Firma

Czasopisma, katalogi i grafika dwuwymiarowa

Większość tego, co obecnie czytamy, ma formę cyfrową i nie da się ukryć, że tak prezentowanym treściom może brakować nieco szlachetności, jaką posiadały tradycyjne materiały poligraficzne. Dlatego konsumenci wciąż chętnie sięgają po czasopisma, katalogi i broszury. W świetnie przygotowanej drukowanej wersji jest coś wyjątkowego.

Czasopisma i foldery – siła materiałów tradycyjnych 

Czasopisma, foldery reklamowe, katalogi – ich drukowane, papierowe wersje – mają w sobie to, czego nie znajdziemy w internecie. Zapach papieru, a czasem urzekający aromat świeżej farby i ciepłego drewna, gładkość i przyjemną fakturę, którą tak miło trzyma się w dłoniach. Choć wszystko to jest zazwyczaj na wyciągnięcie ręki dostępne w sieci, lubimy papierowe wydruki i sprasowane równo egzemplarze. W materiałach poligraficznych jest wielka moc, którą warto wykorzystać, jeśli chcemy dotrzeć do klienta, kontrahenta czy czytelnika. Aby jednak mogła ona w pełni wybrzmieć, materiały takie powinny być przygotowane z wielką starannością. Rzeczami, na które należy zwracać szczególną uwagę, są:

  • doskonałość kompozycji i przejrzystość całości,
  • czytelny i estetyczny sposób łamania tekstu,
  • czcionka dopasowana do charakteru publikacji,
  • wysoka jakość zdjęć i ilustracji,
  • klasa papieru i uszlachetnienia druku,
  • równowaga między tekstem a obrazem.

Grafika dwuwymiarowa na usługach poligrafii

Doskonałym narzędziem umożliwiającym przygotowywanie świetnych, doskonałej jakości wydruków jest grafika dwuwymiarowaJej szerokie możliwości pozwalają na przygotowywanie wysoce atrakcyjnych grafik, projektów i ilustracji, operowania różnorodnymi fontami i kolorystyką, tworzenia wykresów i infografik. Tworzone w ten sposób dzieła charakteryzuje idealne odwzorowanie kolorów i nasycenie barw, przejrzystość i czytelność oraz możliwość skalowania bez utraty jakości. Nowoczesne programy do grafiki 2D umożliwiają projektowanie czasopisma, katalogu, plakatu i broszury z zachowaniem wyśmienitych parametrów jakościowych. Dobrze zaplanowane i wykonane wydruki mają szansę urzekać stylem i formą. Obok użytych narzędzi i zastosowanych technik w dużej mierze liczyć będą się umiejętności graficzne wykonawcy. Dlatego tak istotne na drodze uzyskania wysokiej klasy materiałów jest powierzenie pracy nad realizacją projektu doświadczonym grafikom. 

Katalogi firmowe i materiały dla marketingu 


Umiejętne wykorzystanie siły wysokiej klasy materiałów poligraficznych znajduje swoje odzwierciedlenie w produkcji broszur, plakatów, ulotek i wszelkiego rodzaju wydruków, których zadaniem jest wzmacnianie pozycji rynkowej firmy. To tam szczególnie wysoka jakość, odpowiednia forma i umiejętne wykorzystanie infografik i wykresów, bloków tekstu i ilustracji wprost proporcjonalnie przekładać będzie się na skuteczność działań marketingowych. Naprawdę dobrze zrobiony katalog firmowy z całą swoją mocą działa na rzecz firmy. Wysokiej klasy materiały promocyjne to najlepsza wizytówka fachowości i profesjonalizmu, a przy tym stosunkowo łatwy sposób dotarcia do szerokiej grupy klientów. Mając na uwadze siłę oddziaływania drukowanych materiałów firmowych warto prace nad nimi zlecać najlepszym. Ważny będzie każdy aspekt tworzenia tego typu wydruków, dlatego szukajmy grafików z doświadczeniem, jak choćby (działających na terenie największych polskich miast) kreatywnych twórców Studia Graficznego Fesido.