Technologia

Pozycjonowanie i Google Ads – co i jak?

Pozycjonowanie oraz Google Ads stanowią podstawowe formy reklamy internetowej, która pozwala firmom zwiększać sprzedaż i budować coraz lepszą świadomość marki wśród odbiorców. Jeśli jednak dopiero zaczynasz działać w sieci, możesz nie wiedzieć, na czym to wszystko właściwie polega. Gdzie szukać wsparcia? Kto może stać się naszym supportem w tym zakresie? Oczywiście specjalista.

Specjaliści z zakresu pozycjonowania i Google Ads

Przeglądając Internet, natrafimy na wiele firm specjalizujących się w omawianej tematyce. Są to między innymi agencje SEO, które na co dzień zajmują się właśnie pozycjonowaniem oraz Google Ads; ale możemy zdecydować się też na współpracę pojedynczej osoby – eksperta. Jednym z nich jest Jerzy Zieliński, który prowadzi szkolenia z zakresu e-commerce. Warsztaty stacjonarne oraz kursy online kierowane są do osób indywidualnych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę obejmującą między innymi Google Ads. Jeżeli więc chcemy zgłębić tajniki pozycjonowania oraz Google Ads, warto skorzystać z możliwości uczestnictwa w stacjonarnym lub internetowym kursie o e-commerce. 

Czy muszę pozycjonować swoją stronę internetową?

Osoby, które nie wiedzą co to jest pozycjonowanie stron internetowych, zastanawiają się, czy to konieczne w przypadku ich witryny. Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że już samo istnienie ich strony internetowej sprawi, że automatycznie zacznie przybywać odbiorców. Tymczasem strona musi być najpierw zaindeksowana, a następnie należy prowadzić pewne działania pozwalające na uzyskanie jak najwyższego miejsca w wynikach wyszukiwania. To jest właśnie pozycjonowanie – i jest ono czasochłonne, a pierwsze efekty mogą przyjść dopiero po kilku miesiącach. Warto jednak w to zainwestować, gdyż zdecydowanie zwiększony ruch na stronie to prawdziwa korzyść dla firmy – przekłada się ona bowiem na lepszą sprzedaż. 

Reklama Google Ads

Drugie pytanie, jakie do Jerzego Zielińskiego i innych specjalistów kierują inni, dotyczy tego, czy można uruchomić reklamę Google Ads równolegle z pozycjonowaniem strony internetowej. Dla ekspertów odpowiedź jest oczywista – tak, gdyż obie formy reklamy generują inny rodzaj ruchu na stronie. W przypadku pozycjonowania ruch pochodzi z wyników organicznych – naturalnych, bezpłatnych; natomiast w przypadku Google Ads ruch pochodzi z wyników płatnych. Jako reklamodawca płacimy za każde kliknięcie użytkownika w wyświetlaną reklamę. Połączenie pozycjonowania i Google Ads może przynieść więc świetne efekty w postaci lepszej konwersji.