Podróże

Piękna Praga

Piękne miasto Praga oferuje długą listę unikalnych zabytków, scenę kulinarną z lizaniem palców i wiele historii za samym miastem. Niezależnie od tego, czy chcesz wybrać się na długie spacery, zrobić świetne zakupy, czy zjeść pyszne jedzenie, Praga jest zawsze odpowiedzią. Oto lista 5 najważniejszych atrakcji, które pozwolą Ci zrozumieć, co Praga naprawdę ma do zaoferowania swoim gościom.

Stare Miasto w Pradze

Rynek Starego Miasta znajduje się w centrum średniowiecznego Starego Miasta w Pradze. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy spotykają się w tym wspaniałym otworze po przejściu przez małe i kręte brukowane uliczki miasta. Na rynku znajduje się Ratusz Staromiejski, zbudowany w 1338 r. I opłacony cłem pobieranym od konsumpcji wina. W ratuszu mieści się biuro informacji turystycznej, z którego można dostać się na wieżę. Na zewnątrz Hala słynie ze wspaniałego zegara fasadowego, powszechnie znanego jako zegar astronomiczny. Co godzinę, tuż przed godziną od 8:00 do 20:00, szkielet po prawej stronie otwiera drzwi zegara, pociągając za sznurek, patrząc na swoją drugą rękę trzymającą klepsydrę. Następnie otwierają się środkowe okna i 12 apostołów maszeruje przez zegar. Kogut pije, aby zaznaczyć koniec rytuału.

Most Karola w Pradze

Most Karola, pierwotnie znany jako Kamienny Most, to historyczny most, który przecina słynną Wełtawę w Pradze. Do 1841 roku była to jedyna droga przez rzekę, łącząca Zamek Praski ze Starym Miastem i okolicami. Jest ozdobiony 30 figurami świętych i wyłożony pięknymi staromodnymi latarniami. Most Karola jest ulubionym miejscem artystów, którzy ustawiają płótna i ekspozycje wzdłuż mostu, aby mogli je podziwiać mieszkańcy i turyści. Uważaj na most w środku dnia, ponieważ jest on wypełniony turystami robiącymi zdjęcia ze wszystkich stron.

Wieża Prochowa

Baszta Prochowa została zbudowana w XI wieku i była jedną z trzynastu średniowiecznych bram prowadzących na Stare Miasto. W XVIII wieku wieża służyła jako skład prochu do ochrony Starego Miasta, nadając mu pierwotną nazwę. Kiedy powstało Nowe Miasto, wieża nie była już potrzebna do ochrony. Dziś jest jednym z głównych zabytków miasta i głównym wejściem na Rynek Starego Miasta.

Zamek Praski i Galeria Obrazów

Zamek na Hradczanach to najważniejsze miejsce historyczne Pragi. To także największy zamek w Europie. Od VIII wieku zamek służył jako rezydencja królów czeskich i cesarzy rzymskich. Dziś mieści urząd Prezydenta Republiki Czeskiej. W zamku znajduje się słynna praska Galeria Obrazów. W galerii znajdują się obrazy ze słynnej kolekcji cesarza Rudolfa II. Umożliwia odwiedzającym obejrzenie kolekcji 100 obrazów wybranych z ponad 4000 obrazów na Zamku Praskim. Odwiedź oficjalną stronę Zamku na Hradczanach, aby uzyskać informacje o godzinach zwiedzania i cenach biletów.

Zakupy

Po zwiedzeniu niektórych z największych zabytków Pragi nie przegap ekskluzywnych zakupów dostępnych w mieście. Udaj się do Pariska (londyńskiego odpowiednika Bond Street), tuż przy Rynku Starego Miasta, gdzie można znaleźć takie marki, jak Gucci, Dior, Hermes i Louis Vuitton. Ulica jest pełna restauracji i kawiarni, w których można usiąść i zrelaksować się między zakupami! Aby znaleźć znane nazwiska i marki, odwiedź centrum handlowe Palladium naprzeciwko Domu Miejskiego.