Firma

Cyfrowy Marketing Handlowy: Przyszłość Jest Teraz

Jestem sprzedawcą. Jestem strategiem. I jestem tutaj, aby podzielić się z Tobą wizją przyszłości handlu. Mówię o cyfrowej transformacji handlu i o marketingu handlowym 2.0. Czy jesteś gotowy na tę podróż?

Cyfrowa Transformacja Handlu: Co To Znaczy?

Cyfrowa transformacja handlu to proces, w którym tradycyjne metody marketingu handlowego, stają się przestarzałe. Wkraczamy w erę marketingu handlowego 2.0. Okres współistnienia handlu online i offline, gdzie granice między cyfrowym a rzeczywistym zaczynają się zacierać nadchodzi nowy trade marketing!

Marketing Handlowy 2.0: Nowa Fala

Marketing handlowy nie jest samodzielnym bytem. Jego zadaniem jest tłumaczenie strategii marketingowej na narzędzia, które wspierają sprzedaż. Jak więc marketing handlowy ma odnaleźć się w erze cyfrowego handlu i strategii omnichannelowej?

Przykład: Ewelina i jej umywalka

Przyjrzyjmy się Ewelinie, klientce ROPO, który chce wymienić umywalkę w swojej łazience. Ewelina przeszukała internet, przejrzała nowości na stronach wnętrzarskich i znalazła umywalkę firmy X model Z, która mu się spodobała.

Ewelina chciała tej umywalki. Dzięki narzędziu „Wizualizator 3D AR” mógł cyfrowo przymierzyć umywalkę do swojej łazienki. Pasowała. Szybko wyszukała sklepy, w których mogła ją kupić. Następnego dnia, po pracy, podjechała do salonu łazienkowego, gdzie umywalka była na ekspozycji.

Klucz do Sukcesu: Spójność Komunikacji

Wszystkie opisane powyżej narzędzia już istnieją. Kluczowe jest zatem dbanie o pełną konsekwencję komunikacyjną w każdym obszarze działania strategii, która, jak widać, w połowie punktów oznaczonych jest związana z marketingiem handlowym.

Wyzwania Cyfryzacji

Marketing handlowy, będąc istotnym obszarem omnichannelu, wobec postępującej cyfryzacji handlu stoi przed wyzwaniami cyfryzacji swoich narzędzi. W różnych branżach widzimy różny stopień zaawansowania tego procesu. Liderzy tego procesu tworzą nowe narzędzia. Pandemia zdecydowanie przyspieszyła ten proces.

Myślenie Poza Schematami

Tworząc Marketing Handlowy 2.0, pamiętajmy o jego kluczowej roli w budowaniu spójności przekazu w ramach strategii, pamiętajmy o szczegółach dużo mocniej niż zazwyczaj. Uwolnijmy się od myślenia jak zastąpić tradycyjne narzędzia trade’owe cyfrowymi, a zamiast tego twórzmy nowe, wykorzystując najlepsze cechy obu światów.

Podsumowanie

Cyfrowa transformacja handlu i marketing handlowy 2.0 to nie jest przyszłość – to jest teraz. Jako sprzedawcy i strategowie, musimy być gotowi na te zmiany. Musimy być elastyczni, kreatywni i gotowi do nauki. Ale przede wszystkim, musimy być gotowi do działania. Bo to jest nasz czas. To jest nasza era. To jest era Cyfrowego Marketingu Handlowego.