Technologia

5 najlepszych zmywarek do zabudowy – jakie modele warto wybrać?

Zmywarka to jeden z podstawowych elementów wyposażenia wielu domów. Trudno sobie wyobrazić codzienność bez tego sprzętu, który pozwala zaoszczędzić czas oraz zużycie wody. Jednak faktycznie dostrzeżesz te zalety, gdy zdecydujesz się na odpowiedni model. Dlatego podpowiadamy Ci, jakie są najlepsze zmywarki, jakie mają funkcje i czas zmywania. Dzięki temu wybierzesz sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb Twoich i Twojej rodziny.

Whirlpool WCIP4O41PFE

Szukasz standardowej zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm? W takim razie koniecznie zdecyduj się na zmywarkę Whirlpool WCIP4O41PFE. Ten model jest bardzo pojemny, bo pozwala na umycie aż 14 kompletów. Jednak najważniejsze znaczenie ma obecność nowoczesnego inwerterowego silnika, który sprawia, że sprzęt jest mniej awaryjny, bardziej wydajny, a przy tym dość cichy.

Gdy interesują Cię jedynie najlepsze zmywarki, to z pewnością szybko dostrzeżesz zalety Whirlpool WCIP4O41PFE. Najwięcej uwagi zwróć na dostępne funkcje, a przede wszystkim na inteligentną opcję auto, która w tym modelu samodzielnie dostosowuje opcje zmywania do zabrudzeń, jakich chcesz się pozbyć. Sprzęt dba także o dopasowanie temperatury, zwiększenie lub zmniejszenie mocy, a nawet o dobór odpowiedniego cyklu mycia.

Electrolux EEM69310L

Kolejnym wartym uwagi sprzętem jest Electrolux EEM69310L, który również ma szerokość 60 cm, a do tego umożliwia umycie aż 15 kompletów. W tym przypadku podobnie, jak w poprzednim modelu możesz skorzystać z nowowczesnej funkcji auto, która samodzielnie dopasowuje system zmywania do zabrudzenia naczyń. Niezwykle przydatny jest też trzeci kosz na sztućce oraz akcesoria kuchenne. Jeśli masz już dość stłuczonych kieliszków, to model Electrolux EEM69310L dodatkowo zachwyci Cię dzięki specjalnym uchwytom SoftGrip i wspornikom SoftSpike, które zapewniają kieliszkom stabilność.

Siemens SN615X03EE

W gronie najlepszych zmywarek o szerokości 60 cm nie mogło zabraknąć modelu Siemens SN615X03EE, który jest cichy, skuteczny, a do tego wydajny – odpowiada za to silnik iQdrive.

Zwróć uwagę na obecność systemu AquaStop, który w razie wycieku wody od razu zatrzymuje pracę urządzenia, dzięki czemu nie musisz obawiać się zalania kuchni bądź sąsiadów w bloku.

Przydatnym elementem są także diody informujące o zakończonym programie mycia. Dzięki temu nie musisz już nasłuchiwać bądź kontrolować pracy zmywarki, żeby wiedzieć, kiedy zakończyła proces mycia. Powiadomią Cię o tym inteligentne, niebieskie diody.

Samsung DW50R4060BB

Masz małą kuchnię, a może potrzebujesz zmywarki jedynie dla jednej bądź dwóch osób? Zatem świetnym rozwiązaniem będzie model Samsung DW50R4060BB o szerokości 45 cm, który jak na swoje gabaryty jest wyjątkowo pojemny. Dzięki temu bez obaw zmieścisz aż 9 kompletów naczyń. Dodatkowo nie musisz obawiać się hałasu np. w swoim aneksie kuchennym, bo ta zmywarka jest też bardzo cicha, czego zasługą jest komora ze stali nierdzewnej.

Oczywiście to nie koniec zalet tego sprzętu. Na uwagę zasługuje też opcja dezynfekcji naczyń, automatyczne otwieranie drzwi zmywarki oraz obecność funkcji AquaStop.

Bosch SPV2HKX41E

Gdy interesują Cię jedynie najlepsze zmywarki do 45 cm, to na Twojej liście nie może zabraknąć Bosch SPV2HKX41E. Ten model jest wyjątkowo oszczędny w zużyciu prądu i wody, za co odpowiedzialny jest czujnik Aquasensor oraz technologia ActiveWater.

Czym jeszcze wyróżnia się zmywarka Bosch SPV2HKX41E? Na pewno warto wspomnieć o możliwości włączenia dodatkowego suszenia, systemie dwóch zraszaczy oraz konstrukcji, umożliwiającej równomierne rozpuszczenie detergentów.