Jedzenie

Percebes – przysmak z oceanu

Czym są percebes , czy to to samo co gęsie łupiny, ile kosztują, gdzie można je kupić i jak je ugotować? W tym artykule odpowiem na wszystkie te pytania i wiele innych! Ten pyszny smakołyk to posiłek, którego nie będziesz chciał przegapić!

Percebes – czym są

Persebes to przysmak z owoców morza, znany również jako gęsie skorupki. Te rzadkie skorupiaki można znaleźć na skałach i drewnie u wybrzeży Galicji w głębokich i niebezpiecznych wodach z silnymi przypływami.

Ze względu na ekstremalne warunki i wysokie ryzyko ich zerwania kosztują ponad 1000zł za 1kg są droższe niż kawior!

Persebes są najczęściej spotykane w rejonach Europy , takich jak Francja i Hiszpania, w przybrzeżnych restauracjach.

Papryki są rurkowate i przypominają pazur lub kopyto. Na jednym końcu mają grubą brązową skórę, a na drugim białą muszlę.

Percebe jak gotować?

Perseby są bardzo łatwe w przygotowaniu i nie wymagają dużo czasu. Wystarczy dodać gęsie łupiny do mocno osolonej wody i gotować na parze, gotować lub blanszować !

Percebes gotowanie – porady

WSKAZÓWKA 1: UŻYWAJ DUŻO SOLI

Przygotowując persbes, musisz dodać do wody dużo soli. Poziom soli powinien naśladować wodę morską .

WSKAZÓWKA 2: NIE PRZESADZAJ

Chociaż możesz być ciekaw, jakie przyprawy i zioła dodać do swoich muszelek, dobrym pomysłem jest dodanie odrobiny soku z cytryny i nic więcej.

WSKAZÓWKA 3: GOTUJ JE W CAŁOŚCI

Ugotuj muszle w całości i otwórz je, gdy przyjdzie czas na ich zjedzenie. Zjada się je w taki sam sposób jak nogi kraba .

Persebes jak smakuje

Persebes smakuje jak orzeźwiający plusk morskiej wody . Są miękkie i gumiaste, z nutą słodyczy.

Wiele osób porównuje smak do kraba lub homara !

Persebe kontra homar

Percebes i homary to skorupiaki żyjące w oceanie. Każdy z nich ma łagodny smak i jest lubiany przez ludzi w restauracjach serwujących owoce morza.

Wiemy, że muszle gęsiej szyi są niezwykle rzadkie i można je znaleźć tylko na niektórych obszarach wzdłuż wybrzeża Europy, co czyni je dość przysmakiem.

Homar jest bardziej powszechny i ​​tańszy. Homar to świetna alternatywa dla miłośników owoców morza, którzy chcą posmakować oceanu .

Ciekawostka: Nie wszystkie muszle są jadalne. Dwa najczęstsze rodzaje muszli, które ludzie spożywają, to gęsia szyja i żołądź. Muszle żołędzi, zwane również muszlami skalnymi, są jadalne, chociaż nie są tak mięsiste jak muszle gęsiej szyi.

Percebes czy jest zdrowy?

Percebes jest niesamowicie zdrowy i ma wiele wartości odżywczych. Na przykład persebes jest bogaty w jod, kwasy tłuszczowe, żelazo, witaminę B12 i wapń.

Wiadomo również, że pomagają wzmocnić układ odpornościowy i zwiększają naturalną obronę organizmu.