Technologia

Jak rozjaśnić obraz na telewizorze LG

Jeśli jesteś jednym ze szczęściarzy, którzy posiadają telewizor LG, możesz pomyśleć, że jasność ekranu nie jest tak jasna, jak kiedyś. A może właśnie kupiłeś nowy model, ale ekran wydaje się zbyt ciemny. Niezależnie od sytuacji, telewizor, który nie jest wystarczająco jasny, może być trudny do oglądania. Niski poziom jasności zmniejsza percepcję głębi i kontrast widza, prowadząc do rozmazanych lub nieostrych obrazów.

Niezależnie od tego, czy oglądasz w ciemnym pokoju, czy po prostu chcesz, aby obraz był wyraźniejszy, w tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak zwiększyć jasność telewizora LG.

Jak rozjaśnić obraz na telewizorze lg

Jeśli ekran telewizora LG jest zbyt ciemny lub jasność ciągle się zmienia, problemem jest ustawienie trybu oszczędzania energii. Domyślnie LG ustawia Oszczędzanie energii na Auto, co oznacza, że ​​telewizor automatycznie dostosuje jasność ekranu w zależności od światła otoczenia, które wykryje. Pozwoli to zaoszczędzić zużycie energii. Może jednak sprawić, że ekran będzie zbyt ciemny, aby cieszyć się nim. A jeśli oświetlenie w pokoju stale się zmienia w ciągu dnia, telewizor zmieni jasność podczas oglądania.

Zobacz też jak rozwiązać problem: brak obrazu w telewizorze.

Aby uprzyjemnić korzystanie z telewizora LG, wybierz kolejno Ustawienia > Zaawansowane > Obraz lub Ustawienia > Obraz . Wybierz opcję Oszczędność energii i ustaw ją na Minimum (niska) lub całkowicie ją wyłącz. Jeśli go wyłączysz, powinieneś zauważyć jaśniejszy ekran, a jasność pozostanie teraz stała. Proszę bardzo. Ciesz się swoim telewizorem LG.

Jak rozjaśnić obraz na telewizorze lg

Jak zwiększyć jasność na telewizorze LG Smart TV?

Telewizory LG Smart mają reputację producentów wysokiej jakości obrazów i zapewniają przyjazny dla użytkownika interfejs ustawień, który pomaga dostosować praktycznie wszystko, co tylko chcesz. Co najważniejsze, posiadają kilka inteligentnych funkcji, które upraszczają ich użytkowanie. Na przykład możesz sterować telewizorem za pomocą głosu.

Jedną z najlepszych cech telewizorów LG Smart TV jest to, że mają funkcje zaprojektowane z myślą o oszczędzaniu energii.

Domyślnie telewizor automatycznie skanuje najbliższe otoczenie w poszukiwaniu światła otoczenia, a następnie odpowiednio dostosowuje jasność ekranu. Wraz ze wzrostem ilości światła otoczenia, jasność telewizora spada, co pomaga oszczędzać energię.

Problem z tą funkcją polega na tym, że poziomy jasności telewizora będą się zmieniać przez cały dzień. Czasami ekran może być zbyt ciemny i zrujnować wrażenia podczas oglądania.

Z drugiej strony możesz łatwo wyłączyć tryb oszczędzania energii telewizora i zablokować stały poziom jasności, który odzwierciedla Twoje preferencje i gust.

Oto jak się do tego zabrać:

  1. Otwórz sekcję Ustawienia telewizora.
  2. Kliknij „Wszystkie ustawienia”.
  3. Wybierz „Obraz”.
  4. Kliknij „Oszczędność energii”. W tym momencie powinieneś zobaczyć wyskakujące podmenu po prawej stronie, wyświetlające wszystkie dostępne ustawienia oszczędzania energii.
  5. Wybierz „Wył”, a następnie kliknij „Zamknij”. Spowoduje to wyłączenie funkcji oszczędzania energii telewizora i zresetuje jego jasność do standardowego, stałego poziomu.

Jak zwiększyć jasność w tradycyjnym telewizorze LG LED/LCD?

Tradycyjne modele telewizorów LED/LCD mogą nie mieć żadnych inteligentnych funkcji, ale mają łatwą w użyciu sekcję ustawień, do której można uzyskać dostęp za pomocą zaledwie kilku kliknięć na pilocie.

Oto jak zwiększyć jasność telewizora LG, jeśli jest to model LED/LCD:

  1. Naciśnij przycisk Ustawienia na pilocie. W tym momencie powinieneś zobaczyć listę ikon po lewej stronie ekranu.
  2. Użyj strzałki w dół, aby przewinąć w dół i wybierz „Wszystkie ustawienia”.
  3. Kliknij „Obraz”.
  4. Wybierz opcję „Tryb obrazu”. Powinno to otworzyć nowy ekran, na którym można dostosować wszystkie indywidualne ustawienia obrazu, w tym ostrość, kolor, kontrast i jasność.
  5. Przesuń suwak obok „Jasność” w prawo, aby zwiększyć jasność telewizora.

Wszystko sprowadza się do ustawień

W świecie telewizji LG można porównać do starego gracza, który od ponad 50 lat zapewnia wysokiej jakości usługi milionom ludzi na całym świecie. Firma wyrobiła sobie reputację producenta wysokiej klasy modeli telewizorów, które pozwalają użytkownikom dostosować każdy szczegół, w tym jasność ekranu.

LG rozumie, że oglądanie telewizora o odpowiedniej jasności sprawia przyjemność. Telewizor, który jest zbyt jasny, najprawdopodobniej spowoduje ból oczu, podczas gdy telewizor zbyt ciemny może spowodować zmęczenie, a nawet bóle głowy.

Jeśli nie podoba Ci się aktualny poziom jasności telewizora, prawdopodobnie ma to związek z Twoimi ustawieniami. Wszystko, co musisz zrobić, to podnieść pilota i dostosować jasność, jak chcesz.

W końcu idealny telewizor to taki, który można oglądać bez zmęczenia. Odpowiednie poziomy jasności sprawią, że każdy program lub film będzie przyjemniejszy, bez względu na to, gdzie siedzisz podczas oglądania telewizji.

Czy posiadasz telewizor LG? Jak dostosować poziom jasności na swoim zestawie?

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.