Technologia

Co to jest Tumblr?

Tumblr

Prawie wszyscy rodzice znają platformy mediów społecznościowych, takie jak Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter i TikTok. Większość z nich zmusza swoje dzieci do przestrzegania pewnych wytycznych dotyczących korzystania z mediów społecznościowych i upewnia się, że ich ustawienia prywatności są na najwyższym poziomie. Chociaż rodzice martwią się, jak ich dzieci korzystają z mediów społecznościowych, często zaniedbują fakt, że ich dzieci mogą korzystać z blogów, takich jak Tumblr.

W przeciwieństwie do opartych na obrazach, szybkich działań alternatyw, takich jak Snapchat i Instagram, Tumblr gra według własnych zasad i ma inny układ, który przemawia do wielu nastolatków, a nawet dzieci. A jeśli Twoje dziecko korzysta z Tumblra, musisz zadać sobie pytanie: „Co to jest Tumblr?” i czy to jest bezpieczne czy nie? Aby Ci pomóc, opracowaliśmy szczegółowy przewodnik na temat tego, o czym rodzice powinni wiedzieć na Tumblrze. Przejdźmy do szczegółów!

Co to jest Tumblr?

Tumblr to platforma do mikroblogowania. Ma na celu ułatwienie publikowania wielu rodzajów rzeczy, w tym między innymi krótkich blogów tekstowych, linków, GIF-ów, muzyki, filmów i zdjęć. Większość materiałów tekstowych, które można znaleźć na Tumblr, jest często dłuższa niż rodzaje blogów, które można znaleźć na Bloggerze, ale krótsza niż żarty, które są istotne dla Twittera.

Użytkownicy mogą przesyłać swoje materiały bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego swojego konta Tumblr. Mogą również ponownie blogować posty, co jest funkcją podobną do opcji udostępniania na Facebooku i można to zrobić poprzez polubienie i skomentowanie artykułów innych osób.

Tumblr - korzystając w internecie w przeglądarce albo poprzez urządzenie - wtedy aplikacje na android i ios masz miejsce na swój blog. 
To taki twitter, ale w wersji art.
Tumblr

Do czego służy Tumblr?

Tumblr jest jak Instagram lub Facebook, ponieważ służy jako kanał, ale ma też niektóre funkcje Pinteresta. Możesz znaleźć kogoś, kogo lubisz lub znasz, i kliknąć opcję Obserwuj, aby otrzymywać informacje o tym, co robi. Blogi, które subskrybujesz i które obserwujesz, pojawią się na Twoim pulpicie nawigacyjnym, gdzie możesz czytać posty, odpowiadać na nie i polubić je (tak jak Facebook).

Możesz udostępniać swoim obserwatorom swoje blogi i inne treści. Co więcej, możesz udostępniać swoje posty na blogu na samej platformie lub udostępniać je na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Oprócz udostępniania treści innym, umożliwia założenie bloga i wypełnienie go interesującymi treściami, takimi jak filmy, zdjęcia i linki zewnętrzne.

Dlaczego Tumblr jest tak popularny wśród dzieci?

Dla młodych ludzi Internet jest fantastycznym medium do wyrażania siebie, socjalizacji i edukacji. Chociaż wielu rodziców ma nadzieję, że ich dzieci będą wykorzystywać Internet do zdobywania konstruktywnych umiejętności, które pomogą im odnieść sukces w dorosłym życiu, niektóre dzieci nie znajdują podobnie myślących ludzi, co tłumi ich myśli i może prowadzić do depresji.

Z drugiej strony Tumblr zapewnia młodym ludziom platformę do nauki i dyskusji na wiele różnych tematów, nawet tych, które mogą wydawać się dość specjalistyczne. Ponadto centralizuje dwie popularne formy wypowiedzi online — blogowanie i sieci społecznościowe — aby zapewnić platformę, na której młodzi ludzie mogą uzyskać natychmiastową informację zwrotną na temat swojego pisania. Tumblr ułatwia tego rodzaju nawiązywanie kontaktów opartych na zainteresowaniach, dlatego jest dość popularny wśród dzieci.

Czy korzystanie z Tumblra jest bezpieczne?

Obecna baza użytkowników Tumblra jest znacznie młodsza niż konkurencyjne platformy mediów społecznościowych. Minimalny wiek do korzystania z platformy to trzynaście lat, ale można łatwo kłamać na temat swojego wieku na Tumble i zarejestrować swoje konto.

Interakcje Twoich dzieci na Tumblrze będą dotyczyć głównie rówieśników w ich wieku; niemniej jednak strona nie nakłada na swoich użytkowników żadnych ograniczeń wiekowych. To zrozumiałe, że rodzice martwią się, jeśli ich dziecko kłamie na temat swojego wieku, a następnie ma pobieżne interakcje. Co więcej, Twoje dziecko może ujawnić inne aspekty siebie, w tym ujawnić swoją lokalizację innym.

Użytkownicy serwisu Tumblr powinni mieć świadomość, że mogą natknąć się na treści naruszające zasady społeczności, w tym treści przedstawiające przemoc, nienawiść lub w inny sposób nieodpowiednie. W takim przypadku użytkownicy powinni niezwłocznie zgłosić treść.