Podróże

17 najważniejszych atrakcji w Hiszpanii, które warto odwiedzić

Wasze ulubione pingwiny wróciły – tym razem wracamy do Hiszpanii! W naszym pierwszym poście o Hiszpanii omówiliśmy kilka z najlepszych miast, które warto odwiedzić w Hiszpanii . Cóż, teraz pora porozmawiać o tym, czego nie można przegapić podczas podróży po Hiszpanii ! Oto lista najważniejszych atrakcji, które można zobaczyć w całym kraju.

Trzeba przyznać, że Lisa była na większości z nich, ponieważ przez jakiś czas mieszkała w Bilbao. Najlepszą radą, jakiej możemy ci udzielić, zanim zaczniesz pisać pocztę, jest poważne zarezerwowanie biletów z wyprzedzeniem na niektóre atrakcje. Nie jest tajemnicą, jak bardzo ruchliwa może być Hiszpania latem.

Ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest przegapienie budynków lub atrakcji, które Cię pasjonują, ponieważ jest tak wielu ludzi, a atrakcje są pełne. Świetnym przykładem jest oczywiście Sagrada Familia w Barcelonie, ale nie bez powodu jest zajęty i popularny, prawda? Szczegółowo omawiamy to poniżej.

Ogólnie rzecz biorąc, mamy nadzieję, że jest to pomocny przewodnik, który zawiera opcje i odpowiednie witryny internetowe, dzięki którym plan podróży do Hiszpanii będzie najlepszy z możliwych! Gotowy do eksploracji, hiszpański waddler? Chodźmy!

Akwedukt w Segowii

kamienne łuki tworzące akwedukt z wioską poniżej najważniejszych atrakcji w hiszpanii segovii
Słynny akwedukt zachwyca…
Jako jeden z najlepiej zachowanych rzymskich akweduktów, które wciąż stoją na świecie, akwedukty Segowii służą jako najważniejszy architektoniczny punkt orientacyjny miasta. Chociaż historycy nie są do końca pewni, kiedy został zbudowany (szacuje się, że było to około I wieku naszej ery), akwedukty były nadal używane do połowy XIX wieku.

Akwedukt został zrekonstruowany i zachowany na przestrzeni dziejów – i warto go zobaczyć będąc w Segowii! Miasto jest łatwo dostępne z Madrytu i możesz zarezerwować wycieczkę po mieście Segovia / Toledo, aby mieć pewność, że doświadczysz obu!

Katedra w Sewilli i Real Alcázar


zdobiona katedra na końcu placu z drzewami i wieżą w pobliżu w sewilli w hiszpanii
Lisa kocha Sewillę – i nie bez powodu!
Te sąsiednie budynki cię zdmuchną. Katedrę ukończono na początku XVI wieku. W tym czasie była to największa katedra na świecie (23.5000 metrów kwadratowych). Od wewnątrz zobaczysz z pierwszej ręki, jak imponujące są detale. Krzysztof Kolumb jest właściwie pochowany w katedrze – zabawny fakt!

Real Alcazar to pałac królewski pierwotnie zbudowany przez mauretańskich muzułmańskich królów – co widać wyraźnie w architekturze. Zbudowany po raz pierwszy w X wieku, został przebudowany w XI wieku. Uważany za jeden z najpiękniejszych pałaców w Hiszpanii, więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej lub wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem do tych miejsc światowego dziedzictwa UNESCO .

San Juan de Gaztelugatxe – między Bakio i Bermeo


Najlepsze atrakcje w Hiszpanii San Juan de GaztelugatxeDo położonego w pobliżu Bilbao San Juan de Gaztelugatxe można łatwo dojechać autobusem. Z oczywistych powodów jest to jedna z głównych atrakcji Kraju Basków.

Jakie są powody? Cóż, jest to jedno z miejsc kręcenia programu telewizyjnego Game of Thrones, a sceneria jest absolutnie oszałamiająca!

Czym dokładnie jest San Juan de Gaztelugatxe? Oczywiście wyspa! Na samej górze tej małej wyspy znajduje się kamienny kościół. Możesz wspiąć się po 241 stopniach na szczyt i podziwiać niesamowity widok na okolicę.

Lisa pojechała tam z grupą przyjaciół podczas studiów w Bilbao – było to absolutnie tego warte! Na stronie internetowej Turystyki Kraju Basków można przeczytać więcej o tej specjalnej atrakcji .

La Sagrada de la Familia – Barcelona


Jako jedno z najsłynniejszych dzieł Gaudiego, Sagrada Familia jest dobrze znana na całym świecie. Szkoda, że ​​wciąż nie jest ukończony – jest w budowie od XIX wieku.

Kościół jest absolutnie piękny w środku z oszałamiającą dbałością o szczegóły – szczególnie na suficie i drzwiach. Jako taka piękna atrakcja, jest to jedna z bardzo popularnych atrakcji Barcelony . Będziesz musiał być przygotowany na wejście składu, ale warto poczekać.

Alternatywnie, możesz wcześniej kupić bilet wstępu na Sagrada Familia, jeśli wiesz, kiedy będziesz zwiedzać Barcelonę. Może być warte kilku dodatkowych dolarów!

Dalt Vila – Ibiza
błękitna woda oceaniczna z miastem na wzgórzu za atrakcją w hiszpanii dalt vila
Kryształowy błękit Ibizy zawsze woła!
Dalt Vila odnosi się do starego miasta Ibizy, które również się postarzało i zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Samo stare miasto jest otoczone murami – tak naprawdę trzeba przejść przez most zwodzony, aby dostać się do środka!

Wewnątrz poczujesz się, jakbyś został przeniesiony w czasie przez wąskie, brukowane uliczki. Ze szczytu wzgórza będziesz mieć wspaniałe widoki na okolicę!

Alhambra – Granada


tan kamienna twierdza na wzgórzu z zielonymi drzewami poniżej alhambry granada
Alhambra jest idealna do zwiedzania!
Alhambra to zarówno pałac, jak i kompleks forteczny położony na szczycie wzgórza w Granadzie. Został ukończony pod koniec panowania muzułmańskiego w XIV wieku. Dziś jest to jeden z najpopularniejszych budynków zbudowanych w stylu mauretańskim.

Jako miejsce światowego dziedzictwa UNESCO jest bardzo popularną atrakcją turystyczną. Ważne jest, aby wiedzieć, że tylko ograniczona liczba odwiedzających może wejść codziennie, więc pamiętaj, aby kupić bilet z dużym wyprzedzeniem.

Możesz także kupić bilet wstępu bez kolejki do Alhambry i mały bilet na wycieczkę, aby uniknąć rozczarowania i dowiedzieć się więcej o kompleksie podczas spaceru. To szybkie i łatwe, a podczas podróży będziesz mieć pewność, że Twoje bazy są objęte gwarancją!


Clerecía Towers – Salamanca


Najlepsze atrakcje w Hiszpanii Salamanca TowersJeśli jesteś w Salamance, koniecznie powinieneś wejść na wieże kościoła Clerecía. Zbudowany w XVII wieku, dziś kościół należy do uniwersytetu. Wieże zostały pierwotnie zaprojektowane, aby przybliżać ludzi do nieba.

Obecnie zapewniają odwiedzającym wspaniałe widoki na Salamankę i katedrę. Lisa może to potwierdzić i ma wiele świetnych zdjęć, które to potwierdzają. (Psst, właściwie Salamanka jest jednym z jej ulubionych hiszpańskich miast i jest wiele świetnych miejsc do robienia zdjęć w całym mieście.)

Aby uzyskać niesamowitą okazję do zrobienia zdjęcia i ogólnie wspaniałe wrażenia, możesz odwiedzić witrynę internetową, aby uzyskać więcej informacji . Bilety kosztują około 3 euro dla dorosłych.

Pałac Królewski – Madryt


duży pałac z oknami i hiszpańską flagą na szczycie w madrycie
Pałac jest zawsze dobrym miejscem do rozpoczęcia zwiedzania Madrytu!
Pałac Królewski – lub Palacio Real – jest jedną z głównych atrakcji Madrytu. Lisa mówi, że to coś, co absolutnie musisz zobaczyć – nawet jeśli jest to tylko z zewnątrz! Pałac jest oficjalną rezydencją hiszpańskiej rodziny królewskiej. W rzeczywistości tam nie mieszkają, ale jest używany do wszystkich dużych oficjalnych funkcji.

Pałac został wzniesiony w XVIII wieku po tym, jak pożar zniszczył poprzednio stojący zamek. W momencie ukończenia był to jeden z największych ówczesnych budynków z ponad 2000 pokojami!

Dziś można wejść do środka i zwiedzić Pałac. Mają największą na świecie kolekcję broni. Możesz znaleźć więcej informacji o godzinach otwarcia i cenach biletów na oficjalnej stronie internetowej lub możesz kupić bilet wstępu bez kolejki i wycieczkę z ekspertem przed wyjazdem!


El Teide – Teneryfa


góra z doliną i roślinnością na dole atrakcje el teide hiszpania
Czy ktoś szuka wspaniałych widoków?
El Teide to wulkan na Teneryfie. Wznoszący się na 3718 m n.p.m. to najwyższy punkt w całej Hiszpanii! Został opisany przez UNESCO jako trzecia najwyższa struktura wulkaniczna na świecie – i technicznie jest to aktywny wulkan!

Wraz z Parkiem Narodowym Teide wulkan jest jednym z najczęściej odwiedzanych cudów natury w Hiszpanii. Dla miłośników astronomii jest tam również obserwatorium, które jest idealne, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o gwiazdach.

Jeśli mimo wszystko chcesz spędzić trochę czasu na Teneryfie, El Teide jest z pewnością warte odwiedzenia. Aha, i nie zapomnij o przejażdżce kolejką linową, aby podziwiać wspaniałe widoki ! Pamiętaj tylko o wcześniejszym złożeniu wniosku o pozwolenie na wejście na szczyt!

Katedra w Santiago de Compostela
zdobione wieże katedry rozświetlone nocą główne atrakcje hiszpanii katedra santiago
Katedra to wspaniały element architektury…
Sama katedra jest częścią większego miejsca światowego dziedzictwa UNESCO. Budowa rozpoczęła się w XI wieku i jest podobno miejscem pochówku św. Jakuba Wielkiego. Z tego powodu Santiago de Compostela jest miejscem pielgrzymek od średniowiecza, gdyż wyznacza koniec Drogi św. Jakuba.

Możesz zobaczyć katedrę od wewnątrz, a nawet zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem po katedrze i muzeum, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej. Oto oficjalna strona internetowa z godzinami otwarcia i innymi szczegółami.

Park Güell – Barcelona


kolorowe płytki ławki z kolorowymi domami poniżej i zachód słońca guell park barcelona
Park Guell zawsze przyciąga tłumy!
Znowu ze wskazówkami Barcelony – jest Park Guell. Park jest jedną z absolutnie największych atrakcji w Hiszpanii, o której wszyscy wiedzą. Zaprojektowany przez Antoniego Gaudiego i zbudowany w latach 1900-1914, Park jest mieszanką ogrodów i elementów architektonicznych. W 1984 roku Park został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Najpopularniejszymi częściami parku są misternie szczegółowe mozaiki, które można znaleźć na głównym tarasie iw całym parku. Park jest bardzo popularny, więc być może będziesz musiał poczekać, aż będziesz mógł wejść do niektórych części parku (i z biletem), podczas gdy inne części parku są dostępne bezpłatnie i dla każdego.

Możesz dowiedzieć się więcej o szczegółach na oficjalnej stronie internetowej lub zarezerwować bilet bez kolejki na wejście do Monumental Core .

Mediavine
Mezquita-Catedral de Córdoba
kamienny most prowadzący do pomarańczowej katedry na wzgórzu kordoba hiszpania najważniejsze atrakcje
To niesamowite miejsce znajduje się w Kordobie….
Mezquita w Kordobie – znana również jako Wielki Meczet w Kordobie – jest jedną z głównych atrakcji miasta. Meczet to kolejny wspaniały przykład architektury mauretańskiej w Hiszpanii.

Pierwotnie zaprojektowany jako kościół katolicki, był dzielony zarówno przez muzułmanów, jak i chrześcijan po podboju islamskim. Zmieniło się to w VIII wieku, kiedy na tych terenach zbudowano meczet. Reguła została ponownie zmieniona w 1236 roku i meczet został przekształcony w kościół rzymskokatolicki.

W 1994 roku kościół oraz otaczające go ulice i budynki zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – więc koniecznie zobaczcie także otaczające go stare miasto! Jak widać, obszar ten ma bogatą historię, więc nie spiesz się podczas spaceru. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mieście i przeszłości kościoła, warto wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po meczecie .


Muzeum Guggenheima – Bilbao


metaliczne muzeum na zewnątrz nad brzegiem rzeki z mostem za Guggenheim bilbao
Guggenheim to dziko wyglądający budynek, który przyciąga tłumy do Bilbao!
Jak na muzeum sztuki nowoczesnej i współczesnej zbudowane na północy Hiszpanii, muzeum Guggenheima zostało ukończone na czas iw ramach budżetu! Muzeum zostało otwarte w 1997 roku i od tego czasu odegrało ogromną rolę w rozwoju miasta.

Nie, poważnie, w rzeczywistości istnieje termin zwany „efektem Bilbao”, który dokładnie to opisuje – jak muzeum pomogło przekształcić całe miasto. Stało się popularną atrakcją turystyczną i przyciągało wielu turystów, co przyczyniło się do napędzania gospodarki.

Nie szkodzi, że muzeum jest również jednym z największych muzeów w Hiszpanii. Lisa była tam kilka razy i uważa, że ​​warto to sprawdzić. Oficjalną stronę można znaleźć tutaj .

Mediavine


Ciudad de las Artes y las Ciencias – Walencja
wodny basen odblaskowy z białą kopułą na zewnątrz muzeum w Walencji
Futurystyczny design to martwa gratka!
W tłumaczeniu na język angielski nosi nazwę „Miasto Sztuki i Nauki”. Jako kompleks kulturalno-architektoniczny Walencji jest jedną z głównych atrakcji turystycznych. Usytuowany na końcu parku miejskiego, który był dawnym korytem rzeki, rozpoczęto budowę w 1996 roku i zainaugurowano dwa lata później.

Samo „miasto” składa się z różnych budynków. Na powyższym zdjęciu widać L’Hemisfèric – w którym znajduje się kino IMAX, planetarium i laserium oraz sześć innych budynków – z których jeden to akwarium na świeżym powietrzu!

Wskazówka Lisy: jeszcze raz zdecydowanie warto tam pojechać i to zobaczyć – nawet jeśli jest tylko z zewnątrz. Zdjęcia są oszałamiające! Oto oficjalna strona internetowa, aby uzyskać więcej informacji.


Park Retiro – Madryt


biały pomnik za łodziami wiosłowymi na jeziorze w madryckich atrakcjach hiszpanii
Poznaj park – i jezioro!
Park Retiro to ogromny i piękny park w środku Madrytu. Jak duży? Cóż, park ma ponad 125 hektarów, na których znajduje się ponad 15 000 drzew! W całym parku odwiedzający znajdą również fontanny i pomniki.

W parku znajduje się małe jezioro (które widać na powyższym zdjęciu) i można nawet wypożyczyć łódź i wypłynąć, aby cieszyć się słońcem.

Zarówno turyści, jak i miejscowi gromadzą się do Retiro, gdy pogoda jest ładna, aby uciec przed gorącym słońcem w cieniu lub poopalać się. Do każdego własnego! Oto strona internetowa, aby dowiedzieć się więcej o parku Retiro, a jeśli czujesz się aktywny, możesz zarezerwować wycieczkę rowerową po Madrycie, która obejmuje Retiro !

Mediavine
Camp Nou – Barcelona
Najlepsze atrakcje w Hiszpanii Camp Nou Barcelona
Jeśli jesteś fanem piłki nożnej (piłka nożna dla mieszkańców Ameryki Północnej), zobaczenie domu FC Barcelona jest dla Ciebie! Ukończony w 1957 roku imponujący stadion może pomieścić 99 354 miejsc. Tak, to czyni go największym stadionem w Europie! Camp Nou jest także siedzibą katalońskiej reprezentacji, ale reprezentacja Hiszpanii nie grała tam od połowy lat 80.

Sam stadion jest połączony z muzeum, które warto sprawdzić, jeśli interesuje Cię piłka nożna i / lub historia FC Barcelona. Organizują wycieczki po stadionach, które odbywają się regularnie, a więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej .

Mediavine
Katedra w Toledo
niebieskie drzwi katedry z białą kopułą wokół w topoledo atrakcją
Na zewnątrz katedry w Toledo…
Katedra w Toledo to wspaniały punkt centralny w malowniczym mieście. Zbudowana w XIII wieku katedra jest fantastycznym przykładem architektury gotyckiej. Obecnie katedra jest siedzibą Archidiecezji Metropolitalnej Toledo.

Podobnie jak inne miejsca kultu religijnego w Hiszpanii, sam budynek znajduje się na terenie Wielkiego Meczetu Toldeo – który kiedyś zastąpił kościół wizygotycki. Dla miłośników historii to miejsce jest Twoją świątynią – dosłownie. Po raz kolejny możesz zobaczyć Toldeo z Madrytu i poznać całą bogatą historię, rezerwując całodniową wycieczkę do Toledo z biletem do katedry !

1 Comment

Comments are closed.