Pytania

Proste zabawy monetą

W każdym domu, bez wątpienia, znajduje się chociaż jedna moneta. Te skromne kawałki metalu stają się niezwykle interesującym narzędziem dla dzieci i dorosłych. Wywołują śmiech, pobudzają do rywalizacji i kształtują precyzję. Oto sugestie, jak wykorzystać monety do zabawy w zaciszu własnego domu. Kilka miesięcy temu opisywaliśmy jak się gra w pieniążka. Artykuł ten zyskał dużą popularność. Dlatego postanowiliśmy opisać inne gry za pomocą monety.

Wyścig monety.

Doskonałe dla tych, którzy lubią adrenalinę i rywalizację. Wystarczy jedna moneta i chęć do zabawy. Za pomocą dynamicznego ruchu ręki lub pstryknięcia palcami, popychacie monetę w kierunku ściany. Bliskość ściany decyduje o zwycięstwie. Dobrym pomysłem jest rozegranie wielu rund. Punkt startowy można zaznaczyć kredą lub taśmą na podłodze.

Orzeł czy reszka

Wariacja klasycznej gry w kółko i krzyżyk. Jak to działa? Dwaj zawodnicy (lub zespoły) na planszy układają monety różnymi stronami do góry. Celem jest ułożenie trzech monet w jednym rzędzie.

Mistrzostwa w rzucie monetą

Wymaga kilku monet. Gracze dzielą się nimi i jeden po drugim próbują umieścić swoją monetę tak, by dotykała innych na podłodze. Kiedy moneta trafi w inną, gracz ją zdobywa. Celem jest zgromadzenie jak największej ilości.

Wyścig z moneta

Wykorzystując jedynie oddech, uczestnicy przeprowadzają monetę przez stół do wyznaczonego celu. Celem jest być pierwszym, który przekroczy linię mety, tylko dmuchając.