Dom

Skuteczna ochrona przed słońcem? Parasol ogrodowy!

Złocista opalenizna, odpoczynek na słońcu i możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Gorące lato i duże ilości słońca mają swoje zalety, jednak nadmiar promieni słońca nie jest wskazany. Nietrudno bowiem o odwodnienie, poparzenie skóry, a nawet udar słoneczny. Jak temu zapobiegać?

Najważniejsze jest unikanie słońca w godzinach, kiedy operuje ono najmocniej, ponadto stosowanie kremów z filtrem i osłona głowy. Warto również w przydomowym ogrodzie zainstalować parasol ogrodowy. Jak wybrać odpowiedni model?

Parasol ogrodowy – jak duży?

Parasole ogrodowe dostępne są w różnych rozmiarach. Małe, średnie i te naprawdę duże, które dają cień nie tylko nad leżakiem czy stołem, lecz nad znacznie większą powierzchnią ogrodu. Z tego względu warto przemyśleć, gdzie chcemy umieścić parasol, a także jak dużą przestrzeń planujemy osłonić. Różne modele parasoli, w ciekawych kształtach i dopasowanych rozmiarach można znaleźć na stronie https://bazkar.pl/.

Parasol, który ma znaleźć swoje miejsce obok leżaka, może być mniejszy, o prostokątnej czaszy. Większy przyda się, gdy będziemy chcieli umieścić go nad stołem ogrodowym, przy którym zasiada cała rodzina bądź znajomi. Ciekawym rozwiązaniem jest także żagiel rozciągany na znacznie większej przestrzeni. Mocowany na stałe, jednak dający znacznie więcej cienia niż nawet największe parasole ogrodowe.

Sposób montażu

Parasole ogrodowe dostępne są w wersjach o różnych metodach montażu. Najzwyklejszy parasol nie posiada podstawy – trzeba ją dokupić oddzielnie. To rozwiązanie, które sprawdza się wraz ze stołami wyposażonymi w otwór do wsunięcia parasola. Taki pojedynczy parasol można wyposażyć w dokupioną podstawę, a następnie ustawić go w dowolnym miejscu. Niewielka czasza jest wystarczająca, by zapewnić cień jednej osobie. Plastikowa podstawa ułatwia zaś przenoszenie, a jeśli zależy nam na większej stabilności, lepiej wybrać metalową bądź betonową.

Składanie i rozkładanie

Parasol ogrodowy powinien nam zapewniać wygodę składania i rozkładania. Poza tym jest to kwestia łatwiejszego przechowywania po sezonie. Warto także zwrócić uwagę na możliwość sterowania parasolem, np. ustawieniem kąta, pod jakim znajduje się czasza. Dzięki temu dopasujemy jej ustawienie do pory dnia i tego, w jaki sposób operują promienie słońca.

Estetyka dopasowana do aranżacji ogrodu

Nie możemy zapominać o estetyce parasola ogrodowego. Jej dopasowaniu do aranżacji przydomowej przestrzeni. Od tego bowiem zależy, jak będzie się prezentował cały ogród, a przecież parasol, w zależności od kształtu czy koloru, może być jego wyjątkową ozdobą.

Jakość wykonania

Wśród kwestii, które powinny nas interesować w pierwszej kolejności, jest także jakość wykonania parasola ogrodowego. Musi być on trwały, stabilny, z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych, a do tego łatwych do utrzymania w czystości.

Zwracając uwagę na wszystkie z powyższych kwestii, uda nam się znaleźć parasol ogrodowy, który na długo zagości w przydomowej przestrzeni.