Transport

Transport z Chin do Europy

Europejscy przewoźnicy zwracają się do kolei, aby przyspieszyć przepływ podstawowych dostaw z ChinPrzemieszczanie towarów tą trasą zajmuje mniej czasu niż drogą morską i lotniczą

Ponieważ transport morski i lotniczy ucierpiał na skutek zamknięcia spowodowanego przez koronawirusa (Covid-19), europejscy przewoźnicy zaczęli przewozić podstawowe dostawy z Chin koleją, podał The New York Times .

Podczas pandemii eksplodował popyt na odzież ochronną, środki dezynfekujące, wyroby medyczne i środki ochrony zdrowia. Jednak ponieważ wielu dostawców ma siedzibę w Chinach i Azji Południowo-Wschodniej, utrzymujące się ograniczenia w podróżach lotniczych i opóźnienia w wejściu do portów utrudniają tradycyjne linie zaopatrzeniowe firm żeglugowych, które w dużym stopniu polegały na przewoźnikach. loty i morze do transportu towarów na całym świecie.

Dlatego te firmy zwiększyły częstotliwość korzystania z połączenia kolejowego między Chinami a Europą, które rozpoczęło się trzy lata temu. Czas podróży na trasach kolejowych z Chin przez Kazachstan lub Mongolię do Rosji, a następnie do węzłów towarowych w całej Europie trwa zwykle 16-18 dni. Na morzu trwały cztery tygodnie i mniej niż tydzień w powietrzu.

Rzeczniczka Maersk stwierdziła, że ​​zauważyła „wzrost zaangażowania klientów w usługi kolejowe. Klienci coraz bardziej koncentrują się na szybkości wprowadzania na rynek, zmniejszaniu kosztów jednostkowych i utrzymywaniu zapasów. poprawie koordynacji i widoczności w całym łańcuchu wartości. ”

Ze swojej strony DSV przyznaje, że ograniczona pojemność ładunków lotniczych i wysokie koszty spowodowały wzrost ruchu kolejowego. „Jest nieco droższy niż transport, ale jest znacznie tańszy niż transport lotniczy”

W międzyczasie dyrektor handlowy powiedział, że zaobserwował 74% wzrost wolumenu wysyłek w pierwszym kwartale w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, a także wzrost wolumenów w kwietniu. . „Wielu z tych klientów pochodzi z sektora opieki zdrowotnej lub wysyła pilnie potrzebne produkty, takie jak odzież ochronna”.

Powiedział również, że globalna zdolność przewozowa w transporcie lotniczym została zmniejszona o 31% w porównaniu z ubiegłym rokiem, a transport również podlega poważnym ograniczeniom. „Transport kolejowy, zwłaszcza z Chin do Europy, nabiera zupełnie nowego znaczenia