Dom

Wystrój domu – na co zwracać uwagę

Wydaje się, że w obecnym stuleciu obyczaj harmonijnego aranżacji wnętrz, wystroju wnętrz i mebli został radykalnie zamknięty. Może to wynikać z obojętności architektów w tamtym czasie lub z ekonomicznej chęci obniżenia kosztów. Meble stały się autonomiczne i „zaczęły uważać się za sztukę, przekroczyły swoje granice i „dorosły do ​​zarozumiałości, że mogą stać same i wraz ze swoimi rówieśnikami poszły własną ścieżką”. 

WYKOŃCZENIE WNĘTRZ ORANŻERII

Wnętrza wyposażone są w materiały tapicera, sklepu z osobliwościami i sali aukcyjnej. Znaczący wkład oranżerii lub najbliższej kwiaciarni ożywia mieszankę. To jest aktualny gust w urządzaniu rysunku lub buduaru.

Jest to gablota, która przypomina właścicielce wyjazd do Włoch. Osobliwy taboret z Tangeru i haftowana okładka na hiszpański fortepian to przyjemne pamiątki. Podobnie prezenty od przyjaciół (kiedy mają smak, osąd, parawany i kwietniki) oraz fotografie, które przypominają twarze i formy, które utraciliśmy z powodu odległości lub śmierci. O jakości takiej aranżacji w naszych salonach zadecyduje stopień dyskrecji i oceny. 

JAK ZGROMADZENIE WPŁYNĘŁO NA DEKORACJE DOMU

Wiele zamożnych osób próbuje naśladować wygląd starszych rodzin, które przez pokolenia gromadziły cenne meble dekoracyjne. Te kolekcje są często tworzone w pośpiechu iw krótkich okresach intensywnego życia komercyjnego i politycznego. Często zdarza się, że są to zły wybór. Kiedy pieniądze są napięte, nie można kupić cennego mebla. Zamiast tego do wypełnienia przestrzeni wykorzystywana jest tania reprodukcja starszego wzoru.

Wynajmij projekt wnętrz na toklapp.com. Ograniczona przestrzeń dostępna dla domów zbudowanych na gruncie, który jest zbyt cenny, aby pomieścić duże hale lub mieszkania, utrudnia zachowanie dyskrecji i oceny. Jakość mebli kupowanych przez publiczność wpływa na ich design i wykonanie.

Oto kilka prostych wskazówek dotyczących dekoracji domu. Sprawi, że Twój dom będzie przyjemniejszy, jeśli poświęcisz chwilę na refleksję.

MOŻESZ ZADAĆ TE PYTANIA DOTYCZĄCE TWOJEGO DOMU:

1. Jak chcesz, aby wyglądał Twój dom? Czy twoje kolory są spokojne czy głośne? Jakie masz kolory, jeśli chcesz, aby Twój dom i otoczenie były spokojną oazą pośród zgiełku świata? Czy jesteś w stanie zapewnić dużo miejsc do siedzenia, jeśli chcesz, aby przyjaciele zebrali się w twoim domu?

2. Jakie są twoje ulubione hobby i zajęcia? Jakich pojemników potrzebujesz, aby utrzymać te hobby i zajęcia? Jeśli masz kolekcję, z której często korzystasz, możesz potrzebować pojemników do przechowywania, które można łatwo otworzyć i schować. Dostęp do Twojej kolekcji nie powinien być trudny. Możesz albo nie chcieć spędzać tam czasu, albo czuć pokusę, aby go porzucić i ryzykować uszkodzenie lub utratę niektórych elementów.

3. Kto wykorzysta przestrzeń? Ile osób tam będzie mieszkać? Jaki przedział wiekowy? Każdy powinien mieć swoją własną przestrzeń. Każdy potrzebuje swojej przestrzeni, niezależnie od tego, czy jest to krzesło, kanapa, biurko czy sekcja w pokoju. Będziesz potrzebować miejsca do poruszania się po pokoju, jeśli planujesz robić aerobik wideo.

4. A co z twoimi rzeczami? Jeśli nie masz gdzie przechować swoich rzeczy, łatwo im się pobrudzić. Wiele osób potrzebuje małej szafki na dokumenty. Świetnie nadaje się do przechowywania wszystkich papierów, których nie wiesz, gdzie je umieścić.

5. Jakiej ilości mebli potrzebujesz? Zbyt zagracony pokój może sprawiać wrażenie ciasnego. Niezbędne są kanapa i krzesło, stół z krzesłami do jedzenia oraz miejsce na ubranie. Następnie zastanów się, czego potrzebujesz. Potrzebujesz biurka komputerowego? A może wolisz usiąść na kanapie i korzystać z laptopa?

6. Rozważ przepływ ruchu. Ruch uliczny powinien umożliwiać swobodne poruszanie się po pokoju bez przeszkadzania meblom. W pierwszej kolejności narysuj rozmieszczenie mebli na papierze.

7. Wybierz punkt centralny. Czego szukasz, kiedy wchodzisz do pokoju? Podkreślasz fakt, że masz dobrze oświetlone okna? W promieniach słońca każdy czuje się jaśniej.

8. Rozważ porządek i organizację. Czy codziennie przynosisz pracę domową, pocztę lub sprzęt sportowy? Musisz to gdzieś położyć. Możesz wrzucić pocztę do dużego pudełka lub miski w pobliżu drzwi wejściowych, dopóki nie otrzymasz jej z powrotem.

9. Uzyskaj bezpłatną poradę eksperta. Każdy sklep zatrudnia profesjonalnych projektantów do kompletowania mebli i akcesoriów. Nie musisz być profesjonalnym projektantem, jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności dekoratorskich. Wybierz projekt, który Ci się podoba. Możesz przejrzeć katalog lub odwiedzić sklep, aby zobaczyć, jak to zrobili. Wszystkie elementy są składane i wyświetlane dla Twojej wygody. Możesz skopiować to, co zrobili, jeśli podoba ci się wygląd.