Dom

Jak zwiększyć ciśnienie wody

jak zwiększyć ciśnienie wody

Rozpoczęcie lub zakończenie długiego dnia słabym prysznicem jest dość niesatysfakcjonujące, jeśli nie wręcz frustrujące. Kiedy inne naprawy wokół domu mają wyższy priorytet, czasami po prostu uczysz się żyć ze słabym ciśnieniem wody. Nawet jeśli możesz tolerować strużkę, prawdopodobnie powinieneś traktować przyjaciół i rodzinę, którzy przyjeżdżają z wizytą, na coś lepszego.

Nie pozwól, aby niskie ciśnienie wody zrujnowało Twoją reputację gospodarza z największą liczbą gości! Postanów, że wreszcie uzyskasz zdrowy przepływ wody — dla siebie i gości — wypróbuj te rozwiązania zwiększające ciśnienie wody. Niektóre są szybkimi poprawkami, a inne bardziej rozbudowanymi projektami.

Jak zwiększyć ciśnienie wody – co robić?

1. Skontaktuj się z sąsiadami.

Po pierwsze: skontaktuj się z sąsiadami, aby sprawdzić, czy mają podobny problem z ciśnieniem wody. Jeśli tak, problem może dotyczyć miejskiej sieci wodociągowej. Podobnie jak rurociągi w Twoim domu, systemy w całym mieście są narażone na wycieki, zatykanie, gromadzenie się i korozję.

2. Skontaktuj się z odpowiedzialnymi służbami

W Twoim mieście działają miejskie przedsiębiorstwa wodociągowe. Skontaktuj się z nimi, zapytaj dlaczego masz małe ciśnienie wody, może i oni borykają sie z problemem niskiego ciśnienia wody.

3. Sprawdź główny zawór wody

To rozwiązanie wymaga niewiele więcej niż kilku minut pracy badawczej. Twój dom ma główny zawór wodny , zwykle znajdujący się w pobliżu licznika; zawór kontroluje przepływ wody do rur w twoim domu. Znajdź zawór i sprawdź, czy jest całkowicie otwarty. Otwarcie półzamkniętego zaworu jest jednym z najszybszych sposobów na zwiększenie ciśnienia wody w domu.

Czasami główny zawór zostaje przypadkowo wyłączony podczas rutynowych napraw i konserwacji bez wiedzy właściciela domu. Jeśli na przykład spadek ciśnienia wody zbiega się z ostatnimi pracami wykonywanymi w domu, wykonawca mógł odciąć główny dopływ wody i pod koniec pracy tylko częściowo ponownie otworzyć zawór. Rezultat: ograniczony przepływ wody i obniżone ciśnienie. Na szczęście zawór można łatwo wyregulować samodzielnie — nie trzeba w tym celu wzywać hydraulika.