Firma

Z jaką częstotliwością czyścić powierzchnie w biurze? Podpowiadamy!

Decydując się na prowadzenie własnej firmy, trzeba zdawać sobie sprawę, że wiąże się to z licznymi obowiązkami. Na głowie właściciela jest m.in. utrzymywanie porządku w biurze. To, kto będzie wykonywał tę czynność, zależy od podjętej decyzji. Nie ulega jednak wątpliwości, że biuro trzeba sprzątać regularnie, aby cieszyć się wysokim komfortem pracy. Jak często należy to robić? Czy raz w tygodniu wystarczy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

Od czego zależy częstotliwość porządków w biurze?

Zastanawiasz się, jak często konieczne jest sprzątanie biur Wrocław? Co warto wziąć pod uwagę, ustalając częstotliwość porządków? Do najważniejszych kwestii zaliczamy:

  • ilość pomieszczeń w firmie,
  • łączną powierzchnię biurową w m²,
  • liczbę pracowników,
  • porę roku,
  • dostęp do podziemnego parkingu lub jego brak,
  • materiały, z jakich wykonano m.in. podłogi czy ściany. 

Jak widzisz, szukając odpowiedzi na pytanie, jak często sprzątać biuro, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Po uwzględnieniu ich wszystkich, uda Ci się ustalić, czy sprzątanie biura raz na tydzień będzie wystarczające, czy raczej potrzebne są częstsze porządki. W Cleanhub eksperci dopasowują się do wszystkich potrzeb.

Jakie prace powinny być wykonywane każdego dnia?

Są takie czynności, które zazwyczaj wystarczy wykonywać raz na kilka dni. Dobrym przykładem może być tutaj np. odkurzanie podłóg. Jednak trzeba pamiętać, że są w biurze i takie powierzchnie, które trzeba sprzątać każdego dnia. Wśród miejsc wymagających szczególnej dbałości o czystość znajdują się łazienka i pomieszczenie socjalne.

Podejmując decyzję o podjęciu współpracy z firmą sprzątającą, pamiętaj, aby wybrać pakiet, który gwarantuje utrzymywanie czystości w wyżej wymienionych pomieszczeniach każdego dnia. Podczas sprzątania szczególnie trzeba zadbać o toalety, które są prawdziwym siedliskiem bakterii. Należy je nie tylko czyścić, ale także dezynfekować. Pracownicy powinni zadbać o muszle klozetowe, pisuary, klamki, baterie i podłogi. Do ich zadań może należeć także uzupełnienie mydła, papieru toaletowego czy papierowych ręczników. 

Z kolei w pomieszczeniu socjalnym najczęściej przechowujemy i podgrzewamy jedzenie. W związku z tym również wymagane jest, aby zapewnić sterylne warunki – ma to ogromne znaczenie dla zdrowia osób zatrudnionych. 

Co wystarczy sprzątać raz na kilka dni?

Prowadzący własne biznesy muszą zadbać również o inne miejsca. Mianowicie mowa tutaj o parkingu i podjeździe przed biurem. Niestety często są one zaniedbane, a ich czystość jest przecież wizytówką firmy. Jakie prace należy wykonać? Najczęściej chodzi tutaj o usunięcie liści czy opróżnienie koszy na śmieci. Oprócz tego zaleca się przynajmniej raz w tygodniu czyścić meble i urządzenia biurowe, a także odkurzać i myć podłogi. Konieczne jest też usuwanie pajęczyn na bieżąco, a także jeśli są w biurze – podlewanie kwiatów doniczkowych.