Zdrowie

Kolagen hydrolizowany, środek do utrzymania młodzieńczej urody

Wraz z upływem czasu nasza skóra zaczyna tracić swój młodzieńczy blask – staje się mniej jędrna i sprężysta, dając widoczne sygnały starzenia. Pojawienie się pierwszych zmarszczek to naturalny proces, którego, choć bardzo chcemy, nie jesteśmy w stanie zatrzymać. Istnieją jednak sposoby, które mogą okazać się pomocne w spowolnieniu przemijającego czasu. Jednym z nich jest wsparcie naszej skóry od środka, czyli połączenie zbilansowanej diety dla urody z regularną suplementacją kolagenu, nie bez powodu zwanego „białkiem młodości”. Mowa tu jednak o konkretnej formie tego białka, jaką jest kolagen hydrolizowany. Odkryj dobroczynne właściwości tego białka w hydrolizowanej formie. Przekonaj się, jakie efekty anti-aging możesz zyskać dzięki jego suplementacji.

POZNAJ HYDROLIZOWANĄ FORMĘ KOLAGENU

Zastanawiasz się, dlaczego akurat kolagen hydrolizowany? Czym różni się od kolagenu występującego w naturalnej postaci? Mówiąc krótko, kolagen poddany hydrolizie, to przekształcona forma tego białka. Proces ten pozwala na podzielenie go na mniejsze cząstki, co przekłada się na jego lepsze wchłanianie i przyswajanie. Dzięki temu kolagen hydrolizowany ma mniejszą masę cząsteczkową, a jego suplementacja może efektywniej wspierać naturalną odbudowę tego białka w organizmie. Taki kolagen wyróżnia się dobrą rozpuszczalnością i stabilnością na zmiany temperatury. Kolagen hydrolizowany pozbawiony jest barwy, a nasz organizm toleruje go bardzo dobrze. To sprawia, że jest powszechnie spotykaną formą tego białka w suplementach diety.

JAK KOLAGEN HYDROLIZOWANY DZIAŁA NA ORGANIZM?

Koniec teorii, czas na praktykę. Kolagen hydrolizowany, ze względu na swoją formę, a tym samym właściwości, działa dobroczynnie na naszą skórę, włosy czy paznokcie. W końcu to właśnie kolagen stanowi aż 70 % naszej skóry. Pamiętaj jednak, że czas nie jest jego sprzymierzeńcem – już po 25. roku życia Twój organizm staje się mniej efektywny w naturalnej produkcji tego białka. Doustne przyjmowanie hydrolizowanego kolagenu poprawia nawilżenie, elastyczność i jędrność dojrzałej skóry, przywracając jej utracony blask. Kolagen hydrolizowany dociera w ten sposób do głębszych warstw naszej skóry, wspierając jej naturalne piękno. Co więcej, systematyczna suplementacja tego białka pozwala na zmniejszenie widoczności zmarszczek. Wsparciem młodego wyglądu może być również wpływ kolagenu na kondycję włosów i paznokci. Kolagen hydrolizowany wspomaga zachowanie lśniących i mocnych włosów, ograniczając ich wypadanie. Składnik ten pomaga również w uporaniu się z łamliwymi paznokciami, wzmacniając je. Dieta dla urody połączona z suplementacją tego białka, w hydrolizowanej formie, może okazać się cennym wsparciem w spowolnieniu procesu starzenia i zachowaniu młodzieńczego wyglądu na dłużej. Suplementem diety oferującym wysokiej jakości mieszankę peptydów kolagenowych jest Vital Proteins. To 100 % kolagen hydrolizowany – bez smaku, zapachu i żadnych dodatków. Wyróżnia go również najwyższa ilość kolagenu w rekomendowanej dziennej porcji na polskim rynku. Łatwo rozpuszcza się w ciepłych i zimnych daniach i napojach, co pozwala na jego wszechstronne zastosowanie. Możesz wybrać zarówno kolagen pochodzenia wołowego (Collagen Peptides), jak i rybiego (Marine Collagen). Podkreśl swoje naturalne piękno od środka i ciesz się młodzieńczą urodą – niezależnie od wieku.

Piśmiennictwo:

  1. León-López A., Morales-Peñaloza A., Martínez-Juárez V. M., Vargas-Torres A., Zeugolis D. I., Aguirre-Álvarez G. Hydrolyzed Collagen—Sources and Applications. Molecules 2019; 24(22): 4031.
  2. Nowicka-Zuchowska A., Zuchowski A. Kolagen – rola w organizmie i skutki niedoboru. Lek w Polsce 2019; 29 (11/12): 6–10.
  3. Dybka K., Walczak P. Collagen hydrolysates as a new diet supplement. Scientific Bulletin of the Technical University of Lodz: Food Chemistry and Biotechnology 2009; 73: 83-92.

Zdjęcie autorstwa Freepik

Artykuł sponsorowany