektów w postaci wygładzonej skóry i usuniętego cellulitu. Wady to fakt, że do przeprowadzenia zabiegu potrzebne jest odpowiednie urządzenie, a także, że nie jest on odpowiedni dla wszystkich osób, np. z chorobami układu krwionośnego czy nowotworem skóry. Warto pamiętać o możliwych skutkach ubocznych i przeciwwskazaniach.

Część informacji znaleziona na stronie: MedikaPoland.pl