poniedziałek, 25 września, 2023
Technologia

Najpopularniejsze systemy e-commerce

Wygodne zakupy online zyskują coraz większą popularność. Stale wzrasta liczba osób korzystających z tego rodzaju usług, jak jednak stworzyć efektywny sklep internetowy oraz na jakie oprogramowanie postawić? Poznaj najpopularniejsze platformy oraz systemy e-commerce i dobierz rozwiązanie dopasowane do specyfiki Twojej branży, możliwości finansowych, oczekiwań i potrzeb!

Platformy oraz systemy e-commerce – poznaj najpopularniejsze rozwiązania

Do zarządzania sklepem internetowym stworzone są systemy e-commerce – to one pozwalają zarówno dodawać, jak i usuwać ofertę produktów, wprowadzać ceny, przyjmować zamówienie, wystawiać dokumenty sprzedaży, kontaktować się czy też zarządzać danymi. W zależności od specyfiki branży, a także zasięgu danego sklepu internetowego do najpopularniejszych rozwiązań należą platformy SaaS – usługi abonamentowe, które oferują gotowy sklep internetowy bez konieczności posiadania własnego serwera. Drugim rodzajem są platformy e-commerce open-source, które zainstalowane mogą zostać zarówno na serwerze własnym, jak i wynajętym. W przypadku, gdy zależy Ci na swobodnej modyfikacji sklepu, dostępności do kodu, modułu, różnego rodzaju płatności czy też różnych innych narzędzi i wprowadzeniu unikatowych funkcji wyróżniających sklep, warto postawić właśnie na rozwiązanie open-source. Do najpopularniejszych systemów e-commerce dla platform open-source należą WooCommerce, Prestashop, Magento oraz Virtuemart.

Moduł płatności – funkcjonalność na pierwszym miejscu

Sklep internetowy z szerokim wachlarzem możliwych płatności online dopasowanym do różnej grupy klientów, wygodna obsługa transakcji oraz zakupów, aktualna informacja o statusie płatności, praktyczna bramka płatności, możliwość obsługi wielu sklepów z użyciem jednego modułu? Cieszące się popularnością systemy e-commerce typu WooComerce oferują szereg praktycznych oraz wygodnych narzędzi. Płatności WooCommerce dają dostęp do różnych rozwiązań płatniczych, co bez wątpienia zwiększa atrakcyjność oferty na rynku. Odwiedź bluemedia.pl i poznaj więcej szczegółów!