Dom

Zmiana wyglądu salonu dzięki nowej kolorystyce ścian

(źródło zdjęcia: tikkurila.pl)

Salon jest wizytówką każdego domu. To właśnie tutaj relaksujemy się po długim dniu w pracy, urządzamy okazjonalne przyjęcia, podejmujemy gości czy po prostu spędzamy czas wolny z resztą domowników. Jeśli chodzi Wam po głowie odświeżenie tego wnętrza (możliwie jak najsprawniej i niewielkim kosztem), mamy dla Was idealne rozwiązanie – zmianę wyglądu salonu dzięki nowym kolorom na ścianach!

Tematyczna aranżacja
Kolor ścian wyznacza kierunek całej aranżacji. Jeśli zmiana wyglądu salonu ma na celu nadanie wnętrzu wyrazistego charakteru, zastanówcie się nad oryginalnym motywem przewodnim wystroju. Wielbicielom morskich klimatów z pewnością przypadną do gustu ściany pomalowane w niebieskiej kolorystyce – np. w odcieniach H353 Forget me not, L433 Atlantis czy M354 Ara z kolekcji kolorów Tikkurila Feel the Color. Do tego białe meble oraz kilka marynistycznych dekoracji i wystrój prosto ze śródziemnomorskiego kurortu gotowy! 

A może zamiast morza ciągnie Was w stronę dżungli? W takim wypadku koniecznie sięgnijcie po zielone odcienie, takie jak M384 Basilica, S386 Foliage lub nieco jaśniejsze X381 Aloe czy G385 Muse z palety Tikkurila Symphony. W tak urządzonym wnętrzu nie może oczywiście zabraknąć naturalnych tekstyliów, np. z juty i lnu, a także pokaźnej kolekcji roślin – im więcej, tym lepiej! 

Decydując się na charakterystyczny motyw aranżacji możecie mieć pewność, że zmiana wyglądu Waszego salonu będzie naprawdę zauważalna i efektowna!  

Zmiana temperatury barw

Innym sposobem na całkowitą zmianę wyglądu salonu będzie zmiana temperatury barw w pomieszczeniu. Co to znaczy? Ciepłe kolory przemalowujemy na zimne i odwrotnie! Do salonu pomalowanego wcześniej w ciepłej tonacji wybieramy zimne odcienie – np. szary Y487 Piazza, zielony K448 Creek lub błękitny X442 Spa z kolekcji Tikkurila Feel the Color. Natomiast zamiast zimnych kolorów wybieramy ciepłe – np. żółty J302 Banana, pomarańczowy S311 Heat lub beżowy G398 Semolina. Nim przystąpimy do malowania, warto dokładnie przemyśleć efekt, jaki chcemy osiągnąć po przeprowadzeniu takiej metamorfozy. Ciepłe kolory zmniejszają optycznie pomieszczenie, dodając im przytulności. Zimne natomiast działają odwrotnie – optycznie powiększają  przestrzeń i dodają wnętrzu i nowoczesnego charakteru. Przeprowadzenie takiej zmiany wyglądu salonu z pewnością wywoła spektakularny efekt!  

Subtelna zmiana 

Czasami, by poczuć różnicę wystarczy naprawdę niewielka zmiana. Zamiast przemalowywać wszystkie ściany, być może wystarczy pomalować tylko jedną z nich? Jeśli wnętrze wydaje się mało ciekawe i pozbawione wyrazu, warto ożywić je mocnym, energetycznym kolorem – a takich w palecie Tikkurila Feel the Color nie brakuje! Sprawdzi się tu np. odcień M323 Hearts, czyli czerwień z pazurem, M350 Ink przypominający odcień świeżego atramentu, L373 Emerald w kolorze szmaragdowej zieleni czy głęboki, fioletowy róż N338 Wild Rose. Ta zmiana może wydawać się niepozorna (w końcu malujemy tylko jedną ścianę), ale intensywność koloru farby sprawi, że nie przejdziemy obok niej obojętnie. Designerski efekt gwarantowany! 

Zmiana wyglądu salonu (www.tikkurila.pl) nie musi być kosztowna i nadmiernie czasochłonna. Wybierając nowy kolor ścian możemy odmienić wnętrze nie do poznania. Wystarczy wybrać odpowiednią farbę i jej odcień.