Dom

Dlaczego warto kupić połówkę bliźniaka od dewelopera?

Zakup domu w zabudowie bliźniaczej to inwestycja, którą należy starannie przemyśleć. Wiele argumentów wskazuje na to, że taki dom może pomóc w spełnieniu marzeń o prywatności, a jednocześnie na nadwyrężyć budżetu. Przeczytaj więc poniższy artykuł i przekonaj się dlaczego warto kupić połówkę bliźniaka od dewelopera.

Przewaga domu w zabudowie bliźniaczej nad innymi typami budynków mieszkalnych

                Osoby pragnące zamieszkać w swoich własnych „czterech kątach” rozważają wiele opcji. Przede wszystkim muszą zastanowić się nad tym jaką mają zdolność kredytową lub oszczędności i jakiej wysokości, miesięczną ratę kredytu będą w stanie spłacać. To właśnie zdolność finansowa jest ograniczeniem dla wielu w spełnieniu marzeń o własnym domu. Ale czy posiadanie własnego domu zawsze musi być bardzo kosztowne? Okazuje się, że nie! Firmy deweloperskie, takie jak na przykład AM Projekt, oferują możliwość spełnienia marzeń niewielkim kosztem. Mowa o zakupie domu w zabudowie bliźniaczej. Dom taki posiada wszelkie cechy przypisywane domom wolnostojącym, a jednocześnie koszt jego wybudowania, a tym samym cena zakupu jaką ponosi klient są znacznie niższe aniżeli domu wolnostojącego. Poznajmy więc atuty domów w zabudowie bliźniaczej. Domy takie zbudowane są na działce, której kupujący staje się właścicielem. Przestrzeń na zewnątrz może być zagospodarowana przez właściciela w dowolny sposób i służyć jako miejsce rozrywki, odpoczynku, relaksu. Doceniają ją przede wszystkim posiadacze zwierząt, gdyż mogą wypuścić zwierzęta na zewnątrz, a ogrodzenie zazwyczaj uniemożliwia ich wydostanie się na drogę. Rodziny z dziećmi również chętnie spędzają czas na zewnątrz w ogródku, który może stanowić dla dzieci wspaniały plac zabaw.  Zarówno zaletą jak i wadą może być bliskość sąsiada. Plus tego jest taki, że sąsiad towarzyszy nam tylko z jednej strony budynku, a nie  – tak jak ma to miejsce w przypadku budynków wielorodzinnych i zabudowy szeregowej – z obu stron lub też z góry i z dołu. Jeśli relacje sąsiedzkie są koleżeńskie to korzyścią posiadania takiego sąsiada jest niewątpliwie możliwość powierzenia mu pieczy nad posiadłością na czas wyjazdu. Z drugiej jednak strony obecność sąsiada może irytować osoby ceniące sobie prywatność.  Domy w zabudowie bliźniaczej – dzięki wspólnej ścianie łączącej obie części budynku – są tańsze w ogrzewaniu, gdyż część  budynku ogrzewana jest przez właścicieli obu posiadłości. Wśród innych zalet domu w zabudowie bliźniaczej należy wyróżnić: duży metraż mieszkalny, możliwość posiadania własnego garażu, odrębne drzwi wejściowe i przede wszystkim – niższe koszty zakupu.

Dlaczego warto skorzystać z oferty firmy deweloperskiej kupując bliźniaka?

                Kupno połówki bliźniaka od dewelopera? Z rynku wtórnego? A może od inwestora prywatnego? Niewątpliwie najkorzystniejszą opcją jest to pierwsze rozwiązanie. Mieszkanie kupione na rynku wtórnym zazwyczaj wymaga jeszcze poniesienia dodatkowych kosztów finansowych, gdyż musimy dostosować je do własnych potrzeb, zmienić układ pomieszczeń, wyjścia kanalizacji czy gniazdek elektrycznych.  Firmy deweloperskie działające w branży od dawna, tak jak AM Projekt, doskonale trafiają w potrzeby i pragnienia klientów oferując im funkcjonalne układy pomieszczeń oraz korzystne rozlokowanie wszelkich ujść, a jeśli klienci pragną dokonać zmian a sama budowa jest na odpowiednio wczesnym etapie realizacji – zazwyczaj zgadzają się na dokonanie wskazanych przez klienta zmian. Wszelkie budynki postawione przez dewelopera objęte są rękojmią , co oznacza, iż zgodnie z prawem, deweloper jest zobligowany do naprawy wszelkich wad budynku, o których kupujący w trakcie zakupu nie wiedział. Rękojmia dewelopera obejmuje pęknięte lub krzywe ściany, nieszczelne okna lub drzwi, problemy z wentylacją lokalu, wadliwie działające grzejniki, problemy z mediami (prądem czy wodą), brak spadu na balkonie, pęknięte kafle na balkonie, porysowane czy też pęknięte okna, powstawianie nadmiernej wilgoci i zacieków na ścianie. Wieloletnie doświadczenie działalności w branży pozwala firmom deweloperskim na wykorzystanie kontaktów biznesowych, co często przekłada się na możliwość tańszego pozyskania materiałów do budowy, a co za tym idzie – na cenę końcową płaconą przez kupującego.

Jeżeli zastanawiasz się dlaczego warto kupić bliźniaka od dewelopera, to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem https://www.amprojekt.com.pl/blog/21-kupno-blizniaka-od-dewelopera-dlaczego-warto-rozwazyc-taka-oferte-poznaj-zalety

Podsumowanie

                Kupno domu w zabudowie bliźniaczej od dewelopera może pomóc nam w spełnieniu marzeń o własnym lokum i przede wszystkim prywatności, jaką ono zapewnia, a jednocześnie nie stanowi dużego obciążenia finansowego. Wiele firm deweloperskich oferuje obecnie bardzo atrakcyjne, często obniżone ceny zakupu tego typu budynków a do tego gwarantuje wysoki standard wykończenia wnętrz. Jeżeli szukasz deweloper Gdańsk, to konieczne zweryfikuj inwestycję firmy AM PROJEKT.