Podróże

Dlaczego warto jeździć na rowerze

Na dworze deszczowo. Sprawia to, że nie ​​chcesz jeździć na rowerze. Podamy Ci 5 powodów, dla których podróżowanie na dwóch kołach zdecydowanie się opłaca.

Oszczędność czasu i kosztów

Każdy, kto decyduje się jeździć na rowerze w drodze do pracy, nie tylko unika pułapek hamburskiego ruchu w godzinach szczytu i spokojnie przejeżdża obok czekających samochodów. Rowerzyści unikają również żmudnego poszukiwania miejsca parkingowego. Często podróż samochodem po obszarach śródmiejskich trwa dłużej.

Kolejnym argumentem przemawiającym za bujaniem się na siodełku są znacznie obniżone koszty. Ci, którzy rezygnują z samochodu, całkowicie oszczędzają na przykład opłaty za ubezpieczenie, pojazd i parking. Podróż na stację benzynową jest również zbędna, a Twoje wydatki są mniejsze. Koszty transportu lokalnego można również znacznie obniżyć dzięki regularnemu korzystaniu z rowerów.

Środowisko jest chronione

Jazda na rowerze to również dobry pomysł z punktu widzenia środowiska. Jazda na rowerze nie wytwarza CO2, a także wytwarza mniej hałasu niż pojazdy silnikowe. Zatem dając pierwszeństwo rowerowi, robisz także coś dla klimatu. Zmniejszony ruch samochodowy stwarza ciche środowisko ruchu dla wszystkich innych.

Dobre dla ciała i umysłu

Kolarstwo jest uważane za ulubiony sport niektórych ludzi. Poprawia kondycję i jest dobre dla zdrowia. Zaledwie 30 minut dziennie wzmacnia układ sercowo-naczyniowy i może pomóc zredukować wagę w średnim okresie przy zużyciu kalorii od 400 do 1000 kalorii na godzinę. Niski nacisk na ścięgna i stawy minimalizuje ryzyko kontuzji i sprawia, że ​​jazda na rowerze jest sportem, który można uprawiać bez żadnych problemów nawet przy niskiej sprawności fizycznej. Każdy, kto chce uprawiać w ten sposób sport, nie potrzebuje żadnej wcześniejszej wiedzy ani specjalnego sprzętu i może dowolnie określić jego intensywność. Jeśli nie masz roweru, możesz na przykład pożyczyć.

Oprócz wytrzymałości jazda na rowerze poprawia również zdolność koncentracji i samopoczucie. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu odciąża stres i zwiększa kreatywność.

Poznaj miasto

Oprócz korzyści ekonomicznych, ekologicznych i zdrowotnych, jakie daje jazda na rowerze, to przede wszystkim zabawa. Poznaj miasto z nowej perspektywy na dwóch kołach. Dostępnych jest wiele tras przyjaznych dla rowerzystów i dostosowanych do ruchu rowerowego.

Podczas jazdy na rowerze możesz podążać za własnymi myślami lub, jeśli jesteś w grupie, poszerzać krąg znajomych. Wycieczki rowerowe z przyjaciółmi i rodziną nadają się również do wspólnego zwiedzania i do miejsc wycieczkowych .

Rower to deklaracja i miejski trend

Rower to też deklaracja. Pod hasłem „szyk na rowerze” znajduje się wiele zdjęć, artykułów i blogów przedstawiających styl życia na rowerze. Dlatego dla wielu osób wybór roweru jest również wyrazem własnej osobowości. Niezależnie od tego, czy chodzi o rower wyścigowy, rower miejski, rower składany, rower towarowy, używany rower czy wypożyczony rower miejski – różnorodność rowerów jest świetna i oferuje odpowiedni model dla każdego.

Warto zintegrować jazdę na rowerze z codziennym życiem na wielu płaszczyznach. Jest przyjazny dla portfela, środowiska i sprzyja zdrowiu. Jazda na rowerze to także trend miejski, który może przyczynić się do stworzenia przyjemnego dla wszystkich środowiska ruchu miejskiego.

Na koniec

Już dziś zaplanuj wakacje. Może warto spędzić je na rowerze. Sprawdź https://www.wyprawyrowelove.pl/velo-dunajec-najpiekniejsza-z-tras-rowerowych-w-polsce/ może dasz się namówić 🙂