Dom

Gdzie sprawdzą się kabiny typu walk in?

Coraz więcej osób zamiast tradycyjnej wanny wybiera kabinę prysznicową. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie zapewnia maksymalną funkcjonalność, ale też wygodę. Niewątpliwie dla miłośników nowoczesności i minimalizmu bardzo dobrze sprawdzą się kabiny walk in. Poznajcie ich zalety.

Czym są kabiny walk in?

Kabina prysznicowa walk in to półotwarta strefa kąpieli. Najczęściej jedynym elementem, który oddziela ją od pozostałej części łazienki jest cienka, szklana ścianka. W tym przypadku nie stosuje się żadnych drzwi ani dodatkowych parawanów. Sprawdzi się więc w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. To rozwiązanie niezwykle stylowe i wygodne. Wbrew pozorom kabina prysznicowa nie musi posiadać tylko i wyłącznie transparentnej czy mlecznej ściany. Można zdecydować się na ściankę lub ścianki dekoracyjne, zdobione tłoczonym wzorem. Mogą to być zarówno linie, kratki, jaki wzory typu drzewo. Taka kabina będzie wspaniałą dekoracją każdej łazienki i sprawi, że będzie ona zachwycać praktycznością i estetyką.

Gdzie można wykorzystać kabiny i ścianki walk in? 

Gdy tworzy się łazienkę dla osób z niepełnosprawnościami czy starszych, należy wybrać rozwiązania, które zapewnią brak barier architektonicznych. Zatem zamiast tradycyjnej kabiny z brodzikiem, warto wybrać kabiny i ścianki typu walk in. Z takiego prysznica mogą bez przeszkód korzystać osoby na wózkach inwalidzkich, a także te, które mają trudność z poruszaniem się. Oczywiście takie rozwiązania są niezwykle nowoczesne i sprawdzą się dla wszystkich, którzy cenią minimalizm. Wbrew pozorom taka kabina może być zamontowana nawet w małej łazience i nie trzeba obawiać się, że zaburzy kubaturę pomieszczenia. Na uwagę zasługuje także fakt, że kabina pasuje nawet do klasycznie urządzonych wnętrz, gdzie będzie stanowiła kontrast. Duże znaczenie ma jeszcze fakt, że bardzo łatwo utrzymać ją w czystości w porównaniu do tradycyjnej kabiny. Producent kabin prysznicowych SanSwiss oferuje kabiny, które wyposażone są w powłoki Aquaperle, które ułatwiają sprzątanie. Do tego w takich kabinach jest mniej zakamarków, które trzeba czyścić. Sam montaż ścianek czy ścianki jest bardzo prosty i szybki i co ważne można wykonać go samodzielnie. Istotne znaczenie ma również bezpieczeństwo. Warto podkreślić, że ścianki wykonane są ze szkła hartowanego.