Firma

Microsoft Office dla firm – jakie opcje licencyjne są dostępne i jak wybrać najlepszą dla swojej organizacji?

Programy komputerowe Microsoftu stanowią podstawowe narzędzie pracy na wielu stanowiskach. Wystarczy tu wspomnieć choćby o księgowych, analitykach baz danych i analitykach finansowych pracujących w Excelu czy content marketingowcach, którzy na co dzień używają Worda. Jeżeli chcesz wyposażyć swoją firmę w pakiet Office, pamiętaj, że do wyboru masz różne opcje licencyjne. Jak wybrać najlepszą dla swojego zespołu?

Pakiet Office – jakie programy komputerowe obejmuje?

Przede wszystkim warto odpowiedzieć na pytanie, jakie oprogramowania komputerowe w ogóle wchodzą w skład pakietu Office. Są to przede wszystkim programy, które stanowią podstawę pakietu od momentu wprowadzenia go na rynek w 1989 roku: edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel i program do tworzenia prezentacji PowerPoint. Podstawowy pakiet uzupełnia Outlook umożliwiający łączenie różnych skrzynek mailowych oraz OneMote – czyli wirtualny notatnik.

Taki zestaw spokojnie może zaspokoić potrzeby i oczekiwania wielu przedsiębiorców. Jednak pakiet Office jest dostępny także w bardziej rozbudowanych wariantach. Wersja profesjonalna wzbogacona jest na przykład o narzędzia Microsoft Publisher (umożliwiające projektowanie wzorów broszur, zaproszeń czy etykiet) oraz Acces (które umożliwia tworzenie baz danych).

Podstawowe pytanie, na jakie należy sobie odpowiedzieć, brzmi zatem: jakiej wersji potrzebuje Twoja firma – podstawowej czy rozbudowanej? Zarówno ta pierwsza (Home/Business), jak i druga (Professional Plus) są dostępne w pakietach Office 2019 i Office 2021.

Oprogramowania komputerowe Office 2021 – co należy wiedzieć?

A skoro już jesteśmy przy wersji Office 2021… Warto mieć świadomość tego, że ostatnia aktualizacja pakietu przyniosła pewną istotną zmianę względem pakietu 2019. Od 2021 roku pakiety Professional i Professional Plus są wzbogacone o narzędzie MS Teams – aplikację, która umożliwia komunikowanie się między użytkownikami niezależnie od miejsca ich pobytu. Jest to nieoceniony program dla firm, które chcą odpowiednio zorganizować pracę zdalną.

Pakiet Office – licencja dożywotnia czy odnawiana co roku?

W jakiej wersji wykupić pakiet Office? Licencja dożywotnia daje możliwość wieczystego korzystania z programów objętych wybranym pakietem. Teoretycznie jest to zatem opcja najlepsza. Mówimy teoretycznie, ponieważ wiąże się ona z koniecznością pójścia na pewne kompromisy:

  • wybierając konkretną wersję programu (np. Office 2019), stajemy się niejako do niego przywiązani,
  • licencja dożywotnia może być przypisana tylko do jednego stanowiska, co sprawia, że trzeba wykupić pakiet dla każdego pracownika osobno.

Z tego względu korzystniejszym rozwiązaniem może być pakiet 365 Office. Klucz aktywacyjny daje dostęp nawet do pięciu stanowisk, a co więcej, wszystkie programy komputerowe Microsoft oraz tworzone dokumenty mogą być przechowywane i udostępniane w chmurze z poziomu przeglądarki. Tym samym znacznie łatwiejsza staje się zespołowa praca na plikach Word, Excel czy PowerPoint.

Pakiet Office 365, który możesz znaleźć np. na stronie https://teamnet-software.pl/kategoria/programy-biurowe/microsoft-office/, zawiera aktualne wersje programów z pakietu Office oraz MS Teams.

Sprawdź sklep z oprogramowaniami Teamnet-Software.pl

Jeżeli interesują Cię pakiety Office dla firm, zapoznaj się z ofertą Teamnet-Software.pl. Jest to uznany sklep z oprogramowaniami, który oferuje wiele opcji licencyjnych dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.