Firma

Praktyczne biuro – meble, które powinieneś mieć w swoim gabinecie

Zadbaj o komfort codziennej pracy. Niezależnie od tego, czy posiadasz biuro w domu, czy w osobnym lokalu, musisz odpowiednio wyposażyć tę przestrzeń. Dowiedz się, w jakie meble biurowe powinieneś zainwestować, aby cieszyć się funkcjonalnym gabinetem.

Podstawowe wyposażenie biura – w jakie meble musisz zainwestować?

Zanim wybierzesz się na poszukiwania mebli biurowych, wykonaj pomiary pomieszczenia i stwórz prowizoryczny projekt wnętrza. W ten sposób unikniesz zakupu niedopasowanych elementów wyposażenia, które będą niepraktyczne w codziennej pracy. Jakie meble biurowe powinny znaleźć się w każdym gabinecie? Sprawdź poniższą listę.

Biurko – niezbędnik w każdym biurze

Bez względu na zawód, jaki wykonujesz, w Twoim gabinecie nie może zabraknąć biurka. Mebel ten powinien zapewniać maksymalny poziom wygody pracy. Musi być wyposażony w blat, który pomieści wszystkie materiały potrzebne podczas wypełniania codziennych obowiązków. Zwróć uwagę na wymiary biurka, a także jego dodatkowe wyposażenie: szafki i szuflady do przechowywania dokumentów czy akcesoriów biurowych. Świetnym wyborem są nowoczesne biurka z regulowaną wysokością blatu. Umożliwiają pracę w każdej pozycji: siedzącej i stojącej.

Fotel biurowy – postaw na ergonomiczny model

Wybierając fotel biurowy, kieruj się przede wszystkim wygodą. Zwróć uwagę na udogodnienia, w jakie został wyposażony. Mowa tutaj o podłokietnikach, regulacji oparcia, wysokości siedziska oraz ewentualnie obecności zagłówka. Przydatne są również kółka, które gwarantują pełną mobilność w czasie pracy. To elementy, które pozwolą dopasować Ci fotel do swojego ciała. Tym samym uratujesz swoje plecy przed wystąpieniem wad postawy i dolegliwości bólowych. Jeśli spędzasz długie godziny przy biurku, pamiętaj, aby unikać zwykłych krzeseł, używanych, np. w jadalni. Ich konstrukcja nie jest przeznaczona do pracy biurowej.

Zorganizowane przechowywanie dokumentów

W gabinecie czy też kąciku biurowym powinny znaleźć się szafki do przechowywania dokumentów. Faktury, umowy, projekty muszą mieć swoje miejsce. Zainwestuj w praktyczne regały, o wysokości półek, które z łatwością pomieszczą używane segregatory. Dzięki nim nie tylko uporządkujesz przestrzeń. Znacznie łatwiejsze stanie się również poszukiwanie konkretnych dokumentów. Zdecyduj się na regały wyposażone w półki otwarte i zamykane drzwiczkami. To najbardziej funkcjonalna opcja.

Świetnym wyborem są również witryny. To regały z przeszklonymi drzwiami. Taka konstrukcja chroni przechowywane przedmioty przed uszkodzeniami, np. zabrudzeniami, kurzem czy wilgocią bądź nadmierną ekspozycją na słońce. Co więcej, witryny sprawdzają się znakomicie jako miejsce na ważne obiekty, takie jak nagrody, dyplomy, wyróżnienia czy dekoracje. Wyeksponowane za szybą będą dodatkowo zdobić biuro. Jeśli masz naprawdę wiele przedmiotów, dokumentów i drobiazgów w swoim gabinecie, możesz także zainwestować w komodę z szufladami lub szafkami z drzwiczkami.