TechnologiaPytania

Jak zrobić zrzut ekranu w Samsung

Zrzuty ekranu, znane również jako zrzuty ekranowe, są przydatne w różnych sytuacjach. Mogą być używane do rejestrowania ważnych informacji, przechwytywania komunikatów błędów lub po prostu do zapisania interesującego widoku z ekranu telefonu. W tym artykule omówimy, jak zrobić zrzut ekranu w urządzeniach Samsung.

Metoda przycisku zasilania i przycisku zwiększania głośności

Najprostszym sposobem na wykonanie zrzutu ekranu w urządzeniach Samsung jest użycie kombinacji przycisków. Aby to zrobić, należy jednocześnie nacisnąć przycisk zasilania i przycisk zwiększania głośności. Przytrzymaj oba przyciski przez kilka sekund, a zrzut ekranu zostanie zrobiony.

Metoda przycisku zasilania i przycisku domu

Inną metodą wykonania zrzutu ekranu jest użycie przycisku zasilania i przycisku domu. Aby to zrobić, należy jednocześnie nacisnąć przycisk zasilania i przycisk domu. Przytrzymaj oba przyciski przez kilka sekund, a zrzut ekranu zostanie zrobiony.

Użyj gestu dłoni

Jeśli Twoje urządzenie Samsung ma funkcję gestu dłoni, możesz użyć tej funkcji do zrobienia zrzutu ekranu. Aby to zrobić, włącz funkcję gestu dłoni w ustawieniach telefonu. Następnie, aby wykonać zrzut ekranu, przesuń dłoń od krawędzi ekranu do środka.

Użyj funkcji Smart Capture

Niektóre urządzenia Samsung mają funkcję Smart Capture, która umożliwia wykonanie zrzutu ekranu z dodatkowymi opcjami. Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania i przycisk zwiększania głośności, a następnie wybierz funkcję Smart Capture z menu.

Zobacz też: jak zrobić screen na macu

Użyj aplikacji do robienia zrzutów ekranu

Jeśli nie chcesz korzystać z wbudowanej funkcji do robienia zrzutów ekranu, możesz pobrać i zainstalować aplikację do robienia zrzutów ekranu. W sklepie Google Play jest wiele bezpłatnych aplikacji, które oferują różne funkcje i opcje.