Transport

BMW M3 – co warto wiedzieć o tym aucie?

Doskonałość, niezawodność, precyzja – tak w najprostszych słowach można scharakteryzować pojazdy marki BMW, które obecnie zasługują na miano aut premium. BMW stara się stale zaskakiwać swoich zwolenników i co najważniejsze, za każdym razem dąży do tego, by być coraz lepszym. Obecnie cała uwaga skupia się na modelu BMW M3. Co więc warto o nim wiedzieć?

BMW M3 – proporcjonalna, sportowa limuzyna

Czy istnieje auto doskonałe? Wielu miłośników motoryzacji może mieć w tym momencie pewne wątpliwości. Jednak po bliższym poznaniu BMW M3 zostaną one skutecznie rozwiane. Jest to klasyczna limuzyna, której jednak nie brakuje sportowego charakteru. BMW M3 to czterodrzwiowa konstrukcja, która charakternym, sportowym frontem. W tym momencie można śmiało powiedzieć, że marce, a także jej projektantom udało się idealnie połączyć proporcje i osiągnąć doskonałość, która dla wielu może być przecież pojęciem względnym. BMW M3 to nie tylko jazda z klasycznym i eleganckim stylu, ale także ogromna moc, która zamknięta jest pod ergonomiczną maską. Wyjątkowa dynamika jazdy oraz jej unikalny styl są więc wartościami gwarantowanymi.

BMW M3 – parametry techniczne

BMW M3 to pojazd stworzony do wysokich osiągów. Miłośnicy jazdy szybkiej, bezpiecznej i dynamicznej szybko się przekonają, że decydują się na zakup BMW M3 podjęli najlepszą decyzję. Pod maską charakternej limuzyny kryje się aż 480 koni mechanicznych oraz generowany moment obrotowy rzędu 550 Nm. Mimo tak potężnej mocy, BMW M3 jest dość ekonomicznym pojazdem. Spalanie zwykle nie przekracza 10,8 litrów na 100 kilometrów w cyklu jazdy mieszanej. Całość uzupełniona jest manualną, sześciostopniową skrzynią biegów, która gwarantuje jazdę płynną i dynamiczną zarazem.

BMW M3 – wymiary

BMW M3 to wygodna i komfortowa limuzyna, która jednak ma dość smukła, można nawet powiedzieć opływową sylwetkę. Wymiary, choć nie są zbyt potężne, to jednak gwarantują wystarczającą ilość miejsca zarówno dla kierowcy jak i dla pasażerów. Wymiary sportowej limuzyny przedstawiają się w następujący sposób:

  • długość: 4801 milimetrów;
  • szerokość: 1903 milimetrów;
  • szerokość z lusterkami bocznymi: 2068 milimetrów;
  • wysokość: 1446 milimetrów.

Dodatkowo, warto tu wskazać na pojemny bagażnik, który z pewnością pomieści wszystkie, niezbędne gadżety i akcesoria. Dzięki zachowaniu odpowiednich proporcji podczas projektowania korpusu BMW M3 udało się połączyć charakter unikalnej limuzyny wraz z jej sportowym charakterem.

BMW M3 – wygląd i styl zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny BMW M3 to klasa sama w sobie. Unikalny projekt ergonomicznego korpusu, wraz z detalami i akcentami charakterystycznymi dla marki, to połączenie, które jest niedoścignionym wzorem dla wielu producentów. Przednie nadkola zostały odpowiednio wyeksponowane, a nieco wyżej znajdują się typowe dla marki skrzela, które znane są ze sportowych modeli. BMW M3 posiada standardowy front z mocno uwydatnioną obudową chłodnicy. Demonstruje to siłę oraz dynamikę całego pojazdu. Uwagę zwracają także nóżki lusterek bocznych, które wizualnie komponują się perfekcyjnie z kołnierzami wypustowymi i podkreślają elegancję korpusu. Tył BMW M3 jest również utrzymany w sportowo-eleganckiej stylistyce. Jednym słowem, model BMW M3 jest popisem kunsztu i jakości projektantów.

BMW M3 – stylistyka i wygląd wnętrza limuzyny

BMW M3 to także pojazd doskonały pod względem stylistyki wnętrza. Już od momentu pierwszego otwarcia drzwi zachwycają sportowe fotele z pomarańczowymi wstawkami. Te detale oczywiście można dopasować do indywidualnych potrzeb. Wystarczy zapytać autoryzowanego dealera o dostępną ofertę. Na wyróżnienie zasługuje również sam kokpit kierowcy. Jest on perfekcyjnie zaprojektowany tak, by wszystkie wyświetlacze z parametrami jazdy były zawsze w zasięgu wzroku. Wyraźnie zaznaczają się także chromowane panele boczne przy drzwiach oraz detale przy manetce zmiany biegów. BMW M3 to pojazd, który pozwala poczuć się w wyjątkowy, luksusowy sposób, jednocześnie gwarantując sobie pełną dynamikę i płynność jazdy.