Remonty

Jak wybrać farby do ścian w gabinecie? Czym kierować się przy wyborze farby do ścian w gabinecie?

Gabinet to miejsce, w którym spędzamy wiele godzin każdego dnia, podejmując ważne decyzje i realizując swoje zawodowe cele. Warto zatem zadbać o to, aby to pomieszczenie sprzyjało skupieniu oraz wspierało codzienną efektywność. Jednym z aspektów, który może oddziaływać na to, jak będziemy czuć się podczas pracy, są otaczające nas kolory. Stosując w aranżacji odpowiednie barwy, możemy wpływać nie tylko na nastrój, panujący w danym pomieszczeniu, ale też na swoją koncentrację czy kreatywność. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które ułatwią wybór farby do ścian w gabinecie.

Funkcja i charakter pomieszczenia

Przy wyborze farby do ścian (www.beckers.pl) w biurze warto zwrócić uwagę na funkcję i charakter aranżowanej przestrzeni. Jeśli ma być to miejsce, w którym skupiamy się na pracy kreatywnej, warto wybrać kolory delikatnie stymulujące wyobraźnię, ale jednocześnie nie rozpraszające uwagi. Do takich należą jasne zielenie, błękity lub beże. Wiele idealnych odcieni można znaleźć w ofercie farb dekoracyjnych Beckers Designer Collection. Natomiast jeśli pomieszczenie będzie służyć głównie do spotkań z klientami, można wybrać barwy eleganckie i stonowane, takie jak brązy lub szarości.

Kolor farby na ścianach powinien współgrać z tym, ile na co dzień promieni słońca wpada do wnętrza danego pomieszczenia. Trzeba zauważyć, że jasne barwy odbijają światło i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Natomiast ciemne odcienie absorbują światło, co może optycznie zmniejszać przestrzeń.

Przy wyborze farby do ścian w gabinecie warto więc zastanowić się nad ekspozycją pomieszczenia względem stron świata i dostosować kolorystykę do tych warunków. Jeśli jest ono skierowane na północ i do jego wnętrza nie dociera zbyt wiele słońca, warto wybrać jasne kolory, które rozjaśnią przestrzeń. Jeśli natomiast gabinet ma dużo okien i ekspozycję południową, można zdecydować się na nieco ciemniejsze barwy, które dodadzą mu przytulności.

Ciepłe odcienie do gabinetu

Na koniec warto zaznaczyć, że w aranżacji gabinetu częściej stawia się na farby do ścian w cieplejszych odcieniach. Nie dzieje się tak bez powodu. Zimne, mocno nasycone kolory mogą drażnić wzrok i rozpraszać. Nie tworzą również bezpiecznej atmosfery, która pomaga w skupieniu się na zadaniach. Unika się więc mocnych czerwieni, a także neonowych odcieni, takich jak róż, fiolet czy pomarańcz. O wiele lepszym wyborem będą ciepłe tonacje beżu, brązu lub zielonego. Ułatwią one aranżację przyjemnej przestrzeni do pracy.