Zdrowie

5 Wskazówekjak zadbać o kręgosłupDziś kobiety łączą różne role w życiu codziennym, poza tym, że są matkami, jesteśmy m.in. gospodyniami domowymi, studentkami, profesjonalistami. Czasami staramy się minimalizować dolegliwości fizyczne , na przykład dolegliwości kręgosłupa , które nie są leczone w odpowiednim czasie, osłabiają ich samopoczucie i jakość życia .

Nadmierne używanie pięt , zła postawa podczas wykonywania prac domowych, a nawet podstawowe czynności, takie jak siedzenie, chodzenie lub nieprawidłowe podnoszenie przedmiotów z podłogi, to niektóre złe nawyki, które mogą zagrozić kręgosłupowi, a tym samym wpłynąć na higienę kręgosłupa .

Ale czy wiesz, czym jest higiena kręgosłupa ? Zapytaliśmy dr Kino , dyrektora generalnego oddziału krótkoterminowego pobytu i terapii komórkowej, co oznacza ten termin, a on powiedział nam, że powstał ponad dziesięć lat temu w celu wzmocnienia profilaktycznej opieki zdrowotnej. kręgosłupa poprzez edukację, ponieważ według danych z 2014 roku w Instytucie Medycznym, jeden z głównych powodów, dla których 8 z 10 pacjentów zobaczyć się z lekarzem, to z powodu bólu pleców lub szkody spowodowane niewłaściwe użycie kręgosłupa . Pod tym hasłem pozostawiamy kilka zaleceń, które proponuje koncepcja higieny kolumnuniknąć obrażeń .

Ból pleców

 1. Udaj się do specjalisty: Czynności, które wykonujesz na co dzień, są równie ważne, jak Twoje zdrowie, dlatego ważne jest, aby zrównoważyć czas na wizytę u lekarza w przypadku utrzymującego się bólu, ponieważ zestaw intensywnych bólów, które zwykle powstają w wyniku niewłaściwego użycia kręgosłupa .
 • Na przykład istnieją urazy, takie jak przykurcze mięśni, które są leczone w ramach fizjoterapii i na receptę z długoterminowymi lekami przeciwzapalnymi i zwiotczającymi mięśnie, które pozwalają odzyskać utraconą mobilność z powodu bólu, a także chronią błony śluzowe jelit i żołądka , takie jak połączenie meloksykamu i karizoprodolu; ale pojawiają się również urazy, które wymagają operacji , dlatego niezbędna jest ocena lekarska.
 1. Usiądź prawidłowo: Bardzo często w biurze, szkole lub w domu przyjmujemy nieprawidłową postawę siedzącą , konieczne jest wyeliminowanie tego nawyku, ponieważ może on przecierać kręgi i powodować ból wraz z wiekiem .
 • Idealnie, twoje pośladki pozostają przyklejone do oparcia siedziska , nogi zgięte pod kątem 90 stopni, a stopy dotykają podłogi .
 • Alternatywne czynności, które obejmują siedzenie i stanie w celu krótkiego odpoczynku.
 • Noszenie ciężkich rzeczy: Aby uniknąć bólu pleców, rozsądnie jest nie nosić ciężkich przedmiotów przez długi czas, takich jak plecaki, torebki i / lub spiżarnia . Ideałem jest obciążenie 10% naszej masy ciała .
 • W przypadku kobiet, które chodzą do szkoły, najzdrowsze jest użycie 2 uchwytów plecaka tak, aby ciężar rozłożony był na całe plecy.
 • Torebki i torby do spiżarni należy przeplatać przez krótki czas (około 15 minut) na każdym ramieniu lub przedramieniu.
 1. Stanie: Stojąc w tej samej pozycji, czy to w biurze, szkole, transporcie publicznym czy w pracach domowych, ludzie będą mieli przeciążenie na poziomie lędźwiowym .
 • Aby uniknąć tego bólu, rozsądnie jest trzymać jedną stopę na małym przedmiocie lub ławce przez 15 minut, a następnie naprzemiennie jedną stopą za drugą, aby umożliwić szybki odpoczynek w talii .
 • Używanie obcasów: Jeśli należysz do osób, które lubią chodzić na obcasach każdego dnia tygodnia, powinieneś liczyć się z tym, że ich dłuższe używanie może powodować ból w talii , kostkach, a także kolanach, z tego powodu powodują zmiany postawy.
 • Najlepiej byłoby nosić obcasy o długości 5 lub 7 centymetrów (maksymalnie), w zależności od tego, która z tych wartości jest większa niż ta liczba, spowoduje to poważne zaburzenia.
 • Kiedy wychodzisz z ważnego spotkania lub biura, zmień pięty na dolną część buta , aby odpoczęły Twoje kolana.
 • Podczas podnoszenia i przenoszenia ciężarów: Aby uniknąć zranienia dolnej części pleców podczas podnoszenia przedmiotów gospodarstwa domowego lub plików z magazynu z ciężarem lub bez, nie używaj tylko mięśni kręgosłupa.
 • Prawidłowe jest pochylenie nóg i wyprostowanie pleców. Podczas przenoszenia najlepiej jest nosić je blisko ciała, aby zrównoważyć wagę.

Właściwa higiena kręgosłupa pozwoli uniknąć wielu dolegliwości na każdym etapie życia, jest to najbardziej dostępny i skuteczny sposób na zadbanie o siebie zarówno pod względem zdrowotnym, jak i rodzinnym.