Technologia

Zalety fotografii dronem

Fotografia dronem doskonale sprawdza się przy wykonywaniu ujęć, w których trudno byłoby umieścić tradycyjny system kamer.

Za pomocą drona możesz wykonać dużą liczbę ujęć z różnych wysokości i pod różnymi kątami, co ułatwi Ci wybór najlepszego.

Fotografowanie z drona jest również świetne, jeśli chcesz objąć cały obszar na zdjęciu lub filmie. Nie jest to możliwe w przypadku tradycyjnych aparatów.

Najbardziej oczywistą zaletą jest to, że fotografia drona oferuje perspektywę, która w innym przypadku byłaby niemożliwa. Niezależnie od tego, czy fotografujesz wnętrze wieżowca, czy szczyt góry, drony oferują zdjęcia lotnicze, które byłyby trudne lub niemożliwe do wykonania w inny sposób. Mogą również oferować ujęcia, które wymagałyby drogiego sprzętu i całej załogi do ustawienia i obsługi.

Zobacz też: jak zrobić zdjęcie portretowe.

Może to być niezwykle przydatne na przykład w nieruchomościach. Zdjęcia z drona mogą pokazać zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną nieruchomość, dając potencjalnym nabywcom dobre wyobrażenie o tym, jak to jest, bez konieczności osobistego oglądania. Jest to również przydatne w branżach takich jak dziennikarstwo i produkcja filmowa, gdzie często ważne jest uzyskanie odpowiedniego ujęcia.

Jednocześnie drony są zwykle tańsze niż tradycyjne opcje fotografii lotniczej. Wynajem dużej wieży lub helikoptera może kosztować dziesiątki tysięcy dolarów na jeden dzień, z dodatkowymi kosztami dla członków załogi i wypożyczenia sprzętu. W porównaniu z dronami są one stosunkowo tanie — profesjonalny dron można kupić za mniej niż 3000zł.

Oto niektóre zalety fotografii z drona:

Wysoka jakość: chociaż oryginalne GoPro nie zostały zaprojektowane do fotografii lotniczej, oferują wysoką rozdzielczość i wyraźną jakość obrazu. Mają też szerokie pole widzenia, które idealnie nadaje się do zdjęć z lotu ptaka.

Lekkość: Należy wziąć pod uwagę wagę kamery, ponieważ wpływa ona na działanie drona. Większość kamer dronowych ma niską wagę, co czyni je idealnymi do użytku z dronami.

Łatwy w obsłudze: Kamery dronowe są łatwe w obsłudze nawet dla tych, którzy nie mają dużej wiedzy na temat fotografii. Pozwala to na robienie dobrych zdjęć bez większego wysiłku.