Dom

Inteligentny dom

Sprzęt AGD, systemy alarmowe, technologie komunikacyjne i rozrywkowe są coraz bardziej inteligentne , teraz można połączyć wszystkie te urządzenia ze sobą za pomocą pilota lub monitorować je za pomocą smartfona. Ale czy te nowoczesności będą odpowiednie również dla tych, którzy chcą zgłębić kwestię bezpieczeństwa w domu ? Oczywiście na pewno zastanawiasz się, czy istnieją praktyczne i niezbyt drogie sposoby na nadzorowanie i filmowanie wejść do domów.

Z radością informujemy, że sposób rzeczywiście istnieje, zrezygnuj z konieczności podłączania bardzo skomplikowanych systemów monitoringu lub zdania się na prywatne służby ochrony, od dziś wystarczy zamontować cyfrowy wizjer wideo na drzwiach , który pozwoli Ci mieć oko na wejścia do Twojego domu, nawet gdy nie ma Cię w domu.

Witamy w inteligentnym domu, w którym można znaleźć najnowocześniejsze systemy nadzoru wideo , którymi można zarządzać bezpośrednio ze smartfonów, oraz zamki otwierane za pomocą prostej aplikacji lub rozpoznawania odcisków palców.

To nie jest film science fiction ani odcinek CSI, przyszłość jest już teraz.

Cyfrowe zamki to zmotoryzowane wkładki , które łączą się ze smartfonem, umożliwiając otwieranie drzwi za pomocą aplikacji, kodu PIN lub biometrycznej identyfikacji opuszki palca.

Kto więc nigdy nie marzył o życiu w inteligentnym domu , który oprócz zaawansowanego technologicznie systemów bezpieczeństwa, zna nasze przyzwyczajenia i rozpieszcza nas podczas wszystkich codziennych czynności?

Wyobraź sobie: jest ranek, wciąż musisz otworzyć oczy, a zapach kawy już unosi się w powietrzu, po przebudzeniu towarzyszy ci delikatna muzyka, zasłony otwierają się automatycznie, a sieć ciepłownicza stopniowo podnosi temperaturę do najlepszego komfortu gdy wstajesz z łóżka, lub po długim dniu pracy, gdy wracasz do domu w porze obiadowej, piekarnik uruchomił się już automatycznie, lodówka odczytuje przepisy i jest w stanie zrobić zakupy, zauważając produkty, które mają zakończyć i złożyć zamówienie online w supermarkecie.

Niby marzenie, ale to już rzeczywistość, faktycznie na rynku jest coraz więcej firm, które oferują te niesamowite innowacje, ale wracając do tematu bezpieczeństwa , czy inteligentne domy mogą nam konkretnie pomóc zintensyfikować naszą ochronę?

To już nie jest tajemnica, koncepcja inteligentnego domu nie została zaprojektowana wyłącznie po to, aby uprościć nasze życie w zwykłych domowych zadaniach, ale także daje nam korzystne wsparcie, dając nam pełną kontrolę nad naszym domem, którą można łatwo wdrożyć za pomocą naszego smartfona.

W rzeczywistości nie będziesz już musiał się martwić o to, czy włączyłeś alarm i nie będziesz już musiał walczyć o zgubienie kluczy, wystarczy sprawdzić aplikację, aby uspokoić swoje serce.

Jak wspomniano wcześniej, na rynku dostępne są zamki cyfrowe , które można otworzyć dzięki przewijaniu w naszym telefonie komórkowym, które można połączyć z wizjerami wideo LCD , które można łatwo zainstalować na drzwiach, aby móc zobaczyć lub nagrać każdego, kto zbliża się do naszego wejścia.