Remonty

Jak udrożnić kanalizację – domowe sposoby

Tłuszcz, tłuszcz kuchenny, nagromadzony osad, włosy i szumowiny mydlane wypełniają odpływy i utrudniają ich działanie. Słabo opróżnione zlewy, prysznice i wanny wskazują na częściowe zatkanie rury, które można łatwo usunąć za pomocą bardzo gorącej wody. Działanie tylko wtedy, gdy linia jest całkowicie zamknięta, okaże się znacznie droższe i bardziej skomplikowane niż nie zatrzymywanie powolnych drenów w momencie ich wystąpienia.

Świadomość ekologiczna powoli przenika do konserwacji domowych instalacji wodociągowych. Jeśli chodzi o zatkane rury, więcej mieszkańców korzysta z ekologicznych metod niż komercyjnych rozwiązań udrażniających. Poniższe metody konserwacji odpływów obejmują proste składniki gospodarstwa domowego, które niszczą zatorów i utrzymują odpływy w czystości. Metody te nie wystarczą w przypadku szczelnie zatkanej kanalizacji, wtedy niezbędne będzie pogotowie kanalizacyjne https://hydraulik-poznan.eu albo dobry hydraulik.

Wodorowęglan sodu

Wolno płynąca woda wskazuje na częściowo zablokowaną rurę. Nalej 1 szklankę sody oczyszczonej, a następnie 3 szklanki gorącej wody. Powtarzaj, aż woda będzie łatwo spływać.

Węglan sodu

Nierozpuszczalne ograniczenie zapobiegnie wypływaniu ścieków. Rozprowadź 1 szklankę węglanu sodu przez rurkę, aby rozbić blok. Poczekaj chwilę, a następnie wróć do metody wodorowęglanu sody w celu niezakłóconej ewakuacji. Nie wlewaj węglanu sodu po wlaniu środków chemicznych, ponieważ będą ze sobą silnie reagować. Nie wlewać węglanu sodu do rurki z polichlorku winylu, ponieważ węglan sodu może stopniowo uszkodzić plastik.

Soda oczyszczona i ocet

Wlej do filiżanki sody oczyszczonej i nalej trzy filiżanki bardzo gorącej wody. Rozlej 1 szklankę octu. Soda oczyszczona i ocet tworzą bąbelkową reakcję, która pomaga usunąć zator.

Konserwacja

odpływów łazienkowych Odpływy z pryszniców i wanien zwykle gromadzą włosy. Uruchamiaj 1 filiżankę prania na miesiąc, a następnie regularnie spłukuj wodą, aby uniknąć zatykania się włosów.

Jeśli zdecydujesz się na użycie środków chemicznych, pamiętaj, aby nie wciąć ani nie zatopić bloku odpływowego po dozowaniu dostępnych w handlu środków do czyszczenia rur, ponieważ szkodliwe substancje mogą pryskać oczy. Nie próbuj innych technik, jeśli komercyjne środki do czyszczenia odpływów nie zdołały usunąć blokady; W przeciwnym razie skontaktuj się z hydraulikiem w celu uzyskania zalecanego leczenia.

Dlaczego rury są zatkane i jak można to naprawić?

Przed skontaktowaniem się z hydraulikiem odblokowującym w celu udrożnienia rur i kanalizacji konieczne będzie zdiagnozowanie zakresu uszkodzenia:

  • Kiedy osad jest lekki, będzie łatwy do wchłonięcia, a zauważysz tylko, że woda nie spływa normalnie;
  • Jeśli woda płynie, ale bardzo wolno, może być konieczne użycie znacznie bardziej specjalistycznego sprzętu odblokowującego, aby usunąć osad z rur;
  • Jeśli woda prawie nie wypływa, a jej poziom w przewodach podnosi się, w tym przypadku konieczne jest pilne odblokowanie, aby zapobiec przepełnieniu instalacji wodociągowej.

Konieczne będzie wezwanie hydraulika odblokowującego specjalizującego się w odblokowywaniu rur kanalizacji ściekowej w przypadku znacznie większej wtyczki, jeśli nie widzisz przyczyny zatoru.