Różne

Jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie?

Kiedy na dworze robi się cieplej, pogoda zachęca do częstszego spędzania czasu na zewnątrz, co również oznacza, organizowanie przyjęć w ogrodzie. Jak się do nich przygotować, aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie, tak jak powinno?

Niezbędne akcesoria

Zanim zaczniesz organizować przyjęcie w ogrodzie, zastanów się, jakie sprzęty będą niezbędne, aby było ono udane. Oczywiście w pierwszej kolejności należy zadbać o dostatecznie duży stół i odpowiednią ilość krzeseł, tak aby wszyscy goście mogli wygodnie usiąść. Warto je ustawić w takim miejscu, aby znajdowały się w cieniu, a jeśli możesz sobie na to pozwolić – przemyśl postawienie namiotu, który osłoni nie tylko przed słońcem, ale również przed deszczem.

Wieczory są jeszcze chłodne, ale nie chcesz czekać z imprezą w ogrodzie, aż zrobi się cieplej? Ciekawym rozwiązaniem mogą być parasole grzewcze. Nie zabierają wiele miejsca, są bezpieczne w użytkowaniu, a jednocześnie będą zapewniały ciepło, kiedy rozstawisz je w pewnej odległości od stołu. Dzięki takiemu rozwiązaniu przebywanie w ogrodzie nawet wczesną wiosną będzie przyjemnością.

Zadbaj o oświetlenie podczas przyjęcia w ogrodzie

Przygotowując takie spotkanie w ogrodzie, warto zadbać o właściwy klimat, a jeśli planujesz, że spędzicie tam więcej czasu, możesz zorganizować delikatne oświetlenie. Sprawdzą się tutaj lampki solarne albo girlandy dające ciepłe światło. Pamiętaj jednak, że mogą one przyciągać komary i inne owady, więc zadbaj o świeczki, które ustawisz na stole, albo wbijesz w ziemię niedaleko miejsca, w którym będziecie siedzieć, a których zadaniem będzie odstraszanie nieproszonych gości.

Jeśli nie masz jak podłączyć girlandy, możesz wykorzystać świeczki. Część ustaw na stole, a inne w dużych świecznikach, w różnych odległościach. Ze względu na dzieci nie chcesz korzystać ze świec? Do lampionów możesz włożyć lampki choinkowe, które zasilane będą bateriami. Takie rozwiązanie nie tylko zapewni niezbędne światło podczas przyjęcia, ale również sprawi, że zrobi się przytulnie i przyjemnie.

Co podać gościom?

Myśląc o przyjęciu zorganizowanym w ogrodzie, z pewnością przed oczami masz potrawy z grilla. One faktycznie mają wielu zwolenników i warto je wziąć pod uwagę, ale powinieneś również przygotować coś lżejszego. Sałatki z sezonowych warzyw czy delikatne przekąski, będą odpowiednim uzupełnieniem do grillowanych dań.

Warto też, abyś pamiętał o napojach, które należy dopasować do temperatury. Jeśli jest gorąco, dobrze jeśli zaproponujesz gościom schłodzone napoje, wyciśnięte ze świeżych owoców, z dodatkiem mięty i lodu. Dużym zainteresowaniem może się również cieszyć mrożona kawa czy herbata, które warto mieć pod ręką.

Przyjęcie w ogrodzie jest świetną alternatywą dla tego organizowanego w domu, zwłaszcza jeśli na dworze jest ciepło i przyjemnie. Jednak warto się do niego odpowiednio przygotować, poprzez zapewnienie wygodnego miejsca do siedzenia, jak również atmosfery, wykorzystując do tego, chociażby delikatne światełka.

Artykuł sponsorowany